Blog > Komentarze do wpisu

Sam, niczym czopek umiejscowiony tam, gdzie zalecił lekarz.

             „Skąd ta Unia ma tyle cierpliwości”, zastanawiałem się, gdy Komitet Centralny PiS wraz z Pierwszym Sekretarzem Kaczyńskim na czele zaczęli w Polsce wprowadzać dyktaturę ciemniaków. Przecież UE potrafiła zdecydowanie zareagować podczas kryzysu, gdy Grecja próbowała wymusić sponsorowanie swoich konsumenckich fanaberii, a jeszcze wcześniej zrobiła to samo dochodząc do porozumienia ze znajdującą się w podobnej sytuacji Irlandią. Potrafiła też wymusić na Orbanie odejście od najbardziej chorych pomysłów. Owszem, nie całkowite, ale mimo wszystko jakiś ustępstwa nastąpiły. Zwłaszcza po Brexicie przewidywałem, że reakcje będą bardziej zdecydowane, jeśli UE nie chce się obudzić z ręką w nocniku. A tu nagle gang Kaczyńskiego, od półtora roku pustoszący Polskę i poszukujący równie mętnych łbów w Europie do partnerstwa w dziele zniszczenia, zaatakował takie podstawowe wartości europejskie, jak trójpodział władzy, wolność słowa i mimo tego czuł się tak długo bezkarnie. Ponieważ każdego gówniarza bezkarność jedynie rozbestwia, także i prezesowi partyjniocy nabierali coraz to większej bezczelności w swych posunięciach. Aż nastąpił punkt przegięcia: Banda zawistnych nieudaczników zaczęła szantażować UE w sprawie kandydatury Donalda Tuska na drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej, próbując straszyć pogorszeniem stosunków. Jako kontrkandydaturę wystawili nie posiadającego żadnego poparcia euro- posła, któremu na starość literka „p” gdzieś się zapodziała z zawodu wykonywanego zostawiając osamotnionego osła. I stało się. Jak trafnie zauważył „Asz Dziennik”, Jacek Saryusz- Wolski został oficjalnym polskim kandydatem do nieformalnej unijnej nagrody „CHYBA WAS POPIERDOLIŁO”!

            Po kolei: Najpierw, 7-go marca 2017 Niemcy, Francja, Hiszpania i Włochy ogłosiły nadejście strategii dwóch prędkości. W języku dyplomacji: To my ponosimy największy wysiłek wspólnej strategii gospodarczej, więc albo dostosowujecie się do reguł demokracji i wolnego rynku oraz respektujecie wartości podstawowe UE, albo spadać na drzewo banany prostować. Największe i najbogatsze państwa UE przypomniały, kto zakładał Unię, kto ją rozwijał i utrzymywał, kto dofinansowywał biedniejsze kraje. Takie to było nie do przewidzenia??? Ja bym dawno tak zareagował, gdyby ktoś komu pomagam, próbował mnie szantażować, tyle że ja nie jestem dyplomatą, to i moja cierpliwość do negocjacji jest mniejsza.

 

            Następny ruch Unii Europejskiej, to oświadczenie z 8-go marca 2017, że kandydat- pajac z ramienia PiS nie został zaproszony na szczyt unijny, na którym zostanie wybrany przewodniczący Rady Europejskiej. I tu przekaz jest już ewidentnym kopniakiem w zadek dyplomatołków spod znaku ministra Waszczykowskiego z namaszczenia pierwszego sekretarza KC PiS: „Możecie sobie desygnować tablet Kaczyńskiego nawet na premiera, ale w Wolsce lub San Escobar! W Unii Europejskiej wymagamy pewnych standardów- to nie kampania wyborcza, by byle łajza wyplatała swoje androny przed kamerami! Już raz jeden mały nadęty buc walczył o krzesło na szczycie unijnym i starczy tych emocji- niech mu ziemia lekką będzie.”

 

            Problem Kaczyńskiego polega na tym, że nienawiść go zaślepiła, niczym Hitlera podczas walk jego wojsk o Stalingrad. Miał jeszcze szansę się wycofać, choć już wysunięcie nonsensownej- z nikim nie skonsultowanej kandydatury Saryusza- Wolskiego było niezłym pasztetem i solidną stratą wizerunkową. Ale ten kretyn postanowił pogłębić swój szantaż wobec Unii grożąc brakiem podpisu na dokumentach ze szczytu UE, czyli odrzuceniem wniosków ze szczytu. W imię swojej zboczonej nienawiści do Donalda Tuska postawił Polskę samą przeciw wszystkim europejskim SOJUSZNIKOM- NARAZ! O ile rozkapryszonego bachora człowiek dojrzały na ogół ignoruje, choć gdzieś tam z tyłu głowy jest wiedza i zrozumienie związane z tym, że to tylko dziecko i inaczej sygnalizować swoich pragnień nie potrafi, czy też błędnie sądzi, że to najlepsza droga, o tyle dorosłego szantażysty, który z pełną premedytacją chce coś ugrać tą metodą, za zakładników mając swój własny Naród, po prostu dla zasady i dla nauczki goni się do stu diabłów. Efekt...???

 

Oprócz szantażystów Kaczyńskiego, cała Unia Europejska poparła reelekcję Donalda Tuska, stosunkiem głosów 27:1!!!

 

            I tu już mamy prawdziwy Stalingrad. Tu nie ma czego zbierać! Głosowanie pokazało, że dyplomatolstwo PiS jest w Europie KOMPLETNIE SAMO, niczym czopek w dupie Kaczyńskiego. Bez poparcia choćby biednych Węgier i Orbana, nie mówiąc już o pozostałych krajach Grupy Wyszehradzkiej, które już jakiś czas temu wyraźnie dawały kaczystom do zrozumienia, że nie tylko nie zgadzają się z ich chorymi zarzutami wobec Donalda Tuska, ale wręcz bardzo cenią jego dotychczasową pracę na stanowisku. Pozostałe kraje Unii Europejskiej w ogóle do paranoi Kaczyńskiego się nie odniosły, totalnie ignorując Waszcza i spółkę. Tymczasem rozkaz pierwszego sekretarza KC PiS brzmi: „Walczyć do ostatniej kropli krwi!” Nie ma prawnych możliwości wycofania w gruncie rzeczy jednomyślnego wyboru Tuska na kolejną kadencję, to Wolska pokaże to, co umie najlepiej: FOCHA! Teoretyczna premier Beata Szydło ogłosiła, że nie przyjmie żadnego dokumentu ze szczytu. Zupełnie do prezesowej niewolnicy nie dotarła informacja z 7-go marca: „Albo dostosowujecie się unijnych standardów, albo spadać na drzewo”.

 

            Jeszcze wczoraj pełni pychy, ustami Glińskiego wypowiadali „Tusk nie dał nam wyboru”. Dziś okazało się, że nie tylko Tusk, ale nikt w Unii Europejskiej kaczystów o zdanie pytać w tej materii nie zamierzał. Skoro więc ulubionym sloganem niewolników Kaczyńskiego jest „Polska powstaje z kolan”, to zastanawiam się w takim razie, w jakiej pozycji tkwią w tej dupie, w której się znaleźli?! Nie na klęczkach, to jak?!

            Konkluzje? Na przemian: Pozytywne i negatywne.

-Pozytyw: Polak został wybrany na drugą kadencję Przewodniczącego Rady Europejskiej.

-Negatyw: Polska reprezentowana przez dyplomatolstwo Kaczyńskiego nie ma poza San Escobar żadnych sojuszników i jest kompletnie ignorowana przez kraje Unii Europejskiej. „Kandydat” PiS nie został nawet zaproszony na szczyt.

-Pozytyw: Żaden zarzut wysunięty przez PiSowskich paranoików wobec Donalda Tuska nie nosił znamion prawdopodobieństwa, skoro WSZYSTKICH 27 PAŃSTW uznało go za godnego piastowania stanowiska Przewodniczącego Rady Europejskiej przez kolejną kadencję.

-Negatyw: Polska została przez Kaczyńskiego skompromitowana, jako kraj nienawistnych, mściwych przygłupów, którzy w imię własnej zawiści gotowi są pogrążyć własny Kraj, Naród, Obywateli.

-Pozytyw: Wybierając jednogłośnie Donalda Tuska, kraje Unii Europejskiej pokazały, że wyraźnie odróżniają Polskę i Polaków od PiSowskiej bandy.

-Negatyw: Kaczyński wydał swym dyplomatołkom rozkaz trwania na pozycjach i obstrukcji działań Unii Europejskiej, co zaskutkuje długotrwałą marginalizacją Polski. Przypomnę, że Polska choćby z powodu niestosowania zaleceń Komisji Weneckiej może utracić prawo głosu na forum UE.

 

            Gdy pierwszy sekretarz PiS użył stwierdzenia, że są „ludzkimi panami, bo mogli opozycję spacyfikować siłą”, jasne dla mnie się stało, że ten koleś jest zbudowany z kompleksów. No bo kto wypisuje na murach „Wisła pany, czy też Legia pany”??? Dziś wiem, że to nie tylko zakompleksiony dziadyga, ale i niebezpieczny paranoik, który wydał swym niewolnikom rozkaz „ani kroku w tył”!

            Iście pańska prezencja! Czyż nie?

 

piątek, 10 marca 2017, baluwolanda.blog.onet.pl
-Woland.

Polecane wpisy

Komentarze
2017/03/10 10:07:35
mały w swojej furii tak się zapomniał, że przeniósł swoje osobiste prywatne porachunki na unijne forum i oberwał po ryju, bo gołą dupą widać było, o co mu chodzi... na razie brącha i się odszczekuje, ale czy wyciągnie z tego jakąś lekcję?... obawiam się mocno, że nie taką, jakiej byśmy sobie życzyli...
najkomiczniejsza, a jednocześnie smutna w tej swojej komiczności, jest w tym wszystkim jego broszka... był sobie kiedyś muł, a raczej jeż pancerny, który stanął do walki... sadził się, sadził, w końcu dostał sztycha w samą broszkę, mimo to owa broszka nadal paple swoimi wargami sromowymi: "wygrałem"...
youtu.be/Ievt5Dl8Svo
pozdrawiać jzns...
-
Gość: poszloooo, *.ssp.dialog.net.pl
2017/03/10 11:04:21
Nienachalnego wzrostem nie stac było na walenie butem o pulpit (jak starszego kolegę Nikite Ch. w ONZ), gdyż nie potrafił samodzielnie rozwiązać sznurowadła i zdjąć buta. Majac taką samarę przed sobą, nie ma mowy o schylaniu się, jak wygląda klękanie to nie moja sprawa, wiewa mi to.
-
2017/03/10 12:57:53
@PKanalia,
Kaczyński nie tylko wpadł w furie- on odszedł od zmysłów. On przestał się kontrolować. Nie bez powodu porównuję to zachowanie do rozkazu "ani kroku w tył" wydawanego nierzadko w absurdalnych okolicznościach przez Hitlera, jak również przez Stalina, który jednak miał tę przewagę, że miał odwody ludzkie i sprzętowe, więc mógł sobie pozwolić na duże straty.
Kiedyś użyłeś u mnie w komentarzu zwrotu w sensie "nie wszyscy się orientują, że z Kaczyńskim nie da się rozmawiać jak z normalnym człowiekiem i metody praktykowane w demokracji tutaj nie działają". Unia Europejska zdaje się, że to właśnie pojęła, wykopując jego niewolników w dalekie PiS-du.
Tak, "Muł pancerny" jak najbardziej pasuje do Kaczyńskiego, choć gdyby poszperać w dorobku muzyki alternatywnej lat 80-tych, znalazłoby się wiele pasujących tekstów, jak choćby ten:
www.youtube.com/watch?v=dVQa36BFZW4
I rzeczywiście, nie mam wątpliwości, że przekonamy się, iż wnioski jakie wyciągnie pierwszy sekretarz KC PiS ze swojej klęski, będą dalekie od tego, czego byśmy sobie życzyli.
@Poszłoooo,
Oj, więcej wiary! Jego stać na wiele kretynizmów, zwłaszcza za plecami ochrony i w żoliborskiej norze.
-
2017/03/10 13:21:33
Na TT krążą pogłoski, że Kaczyński jest poważnie chory. Jeżeli coś jest na rzeczy - to może być jeszcze gorzej, coraz mnie może mieć do stracenia.
-
2017/03/10 13:38:33
@Marzatela,
Zgodzimy się chyba co do jednego: Jest bardzo źle i jeśli ktoś skutecznie nie powstrzyma tych szaleńców, zniszczymy dorobek ćwierć wieku wolnej Polski i pół wieku walki o wolną Polskę. Spekulacje, to nie jest moja najlepsza strona, ale wielokrotnie przyznawałem rację, że Kaczyński nie wygląda zdrowo, zupełnie jakby się witał z wujkiem Parkinsonem, a jego totalnie niezdrowy tryb życia może problemy zdrowotne jedynie nawarstwiać. I mam tu na myśli nie tylko zdrowie somatyczne, ale i psychiczne.
-
Gość: kobietawbarwachjesieni, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/03/10 14:19:23
Ja się po prostu boję, że jeden chory z nienawiści człowiek może wyprowadzić nas z Unii Europejskiej. Po kopniaku, który dostał, może się zapiec w swojej nienawiści jeszcze bardziej. Zastanawiam się, kto może go w jego szaleństwach powstrzymać?
-
2017/03/10 17:19:34
@Kobieta Jesienno Barwna...
poruszyłaś bardzo istotny problem...
wyobraź sobie taką scenkę /nie jestem Andrzejem Mleczko, nie umiem tego narysować/... wioska, która pustoszy jakiś kosmiczny mutant... na tym tle scena zbiorowej bójki... na pierwszym planie mieszkaniec wioski mówiący do dziennikarskiego mikrofonu:
- fundamentalne kwestie już uzgodniliśmy, obecnie trwa ustalanie, czy ktoś w ogóle umie strzelać...
pozdrawiać jzns :)...
-
Gość: LB, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/03/10 17:45:42
Czopek, zastosowany z zalecenia lekarza, rozpuszczając się - z reguły stanowi jakieś antidotum na schorzenia lub dolegliwości.
Ten, o którym wspominasz, Wolandzie, tylko boleśnie tkwi.
A gdy już się rozpuści, pozostanie jedynie smród.
Czyli samotność Kaczora ze swoim PiSem nie jest tożsama z samotnością czopka w d**ie, to raczej rosochaty kołek tamże tkwiący .
Wyjmiesz go, wyciepniesz i....jakaż ulga!!!!!
-
Gość: Obeliks, *.com
2017/03/10 19:46:48
Czesc Woland
Dawno Cie nie bylo, mam nadzieje ze ze zdrowiem wszystko w porzadku?
Wiesz, ten caly numer z panami przypomnial mi historie:
Do Jozefa Wisarionowicza podchodzi dzieciak i mowi:
Tawariszcz Stalin dajcie mienia konfietkow.
A Stanil na to: Paszol won. I dal mu kopniaka.
A mogl zabic...
Ludzki pan.
-
Gość: Obeliks, *.com
2017/03/10 19:48:04
SOrki, wcisnalem "Wsylij" za szybko.
Tej calej afery w EU to nawet nie ma jak komentowac. Brak slow...
Czy im sie naprwade wydawalo ze beda Liberum Veto robic?
-
2017/03/10 22:48:33
@Kobietawbarwachjesieni,
Biorę pod uwagę taki scenariusz. Nikt nie będzie się cackać z międzynarodowym szantażystą. Żeby było śmieszniej, jego niedomagająca mentalnie banda dyżurnych trolli rozpoczęła zmasowany hejt na Orbanie, czyli definitywnie chcą się pozbyć jedynego, dość iluzorycznego zresztą sojusznika, jednak w niektórych sprawach mogli na niego liczyć. Oczywiście jest ktoś, kto kibicuje Kaczyńskiemu i go jawnie zagrzewa do boju: To Władimir Władimirowicz Putin. Stalin też kiedyś popierał Hitlera- przynajmniej dla publiczności.
@PKanalia,
Po prawdzie, to monstrum żadne nie będzie potrzebne do spustoszenia Polski, gdyż żoliborska kanalia zarżnie ją gospodarkę dość szybko.
@LB,
Widzę że dogłębnie przeanalizowałaś moje porównanie, podczas gdy ja chciałem zobrazować jedynie osamotnienie sekty Kaczyńskiego. Z czopkiem w pupie, to nawet chłopak od Paetza nie będzie szukać kompanii.
@Obeliks,
Cześć. Rzeczywiście rzadko publikuję, jestem zawalony robotą, a dodatkowo realizuję pewne przedsięwzięcie filmowe. Kursuję między Polską a Irlandią jak szalony i staram się zarobić na sfinansowanie tych wrażeń.
Przy okazji tych "ludzkich panów" najbardziej uderzyło mnie, że w komentarzach górowało oburzenie, podczas gdy powinna dominować kpina, gdyż lepiej zdemaskować swoich kompleksów, to mały gnom nie mógł...., o..., przepraszam..., wtedy się wydawało, że nie mógł, ale przy reelekcji Tuska wyszło na jaw, że żadne dno, ani najgrubsza warstwa mułu nie stanowią dla niego limitu, nadludzkim wysiłkiem zawsze zapuka od spodu.
-
Gość: poszloooo, *.ssp.dialog.net.pl
2017/03/10 22:55:36
Dzisiaj miesiączka z Obywatelami RP skandującymi BĘDZIESZ SIEDZIAŁ!!! ( i transparentami 27:1 w tle ) deczko wcurwiła wodza i cóś mu weny brakło. Krótko kwakał że "prafda już blisko" i podobne bajki, poczem czmychną niczym kot wirowany kwadrans w pralce na 1000 obrotów.
-
2017/03/10 23:48:22
@Poszloooo,
Słabo go widzę, słabiuteńko.... Mam przeczucie, że niedługo zamiast spacerów po Krakowskim, będzie spacerować po szpitalnych korytarzach, jeżeli starczy mu sił choćby na to. Zapuszczony, zgorzkniały, wściekły, samotny.
-
Gość: kocica, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/03/11 09:24:21
"Zapuszczony,zgorzkniały,wściekły,samotny",to prawda tylko dlaczego ma tylu zagorzałych wyznawców?Bo to,że w każdym społeczeństwie jest jakiś odsetek nieudaczników mających zdolność identyfikowaniem się z takim indywiduum jak
szeregowy poseł z kotem to jedno,ale cała masa widząca przecież jego śmieszność
dalej przy nim trwa.Czy aż tak ta masa jest pozbawiona rozsądku i elementarnej przyzwoitości aby dla jakiś korzyści szła na pasku frustrata?W czasach PRL była dość liczna grupa podobnie postępująca,ale sytuacja i czasy były inne.Krasnaja armia była nie tylko u wrót,ale i na miejscu.Do tego wszystkiego nie tylko wyautuje nas z Unii,ale szalony antek pozbawił nas już możliwości obronnych.Idziemy prosto w łapy
gospodina Kremla.
Pozdrawiam,MK
ps.życzę powodzenia w filmowych przedsięwzięciach,MK
-
2017/03/11 11:22:22
Chyba sobie tę notkę wydrukuję, żeby mieć pod ręką. Doskonały zmysł analityczny.
Przyłączam się do życzeń Kocicy- niech Ci się wiedzie!
-
2017/03/11 19:11:28
@Kocico,
Za ten fenomen odpowiadają mechanizmy redukcji dysonansu poznawczego- system iluzji i zaprzeczeń identyczny, jak w przypadku uzależnień. Poszli za daleko, spalili mosty, nie cofną się dopóki nie zneutralizuje ich większa siła (i nie mam tu koniecznie na myśli siły fizycznej wystarczy siła głosu wyborczego lub ostracyzmu i protestu. Dzięki i pozdrawiam.
@Babciabezmohera,
Bardzo dziękuję, wszystkiego dobrego!
Co do drukowania notek, ja robię czasem to samo, zwłaszcza w sprawach zawiłych. Na przykład wciąż trzymam link do biznesowo- mafijnych powiązań Macierewicza, oscylujących między służbami USA, ludźmi Putina, TW komunistycznej bezpieki i włoskiej mafii.
-
Gość: Nightgale, *.dynamic.chello.pl
2017/03/12 15:34:31
Że na tym zyskuje Putin , to wątpliwości chyba nikt nie ma.
Pytanie , co ma na kaczora.
Moim zdaniem jedno acz wystarczające.
Nagranie z 10.04.
W którym pada zdanie od kaczora żyjącego , do tego który zaraz żywot doczesny zakończy.
Zdanie w stylu : "powiedz temu chujowi Błaszczakowi , że albo lądujecie , albo niech się żegna z kolejną gwiazdką i ze stołkiem".
Wystarczy ? Wystarczy.
Plus niejasne powiązania Macierewicza.
Tak z innej beczki , to przyszło mi niedawno do głowy , że Kaczyński jest obecnie królem mocno naciąganym. Jego władza w państwie jest na cienkich nogach , i kto może urywa dla siebie co się da.
Macierewicz i Szyszko mogą sobie lecieć w człona skolko ugodno bo za nimi stoi Rydzyk Geotermalny.
Nawet Gowin ze swoimi jest języczkiem u wagi i choć to ciul głupi to coś tam dla siebie ugrywa.
Paradoksalnie najmniej w tej chwili chętny do wolty jest Ziobro.
On już się widzi w butach (brudnych zresztą) Kaczyńskiego po tym jak ten wyciągnie kopyta.
Młody jest , może czekać , nie musi teraz fikać.
Raz próbował i dostał w ucho.
A u Rydzyka ma wysokie noty.
Dla całego mocherstwa taki pizduś , kujonek w pinglach , babciwnusiokochany to wręcz ideał na następce kaczora.
Władza Kaczyńskiego nad swoimi , jest więc w dużym stopniu iluzoryczna.
Więcej jej miał jako przywódca w czasach opozycji , kiedy od jednego jego słowa zależało być albo nie być na listach.
Czyli u żłoba.
-
Gość: Nightgale, *.centertel.pl
2017/03/12 22:27:20
Nie Błaszczakowi , a Błasikowi oczywiście.
-
2017/03/14 08:59:24
@Nightgale,
Putin zyskuje i na dodatek jest jedynym liczącym się politykiem popierającym politykę PiS. Kaczyński raczył był wczoraj rzec, że z Marine Le Pen ma tyle wspólnego co z Putinem, jak zwykle strzelając sobie w kolano, bo jego narracja jest zbieżna z narracją Władimira Władimirowycza, jego metody również, a jego elektorat opiera się, jak elektorat Putina o homo sovieticus.
-
2017/03/17 11:37:38
Nie będę się tutaj za bardzo wypowiadać na temat Pana Kaczyńskiego, bo nie chce brać udziału w politycznej dyskusji. Nie jestem za żadną z partii. Powiem tylko jedno: męczy mnie już składanie każdy, na każdego. Po już nie rządzi, ale to i tak wszystko ich wina....męczy mnie te ciągłe obrzucanie się błotem. I Każda partia tylko mówi, że myśli o Polsce i Polakach....
-
2017/03/17 14:10:39
@Igaber,
Jeszcze bardziej męczy, a właściwie przeraża mnie, że podważa się dorobek wszystkich, którzy coś osiągnęli. Bardzo dobrze to widać na przykładzie artystów takich jak Janda, Stuhr, czy nieżyjący Leśmian, Szymborska.
-
2017/03/20 06:42:49
Dobrze, że książek nie piszesz. Zadbaj o samodzielność intelektualną.
-
2017/03/20 10:57:54
@Mazala1,
Ta łoj, właśnie że piszę ;-)
Się nam ujawnił miłośnik zwycięstw 1:27 i dyplomacji zapitego żula z ostatniej mordowni. Nie toleruję spamu.