Blog > Komentarze do wpisu

Zdziwieni Macierewiczem i jego agenturalnymi kontaktami?

            Zdziwieni sensacjami wokół Antoniego Macierewicza? Coś się kurwizja niespecjalnie kwapi do informowania o agenturalnych powiązaniach szefa MON. Za to „Wyborcza” służy uprzejmie faktami na ten temat- kliknij tu- w ten akapit, by poczytać.

            Ciekawe, prawda? Ten, co najgłośniej krzyczy „łapaj agenta”- od początku lat osiemdziesiątych jest w bliskiej komitywie z tajnym współpracownikiem bezpieki, niejakim Luśnią, który mimo uznania go przez sądy TW, jest do dziś prezesem związanej z Macierewiczem fundacji „Głos”. Artykuł przypomina też innego TW z otoczenia Macierewicza, smoleńskiego profesora Cieszewskiego i jego opiekuna z ramienia bezpieki, Nadworskiego. Do tego dochodzi kilka arcyciekawych powiązań biznesowych, których beneficjentem była firma Macierewicza. "ET VOILA": Czy jaśniejsze wydaje się, dlaczego Antoni Macierewicz tak uporczywie sabotuje funkcjonowanie Państwa Polskiego, a zwłaszcza jego stosunki z UE i NATO?

            Wielokrotnie na łamach tego bloga przypominałem, że Macierewicz nie tylko zrobił czystkę w wywiadzie wojskowym (co od biedy można usprawiedliwić), ale i zdemaskował kontakty naszego wywiadu, upubliczniając nazwiska agentów, co w czasach Armii Krajowej kwalifikowało się na wyrok śmierci za zdradę Polski z rygorem natychmiastowego wykonania. Mało tego, jego teczki i rewelacje o agentach w strukturach państwowych wypływały w momencie gdy ważyły się losy naszego członkostwa w NATO i UE, a tego typu informacje mogły bardzo zaszkodzić naszemu akcesowi do tych międzynarodowych związków, a to by oznaczało pozostawienie nas w łapach Rosji, niczym Ukrainy, czy Białorusi.

            Jeszcze jeden fakt: po objęciu teki szefa MON, Antoni Macierewicz zablokował realizację przetargów na zakup nowoczesnej broni dla naszej armii- w tym śmigłowców transportowych. Przypomnę, że Polacy przegrali spektakularnie kampanię wrześniową właśnie z powodu braku sprawnego transportu. Ba, nawet Niemcy hitlerowscy przegrali w Afryce Północnej z identycznego powodu. Tymczasem Macierewicz zablokował WSZYSTKIE przetargi. W zamian za to chce utworzyć bezwartościowe bojowo w wypadku konfliktu z Rosją, lecz niezwykle cenne do zastraszania Polaków uzbrojone nacjonalistyczne bojówki. Powiecie, że zawsze to więcej karabinów? A ja się spytam, dlaczego nie proc, łuków i dzid bojowych. Polska ma wystarczającą ilość sztuk broni ręcznej, za to dramatycznie mało broni nowoczesnej, lotniczej, rakietowej, elektronicznej.


            Wisienka na torcie: Jednocześnie Antoni Macierewicz dba, by dawać Rosji preteksty do przegrupowania wojsk bliżej naszych granic, choćby przez prowokacyjne wypowiedzi, czy przegrupowania naszych wojsk na wschód (do jasnej cholery, tak można robić mając możliwości ofensywne i planując atak, bo jeśli chodzi o taktykę obronną, to wojska nadgraniczne spisane są zazwyczaj na straty- jeszcze raz wspomnę wrzesień '39 i ten błąd taktyczny wypominany wrześniowemu dowództwu przez gen. Kutrzebę- rozlokowanie wojsk wzdłuż granic, zamiast skrócenia linii frontu i koncentracji w głębi kraju, dla lepszej komunikacji, transportu, możliwości uzupełnień oraz wydłużenia linii transportu wroga). Wracając do ruchów Macierewicza, chyba nawet sekta zdaje sobie sprawę z tego, że możliwości ofensywnych w starciu z Rosją, to my- w przeciwieństwie do wschodniego giganta- raczej nie posiadamy (choćby ze względu na brak bombowców strategicznych i rakiet średniego i dalekiego zasięgu).


           Ciekaw jestem, kiedy dziennikarze śledczy złamią tabu i zlustrują powiązanych z Macierewiczem duchownych. Tutaj może być ciekawie, że przypomnę słowa księdza Isakowicza- Zaleskiego: „90% księży NIE współpracowało z bezpieką”. Prosta arytmetyka mówi, że w takim razie 10% współpracowało. Co na to Jarosław Kaczyński, tak skwapliwie otaczający się komunistycznymi przestępcami sądowymi, jak sędzia Kryże i prokurator Piotrowski? Pożyjemy- zobaczymy!


 

poniedziałek, 20 czerwca 2016, baluwolanda.blog.onet.pl
-Woland.

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: haji, *.gazeta.pl
2016/06/20 09:41:01
Trzeba to głośno powtarzać. I jak się pozna powiązania Macierewicza, to nagle wszystkie jego działania nie kwalifikują go do psychiatryka, wtedy wszystko układa się w logiczną całość. Całość działań agenta rosyjskiego wywiadu. Jego powiązania dyskwalifikują go do objęcia jakiegokolwiek stanowiska w MON (w ogóle w rządzie) i powinien zostać natychmiast ze stanowiska usunięty.
-
2016/06/20 10:32:55
@Haji,
Od wybuchu paranoi smoleńskiej było dla mnie jasne, że dla Macierewicza jest psychiatryk lub prokurator, tyle że nie czuję się kompetentny, by jednoznacznie ocenić, co mu przysługuje. Wśród blogerów niezwiązanych z PiS panowała opinia, że jeśli już, Antek jest bezwiednie wykorzystywany przez agentów, a mnie niespecjalnie się chciało wierzyć w to, że to taki Gapcio i czego jak czego, ale bezwiednego zachowania (za wyjątkiem psychopatycznej mimiki), to się po nim nie spodziewałem.
-
2016/06/20 14:53:59
Krew się burzy, to prawda. Macierewicz z K. na siłę chcą się zapisać w Historii jako ci, co wywołali...aż boję się swoich myśli. W każdym razie, wojak Szwejk, przynajmniej był sympatyczny:) B. Misiewicz, sprawnie i butnie tłumaczył swojego szefa p. M. Słowa kluczowe to "wywalczył, odbudował, zabezpieczył" itd. a tu taka nagonka i to przed szczytem NATO. Obawiam się, że "prawdziwe szczytowanie" już ma wyznaczoną datę.(jajo-niespodzianka:) Ciekawe, ile procent zadowolenia zapisze się tym razem w narodzie ? Wiadomo, Naród wspaniały, tylko ludzie...
-
2016/06/20 15:10:34
Wolandzie, a ja się dziwię, że się dziwią. Przecież to wszystko jest na samym widoku ukryte. Że tak powiem odkrywczo ;) - pod latarnią.
-
2016/06/20 19:50:46
Dotychczas myślałem że Macierewicz to świr, ale teraz wygląda na to że to rosyjski agent. Sprawa jest brzydka nie tylko dla Polski: Jeżeli Rosji udało się umieścić swojego agenta na stanowisku ministra obrony największego kraju NATO we wschodniej Europie, to NATO ma problem.
-
2016/06/20 23:14:26
@Wando,
Czasem się zastanawiam, co by musiał zrobić Macierewicz, żeby sekta zrozumiała, że to zdrajca Polski. Złożyć Puinowi hołd lenny? Toż przecież powiedzą, że to w interesie Ojczyzny!
@Avianca,
Mnie bynajmniej nie zdziwił, wielokrotnie wyrażałem na blogu wątpliwości co do tego, dla kogo Macierewicz pracuje. Jeżeli zaś chodzi o sektę, to oni po prostu wypierają ze świadomości takie informacje.
@Nudniejszy,
Brzydka dla Polski, zgadza się, ale wiesz dlaczego? Bo tak naprawdę, wszystko co opisałem w felietonie, za wyjątkiem kontaktów z Luśnią oraz blokowania przetargów, było znane wyborcom od lat. Ale ponieważ sekta ma gdzieś, że na ich oczach Macierewicz zdradza Polskę, to i mamy bigos, jaki mamy- nie przez Macierewicza, gdyby w naszym Narodzie nie było tylu sekciarzy, ten typ dawno zbierałby złom i butelki.
-
Gość: mariana131, *.cpe.net.cable.rogers.com
2016/06/21 04:08:05
Kilka miesiecy temu red. Paradowska pisala o zatrudnieniu przez Maciarowicza w tzw.
podkomisji smolenskiej, Andrieja Ilarionowa, ktory nie tak dawno temu byl zatrudniony jako doradca przez samego Putina ?!?! Pensja w podkomisji wynosi ok.20 000 zl/miesiac, jak znalazl na drobne wydatki ponoszone na dzialalnosc w Polsce.
-
Gość: kocica, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/06/21 09:06:37
Tak jak piszą komentatorzy powyżej, od dawna było widać,że Macierewicz niezależnie czy psychicznie nie zrównoważony,czy też cichy agent ruski jest szkodliwy dla Polski.Zresztą ewentualne schorzenie psychiatryczne nie wyklucza agenturalności i odwrotnie.Od pewnego czasu zastanawiam się za co los tak każe moją ojczyznę.Niewątpliwy psychopata pociąga wszystkimi sznurkami,a do tego wziął sobie do pomocy największego szkodnika w postaci obecnego szefa MON,a opozycja parlamentarna nic nie robi tylko pilnuje własnych stołków,a raczej tego co na tych stołkach siedzi.W naszej historii już tak nie raz było,że zrywamy się do czynów gdy dobrze dostaniemy po kościach.Czyżby teraz też tak musiało być?
Pozdrawiam,MK
-
2016/06/21 15:22:08
Trudno się przyznać, ze przez lata popierało się putinowskiego agenta. Teraz, choćby Macierewicz zupełnie zniszczył i sparaliżował polskie wojsko, i tak znajdzie się wytłumaczenie. Na przykład takie, że Ojczyznę zdradził po godzinach pracy, kiedy to już był osobą prywatną, a nie ministrem - więc ukarać go nie można.
-
2016/06/21 17:28:51
Zniszczyli Oleksego, Nowaka, Sienkiewicza /tych dwóch z innego powodu/, niczego im de facto nie udowodniwszy... Po pisowskiej stronie żadne zarzuty się nie przyklejają, ŻADNE!!! Im cięższe zarzuty, tym większe poparcie- to niebywałe!! :((
-
2016/06/22 17:26:42
@Mariana,
Dzięki za uzupełnienie. Pensja pensją, ale osoba zatrudnionego jest rzeczywiście ciekawa.
@Kocico,
Chyba to nie jakiś tam bezosobowy "los" karze Ojczyznę, a raczej jej obywatele urządzają sobie taki los. Od dawna wycofuję się ze stwierdzeń, jakoby Kaczyński "zmanipulował" swój elektorat. Nic z tych rzeczy. On tylko wykorzystał cechy tego elektoratu: zawistni, roszczeniowi, mściwi.
@Nitager,
Bez dwóch zdań, bez dwóch zdań. Przecież każdy widział, że w godzinach pracy pracował w Sejmie lub "Komisji", więc zdecydowanie zdradzać musiał prywatnie, więc jak tu go karać?!
@Babciabezmohera,
Na tej liście zabrakło Chrzanowskiego i oczywiście Wałęsy. Zachęcam do przeczytania felietonu Giertycha, jest tam arcyciekawe wspomnienie o tym, jak Macierewicz chwalił się Giertychowi, co zrobił Chrzanowskiemu.
romangiertych.natemat.pl/182955,haroszyje-dielo
Zwróć uwagę zwłaszcza na osobę posłańca Macierewicza.
-
2016/06/22 21:51:53
Podałam pierwsze z brzegu przykłady.
A Macierewicz to szalony człowiek, jego stać na wszystko!:((
-
2016/06/22 23:23:22
Rozumiem, sam często nie zagłębiam się, tylko podaję te przykłady, które akurat mi się nawiną.
Co do Macierewicza, to tutaj pokazał się jako wyjątkowy łajdak: Wysłać do ofiary swojego pomówienia posłańca, który zostawia broń z tekstem "jak masz honor, to wiesz co zrobić"?! I jeszcze ta ciekawostka, że ów posłaniec Macierewicza, to nie kto inny, jak TW LUŚNIA!
-
2016/06/22 23:25:27
Moja Irlandia awansowała, chachacha...., pogonili Włochów!!! Coś czuję, że jutro na Zielonej Wyspie rozdzwonią się z rana telefony: "Szefie, potrzebuję wolne na dziś..., chory jestem"!