Blog > Komentarze do wpisu

Gwałcą! Mają pieniądze, władzę, pozycję. Są ponad sprawiedliwością!            "Gwałcą. Mają pieniądze, władzę, pozycję. Są ponad sprawiedliwością. Dość!" - baner z takim hasłem pojawił się w Łomży. Słowom towarzyszą umieszczone na plakacie zaciśnięte pięści. To sprzeciw wobec wyroków, uniewinniających "elitę" pobliskiego Zambrowa - policjantów, biznesmenów, lekarza - od zarzutów seksualnego wykorzystywania nastoletnich wychowanek tamtejszego domu dziecka. Kliknij tu, jeśli chcesz poczytać o szczegółach (link do artykułu Gazety Wyborczej).

            Dzielny policjant w typie macho „opiekuje się” siedemnastoletnią wychowanką domu dziecka. Tak ją chroni, że aż mu furczy! Sama się przecież pchała, a on jej dał, czego chciała! „Ty stara dupa jesteś”- kto nie zna tego cytatu? Łatwo facetowi o taką interpretację!

            W Łomży było kilku takich „macho”. Policjanci, biznesmeni, lekarz. Różniło ich od tego filmowego, że byli bardziej ciapowaci i ani im się śniło przyjmować nieletnie pod swój dach- zerżnąć, to i owszem, nawet może i coś zapłacić, a potem won! Dziewczęta brali z sierocińca- pozbawione rodzicielskiej opieki dzieci są łatwym łupem.

            Myślę, że warto w tym momencie obudzić odrobinę empatii. Wyobraźmy sobie, że umieramy, a nasza mała córeczka trafia do domu dziecka, gdzie próbuje się odnaleźć pośród przemocy rówieśników i bezradności wychowawców (w najlepszym wypadku). Prym wiodą tam doświadczone (również seksualnie) starsze koleżanki, opowiadające o tym, jak najłatwiej zdobyć pieniądze. Nawet wskazują chętnych do płacenia- policjantów, biznesmenów i lekarza z Zambrowa. I gdy wreszcie sprawą zajmuje się prokuratura- sąd ich uniewinnia. Nie jestem prawnikiem, ale ze znanych mi okoliczności wnoszę, że nie ma innego wyjścia, gdyż podczas popełniania przez wspomnianych macho czynności seksualnych z nieletnimi, prawo nie traktowało dobrowolnego stosunku nieletniej, jako gwałt.


            W związku z taką sytuacją, na ulicach Łomży umieszczono w ramach kampanii społecznej powyższy baner. „Gwałcą. Mają pieniądze, władzę, pozycję. Są poza sprawiedliwością.” Nie znam niuansów prawnych. Nie wiem, jaki zarzut przeciw oskarżonym ma szanse na udowodnienie (będzie apelacja oskarżenia). Nie wiem, czy da się udowodnić coś, co w momencie popełniania czynu było przestępstwem. Jedno jest dla mnie pewne: Nasze społeczeństwo zbyt często traktuje wykluczone dzieci (z domów dziecka, poprawczaków, dzieci z patologicznych rodzin blokowisk wielkich miast, ale też zacisznych wsi i małych miasteczek), jak ludzi drugiej kategorii, uznając że dla nich prostytucja jest łaską. Do czynów seksualnych z nieletnimi doszło między innymi dlatego, że popełniający je łajdacy za usprawiedliwienie uznali, że dzieci same się o to prosiły. Bo takie mamy ciche normy w wielu kręgach społecznych. Ciche, bo żaden z ich wyznawców nie przedstawi ich swojej kobiecie, co najwyżej zastosuje je, próbując zachować anonimowość. Wiecie, że jeden z capów zamieszanych w aferę z wykorzystywaniem nieletnich pyskował do kamery, że (cytuję) ”15 lat, to nie dziecko- nawet jeśli seks był, to jaka to zbrodnia”. Nie wykazywał przy tym cienia skruchy! On był wzburzony, że się go ktoś śmie czepiać! Tak właśnie wygląda wyznawca takiej normy: Dopóki go nie złapią- robi to skrycie, a później, gdy się wyda- ujada z agresją przypartego do muru zwierza.

            Tu najmniej chodzi o ten wyrok. Przynajmniej ja uważam, że najistotniejszym elementem tej sprawy jest świadomość społeczna. Zbyt wielu mężczyzn widzi w tych dziewczynach zeszmacone służki seksualne, zbyt wiele kobiet widzi w nich zwykłe zdziry, które im zagrażają. Tymczasem powinni w tych dziewczynach dostrzec własną córkę- może wtedy coś by do nich dotarło, jak chociażby to, że wiek 15 lat, nie charakteryzuje się odpowiedzialnością, że wymaga dokończenia procesu wychowawczego, a nie skierowania na drogę prostytucji z pomocą jakiegoś zasrańca, który zamiast przygruchać sobie rówieśniczkę (jeśli nie umie, to zawsze może pójść do agencji towarzyskiej), oszukuje dzieci w okresie dojrzewania. Oszukuje, bo dziecko nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę dostaje od takiego typa jedynie same zagrożenia (od zapędzenia w ślepą uliczkę prostytucji, przez niechcianą ciążę, aż po choroby weneryczne i AIDS).


            Moja prośba brzmi tak: Nagłośnijcie u siebie na blogach, na f-b, czy twitterze tę sprawę. Możecie skopiować link do mojej notki, możecie udostępnić ją, a jeżeli nie chcecie robić mi reklamy, po prostu opiszcie sprawę u siebie lub skopiujcie link z Gazety Wyborczej, czy innych mediów, które o tym pisały. Opublikujcie chociaż zdjęcie banera. Wybór należy do Was. Nie zależy mi na tym, by być ikoną jakiejkolwiek akcji. Chcę, by każdy siurek, który pragnie zgwałcić piętnastolatkę wiedział, jak wiele osób widziałoby go w więziennej celi z piętnem pedofila. Chcę, by możliwie najwięcej osób zrozumiało, że piętnastoletnia dziewczyna, to nie dziwka z wyboru, lecz oszukane dziecko. Nawet, jeśli sama proponuje seks! Chcę, by kobiety nie widziały w niej konkurencji, lecz ofiarę wykorzystywania seksualnego. Jeżeli tego nie zrobimy, sprawa przycichnie. Jeden baner w Łomży nie wystarczy!

"GLOOMY SUNDAY"- znana też jako "Pieśń węgierskich samobójców" w niezwykłym, powalającym wykonaniu.

 


 

poniedziałek, 26 stycznia 2015, baluwolanda.blog.onet.pl
-Woland.

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: kocica, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/01/26 14:55:43
Zastanawiałam się jaki napisać komentarz,bo sprawa jest paskudna.Niestety masz rację Wolandzie,że jako społeczeństwo bardzo źle traktujemy dzieci z Domu Dziecka.Już określenie "bidul"oddaje pogardę jaka powszechnie panuje w zbiorowej świadomości.To bardzo smutne,że NIE"wszystkie dzieci nasze są".Te z DD doświadczył los zabierając im normalny dom z kochającą rodziną,ale ci opisywani podli mężczyźni niestety nie wykazują się rozumem,działają tylko jak zwierzęta pod wpływem popędu seksualnego.To głupcy,którzy nie rozumieją,że upadlając młode dziewczęta upadlają samych siebie.Tak to trzeba nagłośnić, powinno być na ten temat jak najwięcej publikacji uświadamiających mężczyznom,że takie postępowanie poniża ich samych.
I to wszystko dzieje się w naszym arcy-katolickim kraju!!!! Założę się,że wszyscy oskarżeni należą do KRK.Pozdrawiam,MK
-
2015/01/26 15:34:46
Najbardziej mnie wkurza, że to właśnie miejscowa"elita" wykorzystuje sytuację młodych dziewcząt.Dzieje się tak, jak czytam, dość powszechnie w każdym mieście. Od lat jednak również słyszymy, że młode dziewczyny, nie koniecznie z DD, już w gimnazjum, decydują się na kontakty z "nadzianymi dorosłymi"dla korzyści materialnych. Tak jak piszesz, w tym wieku potrzebują jeszcze zakończenia procesu wychowania. Przygotowania do odpowiedzialności za swoje życie w przyszłości.A z tym różnie bywa i w domach i w D.D. To jest wiek błędów, jakby nie było. Dlatego krew mnie zalewa, gdy dorośli, często ojcowie, mający własne córki, potrafią wykorzystywać "okazje". Policjanci, lekarze, księża, i cała reszta tzw. "porządnych" Potem zgodnie klepią w KK.:"i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy"(KTO!?) i jest ok. Wrrr... co za hipokryzja! ps.dzięki, za cudowne linki. A.Jordan, pierwszy raz słuchałam. (trudno z sieci zawsze wyłowić perełki):)wysłuchałam kilku nagrań.Summertime, rozwaliło mnie kompletnie.Mam nadzieję, że w przyszłości, lepiej jej się powiedzie jak J.Joplin.Pozdrawiam, Piotrze.
-
2015/01/26 15:39:41
Brzydzę się mężczyznami, którzy zaspokajają swoje potrzeby seksualne za pomocą nieletnich. To chyba najgorsi nieudacznicy, bo nie potrafią znaleźć seksu z dorosłą kobietą, a taka małolata pewnie jest tańsza niż agencja towarzyska. Jeśli mają żony, tym gorzej dla nich, bo robią z siebie męskie szmaty.
-
Gość: Piotr Opolski, *.internetia.net.pl
2015/01/26 15:40:39
-
2015/01/26 15:40:59
@Kocico,
Najbardziej mnie tu bulwersował kompletny brak skruchy. Nie mam pojęcia, co taki cap myślał, że to dowód na atrakcyjność..., władzę..., majętność...??? Przecież takiego policjanta, to ja bym kupił z jego pensją, a urok tych kreatur wątpliwy musiał być, skoro nie potrafili sobie zwyczajnie kogoś poderwać i musieli się pakować w nieświadome dzieci, dla których znakiem zamożności jest zamówienie pizzy z dodatkami, markowe papierosy i piwo, a kontakt z dorosłymi traktują jak własną dorosłość.
-
2015/01/26 15:47:01
ZAŁATWIONE
-
2015/01/26 15:49:07
@Wando,
Dokładnie, tak się dzieje w każdym mieście. Moja była miłość opowiadała mi, że wielokrotnie jako wychowawca w domu poprawczym widziała, jak policjanci odwożąc dziewczyny z ucieczki do poprawczaka, mieli je na swoich kolanach i niewiele się tym przyjmowali. To się działo w ostatnich latach bez monitoringu, dziś by to pewnie nie przeszło, ale mocno mi to działa na wyobraźnię.
A. Jordan jest obdarzona niezwykłym głosem i wyczuciem rytmu oraz muzyki. Rozkłada mnie na łopatki.
@Motyl,
Ja również się nimi brzydzę i mam podobne wrażenie, że trzeba być totalną fujarą, by się czepiać takich metod.
@Piotrze,
Dzięki za pomoc.
-
2015/01/26 15:49:28
@Malina,
Również dziękuję.
-
Gość: Vulpian de Noulancourt, *.mlyniec.gda.pl
2015/01/26 15:53:37
Jest to obrzydliwe, ale podejrzewam, że tamtejsi kacykowie wiedzą doskonale, że wiek przyzwolenia wynosi w Polsce 15 lat (Dz.U. 1997 nr 88 poz. 553, paragraf 200) i dlatego są pewni swego.
Pozdrawiam
-
2015/01/26 15:56:40
@ Vulpian de Noulancourt,
Masz rację, choć na szczęście od niedawna wykorzystanie nieletniej traktowane jest jako gwałt. Niestety- w momencie popełniania czynów jeszcze ten przepis nie funkcjonował, a prawo nie działa wstecz.
-
2015/01/26 16:15:58
@Wolandzie
W kontekście kontaktów seksualnych policjantów z nieletnimi dziewczynami myślę, że film "Drogówka" niewiele odbiega od rzeczywistości.
-
2015/01/26 16:23:57
@Motyl,
Mocna rzecz. Jak wszystkie produkcje Smarzowskiego.
-
2015/01/26 19:46:23
Wolandzie, zmiana dotyczy tylko seksu z osobą nieletnią za pieniądze, czyli, ujmując to najprościej, korzystania z usług nieletniej prostytutki ( tak to trzeba określić, odkładając na bok emocje). No to teraz łase na "niedojrzałe jabłka" samce będą uzgadniały, w razie wpadki, wersję "zakochania", bo uiszczenie i przyjęcie zapłaty za seks trudno będzie udowodnić. Przykro to pisać, ale w świetle prawa seks z osobą powyżej lat 15 - tu nie jest przestępstwem i żaden sędzia nie orzeknie za to kary, bo i tak wyższa instancja mu taki wyrok uwali ...I te bezczelne palanty doskonale o tym wiedzą. A że jest to niemoralne, to zupełnie inna sprawa. Obrzydliwe tym bardziej, że dotyczy już i tak poszkodowanych przez los młodych dziewcząt. Dobrze, że sprawa wywołała reakcję społeczną.
Obiektywie trzeba jednak dodać, że przecież istnieje też druga strona tego smutnego medalu. Casus "galerianki"... I tu mamy dziewczęta bynajmniej nie z biednych, zaniedbanych rodzin. Niestety, gdyby nie było popytu, nie byłoby podaży ...

-
2015/01/26 20:13:30
@Begonijko,
Rozumiem złożoność problemu dla sądu. Dlatego powstrzymałem się tym razem od oceny jego pracy i skupiam się na ludziach i ich ocenie zjawiska. Chcę mocno podkreślić, że piętnastolatka, to dziecko, a trzydziesto- czterdziestoletni facet powinien o tym wiedzieć. To nie rówieśnik dziewczyny, starszy o rok, dwa, nawet pięć, dla którego to po prostu koleżanka i ma prawo do wszelkich uniesień związanych z relacjami między młodzieżą. To cap, który ma świadomość, ale wygodnie mu udawać, że taka przygoda obciąża równomiernie ją i jego.
-
2015/01/27 00:51:16
Wolandzie, przecież ja o tym wszystkim wiem, zwłaszcza że sama wychowałam córkę i mam za sobą cały ogrom różnych lęków o nią. Szczęśliwie nic złego jej się nie przydarzyło... Apetyt dojrzałych byczków na młodziutkie dziewczęta to nic nowego i gdyby tylko nie było zagrożenia ze strony KK ( właśnie owej granicy 15 lat) chętnie łapaliby się za młodsze i zresztą wielu to robi, tylko że wówczas mamy już do czynienia z pedofilią i przyłapany zbok idzie siedzieć. Z moich życiowych obserwacji wynika, że najczęściej są to panowie mający problem z własnym ego lub "tymi" sprawami, bo łatwiej jest przecież zaimponować małolacie, niż stawiającej wyżej poprzeczkę dorosłej kobiecie.
Ale jakbyśmy na to patrzyli, prawo jest prawem, a zaostrzenie przepisów dotyczących wieku granicznego też byłoby naciągane, bo przecież młodzież dojrzewa teraz szybciej, niż miało to miejsce kiedyś. Chociaż to też dyskusyjne, bo przecież kiedyś ludzie żyli krócej, w wieku lat nastu zostawali królami, żonami itp. a i obecnie, w zależności od klimatu, te sprawy wyglądają różnie.
Podsumowując: wszyscy rozumiemy, że nie chodzi tu o naturalne, młodzieńcze zauroczenia, tylko o sukinsyństwo określonych łobuzów.
-
Gość: poszloo, *.ssp.dialog.net.pl
2015/01/27 01:09:03
Kolejny dowód na miałkość tzw. Dekalogu i oszustwo nauk tzw. stróżów moralności.
Ohyda !!!
-
2015/01/27 01:26:07
@Begonijko,
Tak, zgadza się. Z tą inicjacją w średniowieczu wiąże się sprawa, o której należy pamiętać- mężczyzna brał odpowiedzialność za żonę, brał ją na swoje utrzymanie. I też nie każdy był świrem, by brać siłą niedojrzałe fizycznie dziecko, jak facet miał olej w głowie, to mimo kontraktu małżeńskiego, czekał aż seks będzie miał sens, czy wręcz nie będzie zagrażać życiu dziecka (pamiętajmy o tym, że poród w tamtych czasach obarczony był ryzykiem), więc właściwie znów sprowadzało się to do tego, czy dziewczyna wpadła w ręce człowieka rozumnego, czy świra.
@Poszłoo,
Dobre słowo, ohyda!!!
-
Gość: asssddd, *.elpos.net
2015/01/27 02:06:27
Wyobraź sobie, że umierasz a twój mały synek jest tak brzydki, że nie ma szans na dziewczynę za darmo. Czy nie pozwoliłbyś mu za uczciwie zarobione pieniądze wynająć sobie napaloną laskę?
-
2015/01/27 09:57:32
@asssddd,
Właściwie, to nie chce mi się odpowiadać, bo Tobie się nie chce nawet nickiem podpisać, tylko wklepujesz coś na oślep- gdy ktoś mnie lekceważy, nie ma do mnie zaproszenia. To na przyszłość, a odpowiedź brzmi tak:
A może jak synek jest sadystą, ale ciapowatym i nie ma szans rozwalić nikomu młotkiem czaszki, choć bardzo by chciał zobaczyć mózg, to mam mu pozwolić za jego uczciwie zarobione pieniądze wynająć zbirów, by rozwalić głowę bezdomnego, co?! Wybacz, ale nie, a przestępcami zajmują się kolejno: policja, prokuratura, sądy i służba więzienna.
Jak ktoś jest brzydki i nie ma szans na dziewczynę za darmo, to ta za pieniądze nie będzie na niego napalona, lecz sprzedana. A jak już chcesz sobie kupić dziewczynę, to z agencji towarzyskiej, a nie dziecko z sierocińca.
-
2015/01/27 10:21:18
No i mam problem. Z jednej strony, nie mam problemów, by ten czyn ocenić jednoznacznie negatywnie. Mało tego, przeraża mnie, gdy pomyslę, KTO dopuścił się tego czynu. Z drugiej - na co dzień dostrzegam drugą stronę medalu, która nie potrafi zaakceptować twierdzenia, że KAŻDA piętnastolatka jest niewinnym dzieckiem, nad którym należy się pochylić z troską - bo jak się pochylisz, to możesz wylądować na ziemi i juz nie powstać.
Temat, oczywiście, poruszę u siebie, ale muszę to najpierw jakoś oględnie ubrać w słowa, żeby zostać dobrze zrozumianym.
-
2015/01/27 10:45:21
@Nitager,
Dziecko, także to klasyfikowane jako młodzież, potrafi popełniać naganne czyny. Tyle, że dorosły ma je korygować, a nie się do nich przyłączać. To dlatego nie częstujemy nieletnich papierosem, alkoholem, nie pozwalamy przyłączać się do imprez, których powinniśmy w ogóle wyprawiać przy dzieciach. To jest część odpowiedzialności dorosłego.
-
Gość: Krzysztof z Gdańska, *.sitapolska.com.pl
2015/01/27 12:02:47
Dzień dobry

Ze strony prawa mamy do czynienia z następującymi możliwościami:
a) jeśli młode osoby nie ukończyły 15 roku życia to mamy do czynienia z "czynem lubieżnym wobec małoletniego"przestępstwem zagrożonym karą do (o ile pamiętam) 12 lat więzienia. Zgoda pokrzywdzonej nie ma tu znaczenia bo kluczowy jest wiek.
b) jeśli osoby ukończyły 15 rok życia (liczy się data urodzenia, nie rocznik małoletniego), to przswtępstwem jest gwałt, czyli współżycie bez zgody pokrzywdzonej (zagrożone do 10 lat więzienia, chyba, że gwałt odbył się ze szczególnym okrucieństwem), jednak jest jeszcze trzecia opcja:
c) niezależnie od wieku, jeśli do współżycia doszło przy wykorzystaniu przymusowego po0łożenia osoby pokrzywdzonej (a w tym wypadku niewątpliwie miało to miejsce) mamy do czynienia z "wykorzystaniem przymusowego położenia" co też jest podstawą do odpowiedzialności karnej. Tu zagrożenie jest dość niskie (o ile pamiętam) do 3 lat pozbawienia wolności.
Co można zrobić w tej sprawie?
Przede wszystkim przenieść sprawę w inne miejsce - z dala od lokalnych układów!Potem zebrać dowody w sprawie, zakwalifikować czyny sprawców i ewentualnie przedstawić zarzuty.
Następnie osądzić winnych i przykładnie ukarać.
Co zrobić w omawianej sytuacji?
Zainteresować sprawą "opinię publiczną", media. Uniemożliwić "zamiecenie sprawy pod dywan"
To jest zadanie dla Ciebie, drogi Wolandzie i innych internautów.

pozdrawiam

p.s. do punktu c)
Art. 199
§ 1. Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeśli czyn określony w § 1 został popełniony na szkodę małoletniego, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. Karze określonej w § 2 podlega, kto doprowadza małoletniego do obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, nadużywając zaufania lub udzielając mu korzyści majątkowej lub osobistej, albo jej obietnicy.

-
2015/01/27 12:19:57
@Krzysztof,
Dzięki za obszerne wyjaśnienia. Z tego co wiem, ma być apelacja prokuratury, ale nie mam pojęcia, gdzie konkretnie ma się odbyć rozprawa apelacyjna.
Co do nagłośnienia: Teraz wszystko w rękach internautów, a może i mediów, któe przecież mogłyby się tym zająć. Wałkowały "Mamę Madzi" przynosząc więcej szkody, niż pożytku, może by się zajęły czymś, co można zrobić.
Pozdrawiam.
-
Gość: Haji, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/01/27 12:46:33
Często właśnie te "elity" (cudzysłów z premedytacją) uważają, że ich nie obowiązują zasady. W końcu są elitami, są lepsi (we własnym mniemaniu). Nie wiem, czy uda się ich skazać, ale publiczne napiętnowanie ich jest, moim zdaniem konieczne.
Jeśli jakiś człowiek chce skorzystać z usług prostytutki, to ok. Ale nie z dziecka!
Przydałyby się jeszcze fotki tej elity.
-
2015/01/27 13:02:01
@Haji,
Dokładnie: Jak burak ze słomą z butów uważa, że ma kasę na dziwki, to niech idzie do agencji towarzyskiej, a nie do domu dziecka. A jak uważa, że jest z niego taki wiracha, to niech wyrwie samodzielną dziewczynę, a nie dziecko z sierocińca.
-
Gość: Haji, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/01/27 13:38:19
Zastanawiam się, czy tu nie chodzi o to, że te dziewczyny są trochę z marginesu i według tych gnoi, nikt im nie będzie wierzył, bo wiadomo jakie one są. To mnie jeszcze bardziej obrzydza.
-
2015/01/27 15:18:08
@Haji,
Może trochę wyjaśni forum, na którym jest sporo gówniarzy, z których w odpowiednich warunkach wyrosną tacy policjanci- poczytaj ich opinię, zrozumiesz, jak sobie gówniarzeria, której ptasiego mleczka brakuje (i panienki do robienia loda- oczywiście), tłumaczy wykorzystanie seksualne dziewczyn z sierocińca (w skrócie- uderz w stół, a nożyce się odezwą, bo nawet przewidziałem takie tłumaczenia w swojej notce):
www.wykop.pl/link/2363908/lomza-gwalca-maja-pieniadze-wladze-pozycje-sa-ponad-sprawiedliwoscia/
-
2015/01/27 15:49:43
Napisałem.
-
2015/01/27 15:55:50
Świetnie..., dzięki!
-
2015/01/27 16:01:16
Doczytałem, że przepis od maja zeszłego roku zabrania współżycia za pieniądze z kimś poniżej 18 roku życia. To teraz czekam na decyzję Rady Lekarskiej ws zboczonego lekarza i reakcji miejscowego komendanta policji, który powinien wywalić gliniarzy na zbity ryj z policji.
-
2015/01/27 16:13:55
Zwłaszcza, że lekarz jest GINEKOLOGIEM, co pod znakiem zapytania stawia bezpieczeństwo pacjentek!
Co do policjantów, to ich praca polega na zapewnieniu ochrony przed zbokami, a nie na czymś dokładnie przeciwnym!
-
Gość: Haji, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/01/27 17:02:23
Z policją to bym nie przesadzał. Jak się okazało w Poznaniu standardem jest łamanie nastolatkowi nogi i grożenie gwałtem 13latce. Że o kasowaniu nagrań dziennikarzom nie wspomnę.
Nie wyobrażam sobie kobiety, która poszłaby do takiego ginekologa. Zresztą lekarz, który miał umowę na badania okresowe w pracy mojej żony próbował ją zmusić do poddania się badaniu piersi (duży rozmiar). Uciekła z gabinetu i odmówiła wykonywania badań u niego. Reszty pań z pracy to nie przekonało (wiem, że to anegdota). Proponowałem, że pójdę mu wytłumaczyć, że nie powinien się tak zachowywać, ale mi żona nie zezwoliła ;).
-
2015/01/28 01:08:32
Gość: Haji, aebl60.neoplus.adsl.tpnet.pl

Sęk w tym, że dobry ginekolog powinien w czasie wizyty badać również piersi pacjentki, dla jej własnego dobra.

www.arciszewski.pl/uslugi/ginekologia/badanie-palpacyjne-piersi

Niestety, wiele kobiet o tym nie wie i reagują tak, jak Twoja żona. A tymczasem Ryzyko wystąpienia nieprawidłowości ( nie chcę używać radykalniejszego określenia) u kobiet z obfitym biustem jest większe, niż u innych.

-
Gość: Mania, *.dip0.t-ipconnect.de
2015/01/28 10:41:47
Poszło na Fb Wolandzie .
-
Gość: Haji, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/01/28 11:08:13
@begonijka
Ginekolog tak, a nie lekarz medycyny pracy.
-
2015/01/28 11:11:16
Dzięki Wam wszystkim. Post cały czas wisi, więc choć wkrótce opublikuję nowy, ten będzie widoczny (jak i wszystkie inne), ale różnica jest taka, że ten jest nieco bardziej rozreklamowany. Próbowałem też zainteresować nim Blox, więc nie wykluczam, że jeszcze się pojawi w dużo bardziej widocznych miejscach zwłaszcza, że to temat, który do mnie dotarł za pośrednictwem Gazety Wyborczej, więc mam nadzieję, że jej redaktorom sprawi satysfakcję dokończenie czegoś, co sami rozpoczęli. Pozdrawiam.
-
Gość: frytka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/01/28 11:41:29
witam...
załatwione...
-
2015/01/28 11:57:00
@Mania, @Frytka,
Dziękuję Wam, każdy kamyczek dorzucony do tego ogródka może dać efekt. Wystarczy, że ktoś istotny w mediach zauważy ruch w interesie i jeszcze raz weźmie sprawę na warsztat.
-
2015/01/28 12:06:22
"Gość: Haji, dck225.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/01/28 11:08:13
@begonijka
Ginekolog tak, a nie lekarz medycyny pracy."

Nie chcę się upierać, bo nie znam bliżej sytuacji. Faktem jest, że stosunkowo niewiele kobiet poddaje się przesiewowym badaniom, mimo że np. darmowa mammografia jest im przez samorządy wielu miast i nie tylko, podana na tacy. Jeśli intencje tego lekarza medycyny pracy są czyste, czyli mające na celu wyłapanie wczesnych stadiów choroby, nie widziałabym w tym problemu.

P.S. Wolandzie, wybacz zejście na chwilę z głównego tematu.
-
Gość: Haji, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/01/28 12:41:11
@begonijka
Jego intencje nie były czyste. Żadnej innej pacjentce tego nie proponował.
Moja żona badała się regularnie. A ten lekarz nie miał prawa próbować czegoś takiego. Było to poza jego kompetencjami. Ja to odebrałem jako próbę gwałtu. Wyglądało to jakbyś przyszła do lekarza z bolącym gardłem, a on stwierdził, że trzeba też Ci zbadać piersi, bo rak. A słowo o tym, że badasz się regularnie u innego lekarza, próbował zmusić Cię do rozpięcia stanika. To było jego zachowanie. Sorki, ale mnie trzęsie, jak to sobie przypomnę.
-
2015/01/28 13:21:18
Gość: Haji, dck225.neoplus.adsl.tpnet.pl
2015/01/28 12:41:11

Zatem wszystkie kobiety powinny wystąpić w tej sprawie.
-
2015/01/28 21:17:38
Masz w pełni słuszność. Gdy ktoś wykorzystuje czyjąś zależność, To JEST przestępstwo.
Wszystkim tym "obrońcom" powiem jedno: to jest co najmniej mobing. A ten karalny jest nawet w przypadku wymuszonego stosunku pracownik - pracodawca. Analogicznie klient - terapeuta. O czymże więc jeszcze tutaj dyskutować.
-
2015/01/28 23:49:15
Podam Twój blog na swojej stronie..
Sprawa jest skandaliczna, ale nie da się ukryć , że nie mamy dobrych prawników i większość przepisów prawnych można spokojnie wrzucić do kosza na makulaturę.
Bo to są prawne buble- albo można dany przepis interpretować swobodnie na sto sposobów, albo nie ma jak tego prawa wyegzekwować. Odnoszę wrażenie, że do policji trafiają głównie jacyś zwyrodnialcy, którym się wydaje, że są ponad prawem.U nas do domów dziecka trafiają głównie dzieci z niewydolnych wychowawczo rodzin- dziecko zabiorą, a rodzina w krótkim czasie dostarczy państwu następne. Urodzone z głodem alkoholowym lub nikotynowym lub narkotykowym. USA ściga Polańskiego za stosunek z nieletnią i będą go ścigać zapewne do śmierci- a tak naprawdę to powinni byli przede wszystkim ukarać
matkę dziewczyny - to ona wzięła nieletnią na przyjęcie dla dorosłych, gdzie alkohol lał się gęsto i jej nie dopilnowała. Jak widać nigdzie prawo nie jest idealne, no ale tam chociaż stosunek z nieletnią jest karalny. Oskarżyciel w tej zambrowskiej sprawie też jakiś marny był- skoro ślub osobom nieletnim może być udzielony tylko za zgodą sądu i to w sytuacji wyjątkowej, to znaczy, że te nieletnie są chronione w jakiś sposób prawem i powinni byli pójść tym tropem.
Pozdrawiam serdecznie;)
-
2015/01/29 00:45:54
@Begonijko, @Haji,
Spoko, to wcale tak nie odbiega od głównego tematu, żeby sobie nie poczytać :-)
@Errata,
Wiesz, mnie nawet do głowy nie przyszedł zwykły mobbing, bo wydaje się być tak marnym przewinieniem wobec tego, co się wydarzyło w Zambrowie, że moje myśli krążyły wobec czegoś większego rozmiaru, ale masz rację, mobbing dotyczy zależności- i to dorosły- dorosły, a jest prawnie ścigany!
@Anabell,
Dzięki za pomoc. Po prawdzie, to ja w ogóle prawników uważam za najbardziej zepsutą grupę społeczną, prędzej zaufam prostytutce, niż prawnikowi. Polityk jest bardziej wiarygodny, bo jego działalność jest bardziej transparentna, a prawnik działa niemalże incognito. Tyle, że zdaję sobie sprawę, że prawnicy są niezbędni, bo bez nich, każdy będzie sobie i innym prawnikiem, a to nie wróży nic dobrego. Wracając do prawników- uważam, że oni działają, niczym międzynarodowa grupa przestępcza, bo w obronie swych przywilejów przekraczają granice i wchodzą w kompetencje innych państw (n.p. gdy Polska próbowała zezwolić prawnikom bez aplikacji adwokackiej na sądzenie drobnych spraw, bo często sądzi się drobnych pijaczków w ogóle bez adwokatów z powodu ich niedoboru, to zaprotestowali adwokaci z AUTRII, natomiast prawnicy z Wielkiej Brytanii bronili przed ekstradycją do Polski byłej prokurator Wolińskiej- morderczyni sądowej generała Nila- Fieldorfa). Na pocieszenie mogę powiedzieć, że prawo ewoluuje, cały czas się rozwija. Czy będzie doskonałe? Chyba nigdy, ale to impuls do dalszej ewolucji.
-
2015/01/29 02:01:24
NIEWIARYGODNE!
To sie po prostu w glowie nie miesci, nawet nie wiem co napisac.
Niestety ci panowie czuja sie bezkarni. Miejmy nadzieje, ze sprawa zostanie naglosniona przez media i daje to nadzieje, ze nie zostanie zamieciona pod dywanik przepisow.
Kiedys takich, to sie na taczkach wywozilo.
Dziwi mnie postawa sadu, a gdzie byli wychowawcy, pracownicy DD?
Odnosze wrazenie, ze wiekszosc spleczenstwa tego miasteczka wiedziala co sie dzieje, ale nikt sie nie wychylal, bo to nie jego sprawa. Najwygodniej tak powiedziec.

O wpisie na ten temat dowiedzialam sie z bloga Anabell.

Ataner

-
2015/01/29 10:05:17
Próbuję ją nagłośnić i Wy się do tego przyczyniacie. Próbowałem zachęcić media do ponownego przeglądu tematu, ale na razie nie ma odzewu, więc tyle tego, co w dotychczasowych publikacjach i tego, co my sami przekażemy. Ja nie zamierzam udawać, że nie ma problemu. Dzięki za odzew.
-
2015/01/29 10:48:21
I jeszcze informacja: Być może dlatego, że widać było reakcję na Waszych blogach, Gazeta Wyborcza wrzuciła sprawę jeszcze raz na swoją stronę internetową (na stronie głównej). Jeżeli widać, że jest dla kogo to robić, można liczyć na efekt. Dzięki.
-
2015/01/29 13:40:18
Nie ma ludzi drugiej kategorii. Te dziewczynki nie znalazły się w sierocińcu z wlasnej woli. Trafiły tam z konkretnych, trudnych problemów. Uważam, że mają bardzo utrudniony start w dorosłe życie, a to co się stało, a wlaściwie to co im zrobiono pogłębia jeszcze bardziej ich traumę...
Małe misteczka, miasta... rzadzone przez pseudo-elitę, bez kręgosłupa moralnego, z egoistycznym nastawieniem, braniem wszystkiego co ich zdaniem się im należy... Jestem zdania, że takie zachowania należy i nagłaśniać i piętnowąć.
-
2015/01/29 13:54:06
To robimy, między innymi tutaj, ale każdy kto to nagłośni u siebie, dołoży swoją cegiełkę.
-
2015/01/29 21:53:23
Rzecz o wykorzystywaniu młodocianych nastolatek, które los rzucił w dzieciństwie do domów dziecka. Dzieci, które straciły kiedyś dom, który by dla nich bezpiecznym schronieniem, w którym mogły dojrzewać w oparciu o miłość rodzicielską. Takie dzieci nie zawsze są w tej grupie, którą byśmy określili: "wszystkie dzieci są nasze", a przecież zasługują na szczególną opiekę i staranie o nie, gdyż należą do pokolenia przyszłości. Takie dzieci mają trudny start w życie, stają się często zabawką dla mężczyzn nie mających żadnych skrupułów, by je wykorzystać. Już samo określenie, dziewczyna z "bidula" jest prowokacją dla panów, którzy kierują się w życiu pożądaniem, lekkim stylem życia, fantazją bez odpowiedzialności etycznej, moralnej i prawnej. Należy rozpowszechniać ten smutny problem, który rani psychikę dzieci być może na całe życie.
-
2015/01/29 21:57:11
Dziś wieczorem ukazał się mój post na blogu, w którym piszę o Twoim społecznym, nowo założonym blogu: reptrospekcjewolanda.blox.pl
Pozdrawiam*
-
2015/01/29 23:42:28
Dzięki, Zola. Nie wiem, czy zauważyłaś, ale dzięki odzewowi internautów, Gazeta Wyborcza wróciła do tematu- my się interesowaliśmy, oni to zauważyli i wyszli nam naprzeciw :-)
-
2015/01/30 08:37:00
:D to świetnie! Cieszy, że praca nasza na blogach ma swój sens i dokładamy swoją cegiełkę dla poprawienia realnej codzienności. Ta wiadomość jest dowodem, że ma ona swój sens :))) Pozdrawiam*
-
2015/01/30 09:49:23
Popieram akcję i udostępniam link do wpisu. Pozwolę sobie tylko użyczyć zdjęcie owego baneru w celu popularyzacji akcji na stronie facebook'owej bloga KFK - kilka słów do kawy (oczywiście z linkiem do tego wpisu)
-
2015/01/30 12:08:36
Super, cieszę się że nie tylko mnie sprawa bulwersuje.
-
2015/01/31 14:37:44
Zajrzeć do dna a tam okaże się że jest pozwolenie społeczne zwykłych ludzi na takie zachowanie. W małych miasteczkach ojcowie gwałcą swoje córki i pozwalają na to samo szwagrowi i wzajemnie. Tam nie ma uczuć a już najmniej rodzinnych uczuć. Jest tylko pozwalanie sobie bo on chce i jemu się należy. Napisałam więcej u Anabell bo od lat sprawa mnie bulwersuje. W małym miasteczku pięciotysięcznym koleżanka nauczycielka biologii, gdy się do niej zwróciła gwałcona przez ojca i wujka uczennica z prośbą o pomoc. G. pognała do dyrektora, ten krótko "nie pomogę", pognała do proboszcza "nie będę podejmował wojny z parafianami" .
Zauważyła przyglądając się gdy jej oczy się otworzyły, jak duży jest to problem, uciekła do dużego miasta. W jaki sposób mogla pomóc?
Tak są wychowywani chłopcy w małych miastach i na wsiach w braku szacunku do matek i sióstr bez serdeczności bez odpowiedzialności także. Takie społeczeństwo mamy jakie je wychowamy.
-
2015/01/31 19:25:59
@Elka,
Dokładnie wiem o czym piszesz. Opisywałem taką społeczność trzy lata temu. Jeśli masz ochotę, rzuć okiem- dotyczy to, co prawda, stosunków między rówieśnikami (nie jak tutaj, czy w Twojej historii- na linii dorosły- dziecko), ale pokazuje dobrze mentalność i moralność:
baluwolanda.blog.onet.pl/2012/02/21/miasto-grzechu/