Blog > Komentarze do wpisu

Drogi towarzyszu Rydzyk, kochany towarzyszu Macierewicz, Moskwa jest z was dumna!

 

 

            Policja właśnie zakupiła z wolnej ręki (bez zamówienia publicznego) 3 śmigłowce Black Hawk (słownie- TRZY), produkowane w Mielcu (co oznacza, że nie są to śmigłowce po najnowszych modernizacjach, ale podobno z niespotykanymi rozwiązaniami technicznymi- czyżby na wyngiel, co to je we wiesce) za cenę 142,66 mln złotych!!!

            Dla porównania: Macierewicz z błogosławieństwem rządu PiS unieważnił kontrakt na 50 śmigłowców transportowych Caracal w wersji wysoce wyspecjalizowanej, jako powód podając zbyt wysoką (sic!) cenę 13,5 miliarda złotych.

 

            Oczywiście liczyć wszyscy umiemy świetnie, na wszelki wypadek jednak pomogę i szybko skalkuluję, że za cenę 3 policyjnych Black Hawków z Mielca mielibyśmy nieco ponad pół wartości wyspecjalizowanego, bojowego Caracala z zerwanego kontraktu, więc nie odważyłbym się powiedzieć, że był on taki przepłacony- wojskowa maszyna jest przecież silnie uzbrojona (2 karabiny maszynowe, dwa działka, dwie wyrzutnie rakiet, wyrzutnie flar, system ostrzegania o opromieniowaniu wiązką laserową, czyli namierzeniu przez wroga), a maszyna policyjna jest pozbawiona systemów ochronnych i ofensywnych, nie ma żadnych systemów "swój- wróg", nie służy do boju. W dodatku Black Hawk był oblatany w 1974 roku, Caracal w roku 2000, jest więc o ponad ćwierć wieku technologicznego nowszą maszyną. Caracal może przewieźć o połowę więcej żołnierzy, na większy zasięg, prędkość maksymalną, prędkość wznszenia jest ponad dwukrotnie większa. Mielec do zakupu maszyn dorzucał „program szkolenia mechaników i pilotów” oraz „infrastrukturę do eksploatacji maszyn”, a Airbus Helicopter (producent Caracali) dokładał do tego jeszcze inwestycje offsetowe- w tym uruchomienie produkcji kupowanych maszyn w Łodzi.

 

            Dziś rozbił się już drugi podczas rządów PiS samolot wielozadaniowy Mig- 29 (w warunkach pokoju), za żadnej innej władzy polska armia nie utraciła ani jednej takiej maszyny. Zamiast modernizować armię, ludzie Kaczyńskiego oszczędzają remontując stary sprzęt. Dochodzi do takiej groteski, że żołnierze zamiast hełmów kevlarowych (jakich używają armie NATO), dostaną stare orzeszki  metalowe hełmy z roku 1967, które nie chronią żołnierzy przed niczym. Śmigłowców bojowych armia nie kupi wcale (ani transportowych, ani szturmowych) i będzie modernizować stare maszyny, a gdy zaczną ginąć ludzie w katastrofach, zrobi się śledztwo z parówkowymi ekspertami specjalnej troski, będzie wiadomo że to Tusk z Putinem.  Główny winowajca zastopowania modernizacji polskiej armii, Antoni Macierewicz, mimo iż teoretycznie z armią nie ma już nic wspólnego, nadal porusza się w ochronie żandarmerii wojskowej, ministerialną, pancerną limuzyną i korzysta z obiektów MON. Niedawno płk Arkadiusz Mikołajczyk, pupil Macierewicza oddelegowany do dowodzenia 3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej jawnie wypowiedział posłuszeństwo cywilnemu dowództwu, czyli Ministerstwu Obrony Narodowej. Na uroczystą przysięgę nie zaprosił nikogo z legalnych władz MON, natomiast zaprosił swego duchowego pryncypała- Antoniego Macierewicza. Został za to zdymisjonowany przez Błaszczaka, choć za bunt należałby mu się raczej sąd wojskowy. Przypomnę, że WOT, to jednostki uzbrojonych amatorów, które jednak nie mają zakazu działania w sprawach wewnętrznych, czyli przeciw własnym obywatelom. Tak się składa, że niedawno przysięgę WOT składał syn mojej znajomej. Poznałem chłopaczka w Irlandii- nie potrafił się utrzymać w żadnej pracy, wszystko było dla niego zbyt męczące. Wrócił do Polski, popróbował studiów, wyleciał bo za trudne, popróbował pracy, znów była za ciężka, jedna, druga..., nie wiem w której jest obecnie, ale teraz znalazł sposób na życie- Wojska Obrony Terytorialnej, które pozwolą mu dorobić do marnej pensji. Kwalifikacje: niedouczony, leniwy i niecierpliwy, chciałby robić coś wielkiego, ale w tym kraju nie było dla niego odpowiedniej pracy, aż pojawił się Antoni i wezwał do go broni. 

            Pozornie niezwiązane: Niedawno został zdymisjonowany niezwykle nieudolny minister rolnictwa, Krzysztof Jurgiel, znany ze spółki z innym zdymisjonowanym niszczycielem Polski, Szyszko Janem (ex minister środowiska), wspólnie grzebali przy nowym prawie łowieckim- w efekcie uniemożliwiającym rolnikom skutecznego dochodzenia odszkodowań od myśliwych, jak również  przyczyniającym się do nieograniczonej bezkarności i wszechwładzy myśliwych na obszarach okręgów łowieckich.

 

            Kto tak naprawdę rządzi Polską? Broni się jedynie ostatni bastion wolnych sądów (Sąd Najwyższy, przedłużający obronę grą na czas), MSW i MON znajdują się w łapach ludzi, którym co chwilę rozbijają się samoloty wojskowe i samochody dla ViP , Ministerstwo Rolnictwa w spółce z Ministerstwem Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa zajmuje się rujnowaniem zasobów i przeobrażaniem się myśliwych w uzbrojoną paramilicję o nieograniczonej władzy poza aglomeracjami. Zarówno Ziobro, jak Macierewicz, Szyszko i Jurgiel, to pupile Tadeusza Rydzyka, wsławiającego się konsekwentnym pchaniem Polski w łapy Moskwy. Przypomnę, że to ludzie Rydzyka jako jedyni w Sejmie RP zagłosowali przeciw przyłączeniu Polski do NATO, a na antenie Radia Maryja i w pozostałych mediach Rydzyka prowadzona była kampania przeciw włączeniu do Unii Europejskiej, jak również konsekwentne podsycanie nastrojów antyunijnych po akcesie Polski do UE- wujek Putin jest zadowolony.

 

            Ziobro wprowadza do prokuratury i sądownictwa komunistycznych przestępców sądowych- sędziego Kryże i prokuratora Piotrowicza, niezależnych sędziów i prokuratorów podporządkowuje swoim marionetkom, Macierewicz rozbraja polską armię zapewniając jej długotrwałe odcięcie od środków na modernizację poprzez tworzenie jednostek zdolnych co najwyżej do pacyfikacji polskiej ludności cywilnej, a nie do obrony granic. Szyszko i Jurgiel przeprowadzają zamach na strategiczne zasoby żywności i przyrody, a nad wszystkim stoi ksiądz, który dziwnym trafem w stanie wojennym dostał pozwolenie od władz komunistycznych na wyjazd na zachód, zniknął tam z oczu nawet zakonnym przełożonym, a było to w czasach, gdy każdy ksiądz składający wniosek do paszport miał założoną teczkę- teczka Rydzyka dziwnym trafem zniknęła. Tymczasem reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej została wysłana samolotem do Rosji. To dziwne, zakładając że zwolennicy PiS uważają, że był zamach w Smoleńsku- i to sterowany przez Putina. Oznaczałoby to, że posyłają samolotem na imprezę organizowaną przez „mordercę naszego prezydenta” naszych sportowców, wysyłają kibiców i wspierają potęgę Rosji. Mniej dziwna jednak wydaje się inna wersja, że Kaczyński, Macierewicz i całe to bandyckie stado, doskonale wie, że latami dokonywali zbrodniczych pomówień, depcząc prawo, pamięć ofiar katastrofy, prawa ich rodzin oraz naruszając dobra osobiste tak poprzedniej władzy, jak i jej wyborców.

 

 

piątek, 06 lipca 2018, baluwolanda.blog.onet.pl
-Woland.

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: kocica, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/07/06 15:49:35
Rydzyk,wyjątkowo dziwna i niejasna postać.Z niezbyt kumatego chłopczyny wyrósł
potentat finansowy mający duży wpływ na myśli i działania sporej liczby Polaków.
Jego wielokrotne działania na szkodę Państwa jakoś dziwnie mu uchodzą.Nikt nie miał odwagi ukrócić tę jego działalność na początku.W Niemczech tamtejszy episkopat był bardziej stanowczy.On i wielu występujących w jego mediach działają wprost na korzyść Kremla i jakoś dotychczas nikt tego nie ruszył.Nie mówię o obecnej ekipie rządzącej,bo ta jawnie korzystała i korzysta z jego usług.Wszak JK kiedyś krytyczny wobec tego klechy wszedł z nim w zależność gdy zrozumiał ile zdobędzie w ten sposób "szabel" i głosów w wyborach.W ogóle cały (z nieznacznymi wyjątkami)kler jest poddany Rydzykowi.Nie na darmo nazywany bywa papieżem polskiego kościoła.
Dziwi tylko ślepota hierarchii,że nie widzą na czyją korzyść działają.Kiedyś wydawało
się,że wpływy Rydzyka zanikną z przyczyn biologicznych,ale stworzył on koncern medialny i szkolnictwo będące kuźnią młodych kadr i to jest bardzo niepokojące.Bo te kadry to "chłopcy i dziewczynki" podobne do opisywanego przez Ciebie nieudacznika.Mają ambicje przy braku talentu,ale szkoła i media Rydzyka umożliwiają im start i dlatego mamy taki wysyp beztalenci w wielu mediach kształtujących opinię.
Pozdrawiam,MK
-
2018/07/06 16:28:25
Dziwny naród: z jednej strony prze do wolności i za wolność dałby się posiekać, z drugiej dobrowolnie włazi pod but byle jakiego kacyka i uniżenie całuję rękę, chwytającą go za gardło! Rozumie ktoś coś z tego??!! Bo ja się nie mogę połapać...
-
2018/07/06 20:08:56
Woland, jak ja Ci chłopie chwilami zazdroszczę, że patrzysz na to z perspektywy tylu kilometrów!
-
2018/07/07 10:26:27
@Kocico,
Rydzyk rzeczywiście jest niezwykle ciekawą postacią. Sama sprawa ustawy z dnia 29 grudnia 1992 o nadawcy społecznym, na przepisach której oparło się powstanie Radia Maryja, jest bardzo podobna do słynnej nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji (z tekstu zniknął fragment "lub czasopisma", co zmieniło sens i zakres ustawy, uprzywilejowując konkretne podmioty medialne). W wypadku Rydzyka, ustawa została napisana pod niego i ćwierć wieku jej funkcjonowania, tylko Rydzyk skorzystał z zapisów tej ustawy, bo tak ściśle opisywała planowaną działalność Rydzyka- zawierała coś na kształt zastrzeżeń patentowych dających Rydzykowi wyłączność lub co najmniej drastyczne uprzywilejowanie. Jeszcze raz powtórzę, że Rydzyk jest jedynym "nadawcą społecznym", właśnie dzięki tej ustawie, której powstanie nosi znamiona przestępstwa stokroć poważniejszego, niż w nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.
Ale to nie wszystko. Rydzyk bezczelnie łamie zakazy nakładane na niego przez ustawę, wielokrotnie reklamował inne swoje przedsięwzięcia (ustawa zakazuje nadawcy społecznemu reklamy), dziś do niego płynie kasa (w teorii na reklamę, zlecenia kursów dla uczelni Rydzyka), ale ponieważ nikt nie odważa się przeprowadzić kontroli finansowej, jest ona wykorzystywana w dowolny sposób pasujący Rydzykowi. Bezprawna agitacja polityczna z pogwałceniem prawa wyborczego, przy całkowitej bezkarności ojdyra i reszty kleru, to już łamanie Konkordatu, podkreślę- BEZKARNE- nikt nawet nie próbuje udawać, że będzie starał się postawić komukolwiek zarzuty.
@Babciabezmohera,
To bardzo ciekawa kwestia, którą poruszyłaś. Osobiście uważam, że Polacy nie są dojrzałym Narodem. Oczekują, że ktoś ich weźmie w opiekę, jakiś magiczny autorytet, który zna się na wszystkim i kontroluje wszystko. Jak typowi gówniarze, chcą oczywiście przywilejów dorosłych (wolnoć Tomku, szlachcic na zagrodzie, za swoje piję), a jednocześnie nie chcą obowiązków, ani odpowiedzialności osoby dorosłej.
@Nitager,
Mnie też taka sytuacja jest bardzo na rękę. Będąc w Polsce wyłącznie w celach turystyczno- hobbystycznych, nie muszę się przyłączać do żadnych grup, ani zważać na to, kogo popiera przygodnie spotkana osoba, bo z definicji, może mi skoczyć nawet, jeśli gdzieś u siebie w Grajdołkowie jest szefem korpogówna lub inną szarą eminencją. Taki pan ksiądz na przykład. Co on mnie może? Nastraszy, że mi ślubu kościelnego nie da? Ta łoj! Nie będę mu musiał płacić, ojojoj, jak się martwię! I nie da mi pogrzebu! Z pewnością moje ścierwo będzie tym bardzo zainteresowane i nie będzie mogło tego faktu nomen- omen PRZEŻYĆ!
-
2018/07/08 09:01:57
Gdyby ktoś chciał sobie porozmawiać na tematy społeczne, właśnie dyskutowaliśmy ze Świechną o anarchii i nie tylko:
zwiazekniesakramentalny.wordpress.com/2018/07/07/anarchia-nasza-powszednia/
-
Gość: Piotr Opolski, *.internetia.net.pl
2018/07/20 21:50:22
Już kiedyś mi się pisało, że Redemptoryści to zdrajcy polskiej racji stanu. Szczątki tego zakonu jakoś przetrwały i spuchły na polskich pieniążkach.
Uważam, że jednym z podstawowych zadań po epoce PIS będzie wysłanie całego zakonu do źródła czyli do Włoch a majątek przejęty przez skarb państwa.
Pozdrawiam
ps.
Czasami trudno otwiera sie strona ale nigdy nie zawodłem sie nominując Twój tekst.
-
2018/07/21 01:42:36
Nie tylko Redemptoryści, Piotrze, bo przecież Paulini dawno zmienili uważane przez wielu Polaków za najświętsze miejsce kraju- Jasną Górę- w polityczny chlewik z faszystami w roli głównej. Wszak oprócz zjazdów PiS i Radia Maryja, odbywają się tam parady łysych kiboli, jak również nazioli z ONR. I ciekaw jestem, czy doczekamy się takiego parlamentu i takiego rządu, któremu starczy jaj, by zrobić to o czym piszesz. Wiele będzie zależeć od Narodu i tego, czy starczy mu jaj by wywrzeć na władzy presję wyciągnięcia konsekwencji wobec kleru.
Cieszę się, że tu zaglądasz. Pozdrawiam.