Blog > Komentarze do wpisu

A gdzie Ewangelia?!

            W punkcie centralnym krzyż. Upstrzony greckimi literami, których symbolika nie jest znana przeciętnemu człowiekowi. Po lewej zakazana prawem antyreklama znanych mediów, po  prawej w pozycji nadrzędnej, reklama równie znanej rozgłośni radiowej i telewizyjnej. Te reklamowane znajdują się w pozycji nadrzędnej do wszystkiego, pod nimi na przykład znajdują się tablice Mojżesza zawierające Dekalog, jeszcze niżej „Alfa i Omega”, czyli jak rozumiem, Chrystus. A może nadpapież Tadeusz? Chociaż na nadpapieża, zbyt nisko umieszczony, może zatem chodzi o Boga. To wszystko otoczone barwami narodowymi Polski. Gdzieś tam poniżej, leży sobie Jezus, odwracając z bólem głowę od tej profanacji. No, ale leży i nic nie mówi, bo nikt go o zdanie nie pyta.


            Być może coś przeoczyłem, ale nie sądzę, by zachowały się jakiekolwiek przesłanki mówiące o politykowaniu Chrystusa. Mówił coś w stylu: „Polacy, obudźcie się, odbierzcie pozycję należną w Europie”. Pamiętam gościa, który gadał coś w podobnym tonie o Wielkich Niemczech, lecz do Jezusa było mu równie daleko, jak Kozłowi Toruńskiemu. Może jestem nieuświadomiony? Mówił coś takiego, jak „nie dajmy się Żydom, Niemcom, Ruskim...”? Reklamował telewizję Trwam? Judził: „nie czytaj Wyborczej”?


            Każdy ma za sobą spacer po tzw. „Grobach Pańskich”? Każdy się zastanowił, gdzie gospodarze starają się przekazywać treści ewangeliczne, a gdzie plują na Ewangelię, wykorzystując ją do reklamy politycznej i komercyjnej? No to jest jeszcze czas, akurat jest niezła okazja, by przemyśleć: Gdzie jest SEKTA, a gdzie EWANGELIA. Gdzie kazania Jezusa, a gdzie kazania kaznodziei z Waszej okolicy?piątek, 29 marca 2013, baluwolanda.blog.onet.pl
-Woland.

Polecane wpisy

Komentarze
2013/03/29 23:22:20
No właśnie, gdzie kazania Jezusa. Nie mógł zapisać przynajmniej jednego!!!
-
2013/03/29 23:22:39
Wolandzie, zatkało mnie... Powiedz gdzie jest ten grób, bo to co widzę urąga ludzkiej inteligencji... Mam wrażenie, że to nie grób Chrystusa, tylko jakaś szopka na temat polityki. Czysta indoktrynacja toruńskiego szamana, brak mi słów... Pozdrawiam, życząc normalnych świąt.
-
2013/03/29 23:26:22
@Janie,
Fajnie by było mieć coś z pierwszej ręki.
@Deva,
Płock, parafia św. Maksymiliana Kolbe (na Górkach).
-
2013/03/29 23:27:33
Oczywiście dziękuję za życzenia, ja jeszcze nie jestem w temacie i nie zacząłem świętować, ale wszystkiego dobrego życzę wszystkim.
-
2013/03/30 08:48:41
Kościół pod wezwaniem M. Kolbego i wszystko jasne...Antysemita do potęgi n-tej. Pozdrawiam :-)
-
2013/03/30 16:10:04
@Cheronea,
Myślę, że ten ksiądz, który przyjął projekt grobu, ma równie daleko w dupie patrona kościoła, jak i nauki Jezusa, ale rzeczywiście, przypadkiem się złożyło, że w judzeniu i szczuciu jest podobny Kolbemu.
-
2013/03/30 19:11:42
Grób Jezusa ma być tylko grobem i niczym więcej - ma przedstawiać posąg i wokół niego kwiaty. Ta cała szopka wokół grobu z reklamą i antyreklamą mediów to totalna głupota księdza, który to zaprojektował. Pomylił kościół ze straganem na targowisku. Ale nie wymagajmy myślenia od ludzi, którzy nie mają mózgu.