Blog > Komentarze do wpisu

To nadal ten sam obciach, Cebulaku!

            Rozumiem, naprawdę rozumiem, gdy ktoś odmawia udzielenia pomocy. Nie ma obowiązku, można nie mieć czasu, środków, nie mieć wiary w skuteczność pomocy. Można też chcieć zadbać w pierwszym rzędzie o siebie. Można- i ja to rozumiem. Są jednak granice! Za cholerę nie jestem w stanie wytłumaczyć, jak można być takim uosobieniem obciachu, by poświęcać swój własny czas, środki, wizerunek, by uniemożliwiać innym niesienie pomocy. Ja wiem, że taka teoretyczna premier Szydło już i tak dawno temu dała zrobić z siebie szmatę partyjnym kolegom, że taki Jaki nigdy nie był synonimem honoru, ale żeby z taką gorliwością próbować przeszkodzić WOŚP w ratowaniu zdrowia i życia dzieci, żeby z taką goebbelsowską cierpliwością powtarzać tyle razy obalane łgarstwa- i to całkiem bezinteresownie, tak z czystej, narodowej zawiści, to już naprawdę siara! Nisko upadła Polska, skoro posłowie zniżają się do poziomu Matki Kurki. Swoją drogą, ten ostatni, to ma dopiero zryty beret! Gdybym był lekarzem i to do mnie by trafiła taka Becia Szydło, czy Paddy Jaki, czy (o zgrozo!) Matka Kurka, nie omieszkałbym przypomnieć, że leczę ich jedynie dlatego, że nie jestem taką kanalią jak oni, ale głęboko wierzę, że jeśli jest piekło, to właśnie dla nich, (nomen- omen) jakich- takich. Tak, tak..., pamiętam że Matka Kurka się odgrażał, żeby go nie leczyć sprzętem zakupionym przez WOŚP. To niech przyniesie swój albo nie zawraca dupy!

 

            Pamiętam czasy, gdy w Europie krążył stereotyp Polaka- złodzieja i pijaka. Dziś powstaje nowy: Polaka- zawistnika i zdrajcy. My o tym wiedzieliśmy wcześniej, wszak jak inaczej byśmy wymyślili dowcip o Polaku, który prosił złotą rybkę, by mu jedno jajo uschło, gdyż wiedział, że Niemcowi i Francuzowi rybka wszystko, czego on sobie zażyczy, spełni podwójnie. Jednak narodowo- socjalistyczna partia Kaczyńskiego dba nie tylko o to, byśmy o tym pamiętali, ale i o to, by poznała nas z tej strony cała Europa.

 

             A propos narodowego socjalizmu: Bycie rasistą, faszystą, homofobem- to również obciach, bez względu na to, ilu członków partii rządzącej jest jednocześnie nazistami i ile razy przyjmie ich Jasna Góra. Trzeba być naprawdę ciężką łajzą, żeby uważać iż przynależność do określonego Narodu (n.p. bycie Polakiem, Niemcem, Rosjaninem) jest równoważna z byciem lepszym od innych ludzi. A już wyjątkowym zbokiem trzeba być, by prześladować innych za narodowość. Ponieważ chichot historii jest znanym faktem nie od dziś, wspomnę tylko dwóch przedwojennych antysemitów zgładzonych przez innych im współczesnych antysemitów: Maksymilian Maria Kolbe, zamordowany w obozie w Oświęcimiu ksiądz oraz Kazimierz Kowalski- zabity w ulicznej egzekucji w Zgierzu polityk SN. Zabiła ich głoszona przez nich samych nienawiść. Wróciło?! Wróciło! Zyg, zyg, zyg, marchewka! I jaki z tego morał? Jakaś nauczka oprócz tego, że udajemy iż nie wiemy o ich przedwojennych wystąpieniach i publikacjach? A dziś? Nadal będziemy udawać, że w Polsce nie ma nazizmu, bo mnisi jasnogórscy organizują nazistowskie parady łysym, a władza wykorzystuje ONR i inne faszyzujące grupy do swych ciemnych zagrywek przeciw opozycji? Nie ma nic gorszego, niż permanentna zgoda na jawny obciach, bo gdy padnie granica wstydu, to następną granicą jest śmierć. Dobrze to było widać na przykładzie III Rzeszy! Szli w zaparte do końca!

 

            Czasem mi się wydaje, że dla niektórych bałwanów faszyzm nie jest faszyzmem, jeśli to Polak go wyznaje.... A pan Bosak z panem Winnickim  twierdzą, że reportaż TVN, to manipulacja! Ta łoj, wzruszyłem się!

 

            Przy okazji: Naprawdę wierzycie, że po śmierci osądzi nas wszystkich Żyd- Jezus z Nazaretu, syn Żydówki Maryi?

 

poniedziałek, 22 stycznia 2018, baluwolanda.blog.onet.pl
-Woland.

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Piotr Opolski, *.internetia.net.pl
2018/01/22 08:32:01
"To nadal ten sam obciach, Cebulaku!".
Czyż byś się robił delikatniejszy ?.
-
2018/01/22 09:09:04
@Piotr Opolski,
Chciałbym być delikatniejszy, ale nic delikatnego mi się z faszyzmem nie kojarzy.
-
2018/01/22 09:25:13
No ładnie, zwalczać zło bluzgiem, bez sensu. Ja akurat wierze, że zostaniemy osądzeni i to wcale nie przez historię, uważasz, ze to obciach? Gratuluję tolerancji dla poglądów ;-)
-
2018/01/22 10:43:20
@Archato,
Łatwiej by mi było odpowiedzieć, gdybyś napisał o co konkretnie Ci chodzi, bo póki co, to z charyzmą galarety zawoalowałeś wypowiedź tak, że za cholerę nie wiem co masz na myśli- za wyjątkiem tego, że Twoja spostrzegawczość ograniczyła się do zauważenia jakiegoś bluzgu. Staram się pisać jasno i precyzyjnie- odpłać tym samym jeśli chcesz podyskutować, a jak nie chcesz, to nie zawracaj gitary.
-
2018/01/22 10:46:54
Niestety, nasz rząd nie tylko nie zwalcza takich postaw, ale wręcz im po cichu sprzyja, stąd narastanie skrajnych zachowań. Niby teraz, przyparty do muru, rząd zadeklarował "skuteczne działania", ale przyznam, że nie bardzo temu wierzę...:(
-
Gość: zenjk, *.tvkstella.pl
2018/01/22 12:29:35
tak jak w Szwecji sobie życzysz, czy może tak jak we Francji, do wyboru jeszcze Niemcy, Australia, Grecja, Włochy, Hiszpania, itd.
-
Gość: , *.rev.sfr.net
2018/01/22 18:54:45
Piotrze, najśmieszniejsze, a może najtragiczniejsze jest to, że ci wszyscy "patrioci"godzą się na sąd. Ten ostateczny;) Bo tylko taki uznają. Wiedzą, ba, są pewni, że wyrok będzie oczywisty. Na ich korzyść:) Pozdrawiam :)
-
2018/01/22 18:55:36
sorki, zapomniałam zalogować:)
-
2018/01/22 20:29:26
Hej,
Wcale nie jestem pewien, czy to nie była manipulacja. Kto wie, czy celowo nie zainteresowano tym TVN. Po co? Przypomnij sobie, jak skończyła S.A. Dopóki byli potrzebni, byli bezkarni. Gdy Hitler zdobył władzę, stali się kłopotliwi i trzeba było się ich pozbyć. Kto wie, czy z naziolami nie było tak samo. Pomogli obalić rządy PO - ale teraz już stali się kulą u nogi. Chcieliby rozrób, pałowania obcych, marzy im się nowa Noc Kryształowa. Trzeba ich ukrócić. Tylko najlepiej cudzymi rękami, żeby się nie zwrócili przeciwko swoim ludzkim panom.
-
2018/01/23 13:03:37
@Babciabezmohera,
Wystarczy popatrzeć na "Marsz Niepodległości" i strategiczną rejteradę PiS do Krakowa, by faszyści mogli tupać w Warszawie- niby to na własny rachunek. Chociaż biorę pod uwagę to, co napisał Nitager, naziści są niebezpieczni również dla Kaczyńskiego, więc może jest to ten czas, w którym zareaguje.
@Zenjk,
Oj, toś mnie nastraszył. Wymieniłeś same kraje, w których chętniej bym żył i pracował niż w Polsce. I nie tylko ja- to najpopularniejsze kierunki zarobkowe lub turystyczne. Zresztą: Żyję i pracuję w Irlandii, jakoś narodowo- socjalistyczny grajdół pod patronatem kleru mnie nie pociąga. Polscy naziści kojarzą mi się z wątpliwej orientacji tchórzami czującymi siłę jedynie w grupie, mam ich za zdrajców Polski. Jeśli chcesz mi zaoferować ich ochronę, to wolę się zaprzyjaźnić z grzechotnikiem.
@Wando,
Chętnie poczytałbym jakieś badania socjologiczne na temat przedśmiertnych refleksji nazistów w kontekście chociażby tzw. sądu ostatecznego. Obserwacje umierającego na raka faszysty mogą być interesujące.
@Nitager,
A wiesz, że mnie nie zaskoczyłeś? Ja też biorę pod uwagę nie tyle manipulację, co prowokację zmajstrowaną przez ludzi Kaczyńskiego. Faszyści stają się niebezpieczni, a oni jako wodza widzieliby chętniej Macierewicza, który ma w dodatku za sobą wojskowych Misiewiczów poobsadzonych na stołkach w czasie błyskawicznych czystek. Teraz MON podobno jest oczyszczane z macierewiczowskich szpionów (to nie taka łatwa robota), więc skoro zabrali się za łeb, to i z ogonem mogą porządek zrobić.
-
Gość: LB, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/01/24 01:33:58
...że Kościół wspiera się na młodych naziolach, szukając świeżej krwi, wiadomo;
że Władza rżnie idiotów akceptując wybryki łysych faszystów, widać gołym okiem;
że wszelkiej maści giertychy, kukizy mają na ten temat w głowach nawalone, nie trzeba wielkiego wysiłku, by odnotować...
ale co siedzi we łbie Kaczyńskiego i co jeszcze w swym szaleństwie wymyśli, u kogo będzie szukał poparcia ? - tego nie wie nikt (przypuszczam, że on sam już niektóre ruchy improwizuje);
Pamiętajmy, że za każdym z wyżej wymienionych idzie posłuszna rzesza zwolenników - powoli stajemy się faszystowskim państwem, państwem wyższej rasy.

a Nitager wrzucił niezły motyw do zastanowienia...
-
2018/01/24 14:00:26
@LB,
Ja już przestałem się zastanawiać, co siedzi w głowie małego, interesuje mnie tylko co robi i na ile tym niszczy Polskę, wolność, praworządność, zaufanie, jak dzieli Polaków.
-
Gość: kocica, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/01/25 08:56:11
Niezależnie czy materiał TVN był wynikiem własnego dziennikarskiego śledztwa,czy
temat podsunięty przez obecnie rządzących jest straszny w kraju,który tak bardzo ucierpiał od wszelkich totalizmów,a szczególnie hitlerowskiej nawałnicy.Niestety głupich nie sieją,sami się "rodzą".Najważniejsze to gdzie przyczyna,że właśnie u nas
to się dzieje.Polacy byli nastepną grupą po Żydach przeznaczeni do eksterminacji,ale
tego głupole naziole nie wiedzą.Nie ważne czy ta ekstrema to tylko margines,ważne,że mają swoje przedstawicielstwo w sejmie.Wstyd polaczki,zakłamują własną historię,niszczą własnych bohaterów,ale HISTORIA się upomni.
Pozdrawiam,MK
-
2018/01/25 14:13:26
@Kocico,
Nie tylko się z Tobą zgadzam, ale idę o krok dalej, uważam bowiem, że skupianie się na tym, kto inspirował śledztwo dziennikarskie, jedynie zaciemnia obraz problemu. Dla mnie dużo ciekawsze jest to, jak wolska sekta próbuje marginalizować problem, jak pokrętne tłumaczenia stosuje, jak próbuje definicję "faszyzmu" ograniczyć do czczenia Hitlera, podczas gdy cały obłęd faszyzmu polega na centralizmie państwowym, antydemokratycznym prawie i państwowo narzucanych regulacjach prawnych dyskryminujących ludzi ze względu na pochodzenie, wyznanie, orientację seksualną, stan zdrowia, etc...
-
2018/01/25 18:12:53
wiele do komentowania to ja tu nie mam, świetnie mnie znasz /w sensie: moje zdanie/ w temacie... pogardy odczuwać nie umiem, bo pogardę czują ludzie słabi, niedowartościowani, ale niechęć do brunatnych lewaków odczuwam jak najbardziej... można mi zarzucić generalizowanie i upraszczanie, mnie to nie zaboli, gdyż nie wnikam w detaliczne różnice pomiędzy rasizmem, nazizmem, faszyzmem, nie obchodzą mnie etykietki, czy to jest jakaś "duma nowoczesna", czy inny wszechpolacki o-en-er... mentalnie nie różnią się niczym od czerwonego lewactwa /obecnie marginalnego/, jedynie słowem "narodowy"... tak, jeden wielki "narodowy ciul" /szkoda mi na nich nawet bluzgów/...
pewną ciekawostka jest, że reżim na bazie katolickiego marksizmu narodowego toleruje to brunatne lewactwo, żeby nie powiedzieć "hołubi", co najwyżej pogrozi palcem puszczając do nich oko, gdy coś nabroją... właśnie dziś wypuścili dwoje na dozór policyjny plus zakaz kontaktowania z innymi podejrzanymi, ciekawe, nieprawdaż?... dla porównania za jedną doniczkę MJ inny koleś by miał sanki z automatu, bezdyskusyjnie... już ja widzę egzekwowanie tego "zakazu kontaktów"...
...
inna sprawa, że system jest do dupy i akurat nie jest to wina obecnego reżimu bynajmniej... ludzie siedzą w aresztach śledczych "do sprawy", mnóstwo kasy idzie na izolacje, by nie mataczyli, zaś przed sprawą wszystkich się wrzuca do jednego pomieszczenia, gdzie mogą mataczyć do woli... ale to już jest dygresja kompletnie nie na temat...
p.jzns :)...
-
2018/01/25 18:34:04
@Nitager...
to była akurat "Noc Długich Noży"... no, ale mniejsza z tym, nie twórzmy zagadnienia... mnie ta analogia już dawno przyszła do głowy... czy ten wariant powtórzy mały, to akurat trudno powiedzieć, ale zauważmy, że wtedy wyrżnięto wierchuszkę SA, "bydło robocze" jednak zostało ze swoim nasraniem w głowach... jedni potem trafili do SS, drudzy przydali się w Wehrmachcie... w sumie wiele się po tej "Nocy" nie zmieniło...
p.jzns :)...
-
2018/01/27 11:19:50
@PKanalia,
Podobnie jak i Ty, za sprawę drugo, a nawet trzeciorzędną, uważam etykietkowanie. Czy to rasizm, czy faszyzm, czy nazizm, czy fanatyzm religijny, czy też komunizm. Mało tego, irytuje mnie, że próbuje się sprowadzić stan istnienia w Polsce okołonazistowskich ugrupowań do oddawania hołdu Hitlerowi, podczas gdy chodzi o to, iż jakieś tępaki bez osiągnięć próbują siłą, podstępem, polityką wymóc większe prawa dla siebie, jednocześnie dyskryminując, a nawet dehumanizując innych ludzi za to kim są. Łajdactwo polskiego faszyzmu polega na tym, że domaga się więcej praw dla "prawdziwych Polaków" niż dla innych osób- śledztwa prokuratury zaś obejmują jedynie symbolikę faszystowską. Oczywiście ma to proste uzasadnienie: PiS ma hasła żywcem wzięte z haseł faszystowskich, np. "patriotyzm gospodarczy", nie mówiąc już o hasłach używanych w argumentacji przeciw uchodźcom.
Sam aparat sprawiedliwości rzeczywiście wymaga naprawy, przy czym zaznaczyć trzeba, że to co robi PiS, jest zniszczeniem aparatu sprawiedliwości i powołaniem w jego miejsce kolejnego siłowego aparatu partyjnego.
-
2018/01/28 08:33:52
@Woland...
mamy zgodność w temacie, chyba już kiedyś to ustaliliśmy... ten cały Hitler jest kompletnie nieistotny, bo można sobie także wyobrazić "naziolstwo buddyjskie"...
tu przypomnę opowiadanie "Kobyszczę" Mistrza Stasia Lema, w którym opisał on światek istot "obowiązkowo szczęśliwych", w którym "felicja" pilnowała, czy obywatele są uśmiechnięci... nie chodzi o detale danej ideologii, lecz o mentalność co poniektórych wyznawców... co prawda są korelacje ideologii z mentalnością, ale przykład skinów jadących na dżihad pokazuje, że istotaa syfu w mentalności leży, a nie w detalach ideologii...
...
co do sądów też mamy zgodność... coś trzeba było z tym zrobić, ale reforma według PiS jest podnoszeniem do kwadratu syfu, który rzekomo miał być wyleczony... to jest dokładnie tak, jakby Herakles w celu "wysprzątania" stajni Augiasza przyprowadził stado Geryona, by zasrało te stajnie jeszcze bardziej gównem w innym kolorze...
-
Gość: Obeliks, *.com
2018/01/31 17:03:39
Czolem Towarzystwu.
Zauwazylem ze dyskusja troszke zeszla na terminologie.
Mnie sie zawsze podobalo okreslenie uzywane tutaj: "Hate groups". (Grupy Nienawisci).
Przyznacie chyba ze oddaje dokladnie charakter?
Przyznam sie Wam szczeze ze od kiedy polska (celowo z malej litery), wstala z kolan to mi coraz bardziej wstyd ze jestem polakiem. Chyba naprawde zaczne mowic ze jestem z Gdanska jak sie ktos zapyta.
Smutne jest to ze takie grupki sa chyba w kazdym kraju, tutaj, w Niemczech, Francji, Angli itd. Roznica polega na tym ze one sa naprawde marginalne wszedzie z wyjatkiem Polski.
A teraz pare przykladow na glupote rasizmu zza sadzawki:
Kilka miesiecy temu, Gran Wizard jakiego lokalnego oddzilau KKK zrobil sobie test DNA na pochodzenie. Okazalo sie ze jest w 30- kilku procentach czarny.
W latach 70-tych neo-nazisci chcieli uzadzic marsz w miasteczku w Illinois. Miasto nie wydalo im zgody wiec podali je do sadu.
Ich prawnik byl zydem.
Wygrali.
Tutaj nazistowskie hasla nie sa nielegalne - 1-sza poprawka. Ale czyny jak najbardziej.
P.S. Woland, moja malzonka stwierdzila dzisiaj rano ze jak kiedys bedziemy w Irlandii to musimy Cie zaprosic na piwo :).
-
2018/02/02 11:03:14
@PKanalia,
Po prostu: Problemem nie jest- w imię kogo popełniana jest zbrodnia, problemem jest sama zbrodnia. To w czyim imieniu zostaje dokonana może być traktowane przez organa ścigania jako pomoc w identyfikacji zagrożeń- grupa identyfikuje się, dajmy na to, z Walusiem, bądź Breivickiem- trzeba wyostrzyć wzrok i wziąć ją pod lupę.
@Obeliks,
To jest prosta sprawa: Jak będziecie mieć jakiś termin wyjazdu do Irlandii, dajcie znać, to Was ugościmy, przy okazji poznacie moją Cecylkę (kilka razy była za sadzawką i jest ciekawa nowinek) i razem zrobimy sobie jakąś wycieczkę. Mieszkamy niecałą godzinkę drogi od lotniska w Dublinie. Tylko to raczej na email rozmowa.
Takie historie, jak ta z procesem o zakaz manifestacji, to miękki punkt demokracji. Dopóki nie uznano Cię winnym wspierania faszyzmu, jesteś niewinny. Dlatego tak istotne jest monitorowanie podejrzanych, chociażby podczas ich publicznych demonstracji- i stanowcze reagowanie na łamanie prawa. "Duma i Nowoczesność" jest dobrym przykładem. Przecież wieszanie europosłów było wystarczającym sygnałem, ale ponieważ PiS idzie ramię w ramię ze zbrodniczymi pojebami, więc Błaszczak ich ochronił. Jednak po urodzinach Hitlera zaczął zwalać na PO, że to za ich czasów DiN było zarejestrowane. Tymczasem nie można odmawiać prawa do stowarzyszenia, jest ono gwarantowane Konstytucją, chyba że mamy dowody na przestępczy charakter grupy- przypomnę że przestępstwa z nienawiści są w cywilizowanym Świecie szczególnie ostro ścigane. Nadwiślański grajdół ewidentnie ma z tym problem. Wracając do ciągu myślowego- PO nie mogła odmówić obywatelom RP stowarzyszenia, ale już PiS po nawoływaniu do nienawiści i wieszania europosłów mogło reagować, a z premedytacja tego nie robiło. Podobnie jest z faszystowskimi paradami ONR.
-
Gość: Trener biznesu, *.static.ip.netia.com.pl
2018/02/07 12:35:51
Przy takiej akcji wszyscy powinni sie jednoczyć, a nie dzielić
-
2018/02/07 12:36:33
Przy takiej akcji wszyscy powinni sie jednoczyć, a nie dzielić