Blog > Komentarze do wpisu

Potworek Ziobry- najbardziej lekceważona prokuratura od czasów komuny.            Kolejna kompromitacja Polski na skutek podeptania konstytucyjnej zasady trójpodziału władzy przez PiS. Coś, co nie powinno się nazywać prokuraturą, bo zostało uzależnione od partyjnego aparatczyka, wraz ze świeżo upartyjnionym sądownictwem, doczekało się wreszcie siarczystego policzka na arenie międzynarodowej. Sąd małej, cztero i półmilionowej Irlandii, wstrzymał ekstradycję poszukiwanego europejskim listem gończym za handel narkotykami Artura C., jako powód podając wątpliwości do uczciwego procesu w zmienionych przez PiS w aparat politycznej przemocy  prokuraturze i sądownictwie.

            W praktyce oznacza to, że nadęty głupek, który nigdy nie był nawet kandydatem na szeregowego prokuratora, a dziś z powodu koneksji partyjnych jest Prokuratorem Generalnym i Ministrem Sprawiedliwości w jednym, w dwa lata zmienił prokuraturę w pozbawiony możliwości ścigania przestępców organ partyjny, który będzie się musiał ubiegać o możliwość ścigania przestępców za granicą za pomocą skomplikowanych procedur, jakby był Kubą jakąś, czy innym niedemokratycznym państwem.

 

            Jeżeli ktoś jeszcze nie zna sprawy, zachęcam do zapoznania się z nią- kliknij tu, by poczytać. Jest ona o tyle ciekawa, że pokazuje, jak byle przestępca może zagrać na nosie PiSowskiemu wymiarowi sprawiedliwości (nie mówimy o polskim wymiarze, gdyż został on przestępczo zmodyfikowany- z pogwałceniem nadrzędnej podstawy prawnej, Konstytucji RP). Artur C., diler narkotykowy śmieje się prokuraturze Ziobry w twarz mówiąc: „NIE JESTEŚCIE NAWET W TEJ LIDZE, KTÓRA MOŻE MNIE SĄDZIĆ”.

            Nie jest to pierwsza kompromitacja Ziobry, bo jego pseudoprokuratorskie wyczyny, to same porażki: nieudana ekstradycja Mazura (jak przystało na idiotę, Ziobro prosił o ekstradycję bez materiału dowodowego), nieudana prowokacja na Lepperze, nieudane, zakończone tragedią aresztowanie Barbary Blidy (do dziś ten niedouk nie potrafi powiedzieć, jaki miałby być zarzut wobec tej ofiary jego niekompetencji i tępej mściwości). A swoją drogą, jak można twierdzić, że bandyci boją się PiSu, jeśli codziennie czytamy o takich sprawach, jak ta z nocy z środy na czwartek (14/15 marca 2018) w Cerekwicy Starej (za Onet.pl): ”Włamał się do domu i zaatakował nożem śpiącą rodzinę - 22-latek najpierw zabił rodziców swojej byłej partnerki, a później zaatakował ją oraz jej siostrę. Kobietom udało się przeżyć - jedna z nich jest w 9 miesiącu ciąży. Teraz lekarze walczą o życie jej oraz dziecka. Nożownik po wszystkim wrócił do swojego domu, gdzie został zatrzymany przez policję”. Bandyta nie tylko dokonał podwójnego morderstwa i podwójnej próby morderstwa, ale później spokojnie wrócił do swojego domku. Strasznie się ci przestępcy boją Ziobry, niewiele mniej, niż Kliczko Adamka ;-)

 

            Wróćmy do tematu, bo powinniśmy zdać sobie sprawę, że upartyjnienie prokuratury i sądów doprowadziło do sytuacji, w której pospolity przestępca, obywatel RP, może okazać się nieosiągalny dla polskiego wymiaru sprawiedliwości, choć przebywa w areszcie kraju Unii Europejskiej. Tymczasem wolska szczujnia we właściwy sobie, żulersko- gówniarski sposób „pomaga” sprawie ekstradycji podejrzanego, atakując irlandzką sędzinę jakże narodowym tekstem o jej homoseksualnych skłonnościach, co nie uszło uwagi irlandzkiego wymiaru sprawiedliwości. Ponieważ mieszkam w Irlandii czternasty już rok, trochę znam tutejszą mentalność i wiem, że po takim żulerskim ataku na przedstawicielkę irlandzkiego sądownictwa, Irlandia dla zasady będzie robić wszystko, by nie dopuścić do ekstradycji, chyba że Trybunał Sprawiedliwości UE wywrze nacisk na irlandzki sąd- wtedy oczywiście odpuści, bo nie będzie robić wojenki o pietruszkę. Tylko, czy TS zechce taki nacisk wywierać?! Tak, czy inaczej, do minionej środy wystarczyłaby opinia TS, żeby sąd w Irlandii miał jakąkolwiek podkładkę, a dziś już to nie wystarczy- za sprawą PiSowskich brukowców. Coś czuję, że gdyby Piłsudski mógł się dzisiaj spotkać z Kaczyńskim, Ziobro, Morawieckim, czy innym Macierewiczem, to nie skończyło by się na swojskim „KURY WAM SZCZAĆ PROWADZAĆ, NIE POLITYKĘ ROBIĆ”!

 

 

            Jeśli zaś komuś przyjdzie ochota porozmawiać o kolejnej prowokacji Nergala oraz grząskiej materii uczuć religijnych, zapraszam na blog, który prowadzę ze Świechną- kliknij tu, by tam zajrzeć.

sobota, 17 marca 2018, baluwolanda.blog.onet.pl
-Woland.

Polecane wpisy

Komentarze
2018/03/17 01:02:07
Czy ja wiem, czy to aż taki siarczysty policzek... nie oceniam intelektualnych możliwości tego rządu wysoko, ale tego przecież musieli się spodziewać. Niekoniecznie teraz i może nie akurat z Irlandii. Może myśleli że przyjdzie z Niemiec (i można będzie krzyczeć że "Niemcy nas biją") i dopiero po następnych wygranych wyborach.

Propagandowo, to oni będą mieli problem dopiero kiedy pojawią się podobne decyzje w sprawach rozwodowych (w sensie, zagraniczny sąd nie uznaje przyznania dzieci przez sąd w Polsce polskiemu małżonkowi). Boję się tylko, że opozycja to prześpi, nie wykorzysta, i ludzie nie zauważą.
-
2018/03/17 11:15:41
@Nudniejszy,
To trochę tak, jakby przenieść dziecko do innej szkoły z powodu braku pewności, że dziecku się nie stanie krzywda. Ocena, czy to "aż taki", czy "zaledwie taki" policzek jest subiektywna, nie zmienia to faktu, że były czasy, gdy do tej szkoły prowadzano dzieci bez obaw.
-
2018/03/17 23:21:51
Nie wiem, czy zauważyłeś, jak chodzi Ziobro? Mnie w tym chodzie jak nic przypomina Władimira Władimirowicza. Zapatrzył się, czy co?
-
2018/03/17 23:46:24
@Avianca,
To patrząc na Ziobrę, oboje mamy skojarzenia ze Wschodem. Mnie on z kolei przypomina skrzyżowanie Berii (za sprawą twarzy) i Jeżowa (za sprawą wzrostu).
-
2018/03/18 19:33:01
Myślę, że irlandzka sędzina stanęła na wysokości zadania! ;))
-
2018/03/18 20:07:45
@Babciabezmohera,
Tak- otworzyła drogę do precedensu- teraz czekamy na rozwój sytuacji, czyli na opinię Trybunału Sprawiedliwości.
-
Gość: kocica, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/03/19 16:05:20
Ziobro zrobił niechcący przysługę przestępcy,może i innym,wszak wiadomo,że w polskich więzieniach warunki są dalekie od norm unijnych.Panuje w nich przede wszystkim przeludnienie,budynki w większości pochodzą z czasów przed IWŚ.
Sam ZZ to mały zawistnik od młodych lat marzący być prokuratorem.Słaby jako student,bardzo marny aplikant,dopiero za drugim podejściem zaliczył egzamin i to z wynikiem szynowym z informacją,że nie powinien pełnić funkcji prokuratora.Poszedł do polityki przy okazji robiąc niezły przekręt za czasów AWS.Już chyba na tym blogu wspominałam o jego zapędach prokuratorskich w czasie studiów w stosunku do byłych współlokatorów.I takie ZERO ma największą w tej chwili władzę.Opozycja ma tu dość za pazurami,że przez osiem lat nie potrafiła postawić go przed TS.
Dodam jeszcze,że sama jego fizjonomia budzi we mnie obrzydzenie i może to właśnie dlatego,że podświadomie kojarzy mi się z wymienionymi przez Ciebie Wolandzie dygnitarzami radzieckimi.
Pozdrawiam,MK


-
2018/03/19 19:44:08
Chciałem skomentować, ale za bardzo mnie to wszystko przygnębia. A to dlatego, że nie widzę światełka na końcu tunelu.
-
Gość: kocica, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/03/19 23:37:05
To prawda,że obecna sytuacja w naszym kraju jest przygnębiająca,ale jednak niech
żywi nie tracą nadziei.To co wyrabiają pisowaci przypomina mi ćmy pędzące do rozpalonej lampy.Ich zachowanie,ta niepojęta pazerność,to zagarnianie pod siebie równocześnie rodzi wewnętrzne konflikty,bo "postaw sukna" jest ograniczony.Władza ZZ psuje szyki premierowi,a ten może nawet wytrawny gracz giełdowy nie ma żadnej siły w partii.Pieski pisowskie żrą się już nawet nie pod dywanem,ale jawnie,a pociągający za sznurki przestaje nad tym panować.Ta banda upadnie prędzej niż dotąd się spodziewano,niestety to co zniszczyła będzie trudne do odbudowania,ale nie wolno się poddawać.Przyjdzie czas gdy każde przysłowiowe ręce będą potrzebne do odbudowy.Historia uczy,że nasz naród potrafi się obudzić,ważne aby siły spożytkować we właściwym zrywie.
Pozdrawiam,MK
-
2018/03/20 06:32:59
@Kocico,
Nie był to pierwszy raz, gdy Ziobro z powodu swej ignorancji i żądzy władzy zrobił przysługę bandytom. Moja koleżanka ze szkolnej ławki jeszcze za pierwszych rządów PiS piastowała takie stanowisko w prokuraturze, że nie mogę go ujawniać bez ujawnienia postaci. Już wtedy łapano się za głowy, ale wtedy problemem było demaskowanie szczegółów śledztwa przed kamerami na konferencjach prasowych przez Ziobrę oraz pośpiech- nacisk na przekazywanie spraw do sądu mimo niepełnego materiału dowodowego.
@Nitager,
Dlatego staram się możliwie często uświadamiać sobie, że mnie to nie dotyczy, bo żyje, mieszkam i zarabiam w innym kraju.
-
2018/03/20 13:30:19
No właśnie. Powoli nadchodzi czas, kiedy znów będzie można prosić o azyl zagranicą.
-
2018/03/20 16:47:30
co ciekawe, ten prokurator to nie jest prokurator, niedawno czytałem takie pokrętne wyjaśnienie na ten temat, żeby Ziobro mógł jednocześnie brać dutki jako poseł...
...
oczywiście, że musieli się odszczeknąć homofobicznie i kompletnie nie na temat, bo argumentów nie mają...
no, ale dla równowagi mogą sobie poprawić humor dwoma sukcesami na terenie polskim: sprawa zabójstwa Jaroszewiczów i sprawa niewinnie siedzącego za "głowę" plus "majty"...
p.jzns :)...
-
2018/03/22 21:40:20
@Polski portal w UK,
Na to wygląda. Coraz bardziej kuszące staje się też przyjęcie obywatelstwa bardziej cywilizowanych państw.
@PKanalia,
No i w razie konieczności dymisji, żeby miał gdzie wrócić. Zresztą chciwość Ziobry jest dla mnie rzeczą oczywistą- wszak powrót na łono Prezesa Pana nastąpił dopiero, gdy nie miał szans na reelekcję do Europarlamentu.
W sprawie niewinnie siedzącego, to krew mnie zalewa gdy patrzę na reakcję opozycji. Rzecz jest bardzo prosta: Jeśli prokurator, czy sędzia brali udział w ukrywaniu dowodów, mają za to odpowiedzieć karnie, a przepraszać ma nie ówczesny rząd, tylko winni, bo to były czasy, gdy prokuratura i sądy były niezależne- w przeciwieństwie do dnia dzisiejszego, gdy poddano ich bezpośredniej zwierzchności polityków. I na przykładzie tej sprawy widać, jakich bandyctw próbuje dokonać Ziobro, czy Macierewicz, Wassermann, dokonując serii fałszywych oskarżeń, tak wielkiej, że pojedyncze przypadki nie podlegają już liczeniu.