Blog > Komentarze do wpisu

Czy ten kapiszon jest symetryczny, czyli nie jesteś moim przyjacielem Warren!

            „Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu”. Tym hasłem dość często posługiwaliśmy się podczas nauki na Politechnice Warszawskiej, najczęściej kierując te słowa do koleżanek/kolegów, którzy w teoretycznych wstępach do sprawozdań laboratoryjnych, wybiegali dalece poza materiał potrzebny do opisania doświadczenia. Mogło to bowiem skutkować tym, że prowadzący sugerując się takim sprawozdaniem, zada podczas obrony bogu ducha winnemu studentowi z tej samej grupy pytanie wykraczające poza obowiązujący materiał.

 

            2-go lutego pod siedzibą TVP miał miejsce incydent, po którym dziennikarze TVN stanowczo potępili „ATAK NA DZIENNIKARKĘ”, a Dominika Wielowieyska z Gazety Wyborczej napisała, że zachowanie demonstrantów wobec Magdaleny Ogórek miało cechy linczu, gdy inny dziennikarz GW, Wojciech Czuchnowski pisał w podobnym stylu „Nienawiść to droga do zła. List do Pani Elżbiety Podleśnej”. Zaniepokojony tymi doniesieniami zacząłem szukać informacji, co takiego się stało. Wszak 13- go stycznia polski terrorysta (islamistów działających w podobny sposób media nazywają samotnym wilkami) śmiertelnie ranił prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. I czegóż się dowiedziałem? Otóż protestujący pod TVP krzyczeli „wstyd i hańba”, „kłamczucha” oraz „zatrudnijcie dziennikarzy”, a dodatkowo kładli się na drodze samochodu pani Madzi (to raczej napadali na samych siebie, niż na redaktor Ogórek) i okleili karoserię naklejkami. To ci dopiero NAPAD!!! Nie to, co „POKOJOWE” naruszenie nietykalności cielesnej dziennikarzy TVN, jakie kilkakrotnie miało miejsce na zlotach sekty Rydzyka, czy niemniej „POKOJOWE”, wręcz „PATRIOTYCZNE” obrzucanie kamieniami i butelkami Bartłomieja Graczaka, ówczesnego reportera TV Republika , bo maszerującym w tzw. „Marszu Niepodległości” A.D. 2014 faszystom się zdało, że jest on reporterem TVN. Darli się przy tym „jebać, jebać TVN”, co można odsłuchać na zamieszczonym poniżej krótkim filmie.

            Myślicie, że to koniec? Skądże znowu! Protestujący przeciw łgarstwom redaktor Magdy Ogórek stali się przedmiotem dochodzenia w sprawie "napadu" na dziennikarkę, a wizerunek protestujących został przez TVP bezprawnie upubliczniony- kurwizja nie zamierza za to przepraszać. Za to jest jedna istotna dla sprawy postać, która nie została objęta śledztwem policji. To Mikołaj Andrzej Janusz, współpracownik TVP, który z przyklejoną brodą dokonywał podczas zdarzenia UBECKIEJ PROWOKACJI krzycząc m.in. „HAŃBA, AGENCI PiSu”, podburzając protestujących. Jak się tłumaczył, zrobił to „PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO”. Jak widzimy, metody komunistycznej bezpieki, PiSowscy zbrodniarze mają przyswojone, a PiSowski aparatczyk chętnie wystawi partyjną koleżankę na gniew tłumu, jeśli tylko widzi w tym szansę na propagandowy sukces. Tyle, że to nie przeciw niemu toczy się śledztwo.

            POŻYTECZNI IDIOCI. Tymi słowami określano piewców komunistycznej propagandy na Zachodzie, ludzi którzy nie zdawali sobie sprawy z terroru i skutków wojny domowej, lecz mimo tych braków, lansowali się jako „ROZUMIEJĄCY BOLSZEWIKÓW”- termin powstał jeszcze za czasów Rewolucji Październikowej i ponoć ukuł go sam wódz rewolucji, Włodzimierz Ilicz Lenin. W dzisiejszej Polsce rolę pożytecznych idiotów pełnią SYMETRYŚCI, jestem o tym przekonany, że mało która grupa społeczna tak popchnęła PiS do władzy, jak ci masturbujący się swą własną pseudoobiektywnością i „poczuciem sprawiedliwości” zarozumiali głupcy. Kiedyś byłem stałym czytelnikiem pewnej blogerki, która lansowała się na przyjaciółkę wszystkich. Swoje poglądy nazywała bliskimi PO, ale hołubiła PiSowskich trolli. W pewnym momencie zorientowałem się, że gdy odpłacam pięknym za nadobne atakującym mnie ad personam jej komentatorom, ona włączała się w dyskusję strofując mnie, a robiła to tonem pani nauczycielki przywołującej najgorszego ucznia w klasie do porządku. Wszystko fajnie, ale miała pretensje do mnie, a nie do tych, którzy zaczęli ten sposób rozmowy. Powtarzała, że merytorycznie się ze mną zgadza, ale nie akceptuje sposobu moich wypowiedzi. Gdy na priva pytałem, czy nie widzi kto rozpoczął ataki ad personam, przyznawała mi rację co do tego kto zaczął, lecz twierdziła, że to nie uprawnia mnie do odpłacania tym samym, no i oczywiście nie miała cienia odwagi cywilnej, by choć w tym temacie sprostować swoje uwagi na blogu. Brzydko mówiąc, jechała po mnie i tylko po mnie. Cóż..., jej blog, jej reguły, ale rozbawiła mnie do łez w momencie, gdy postanowiłem zakończyć blogowe kontakty z nią (w sensie wizyty- rewizyty, komentarze), a ona w tym samym czasie napisała u siebie, iż nikt nie jest w stanie mnie z nią skłócić. Po co, pytam się, po co ma ktoś mnie z nią skłócać, skoro stanęła w szeregu ludzi, z którymi nie chcę mieć do czynienia i od tej chwili nie interesują mnie dalsze jej losy, ani wynurzenia. Łapiecie tę zarozumiałość, ten samozachwyt nad własną doskonałością i arcydobrocią symetrysty? Była taka postać w improwizowanym serialu komediowym „Spadkobiercy”, przedstawiana często jako „WARREN, PRZYJACIEL WSZYSTKICH”. Nie jesteś moim przyjacielem, Warren! Leżysz na półce „A z nimi nie chcę mieć nic wspólnego”. Tak też widzę rolę SYMETRYSTÓW w aktualnej polityce.


 

            WYBRANE PRZYKŁADY SKUTKÓW DZIAŁAŃ SYMETRYSTÓW:

 

            W nocy z 18/19 lipca 2017 Jarosław Kaczyński, domniemany szef mafii żoliborsko- toruńskiej, wdarł się „BEZ ŻADNEGO TRYBU” na mównicę sejmową i zaczął lżyć posłów słowami „Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego brata. To wy go zabiliście”, a hańbiący funkcję Marszałka Sejmu, międzypośladkowy Kuchciński, pokornie czekał, aż jego pan skończy. Jednak ta sama karykatura Marszałka Sejmu w dniu 16-go grudnia 2016 wykluczyła Michała Szczerbę z posiedzenia Sejmu za słowa „Panie Marszałku kochany, muzyka łagodzi obyczaje”.

SYMETRYCZNIE!

 

            Andrzej Majdan, działacz KOD pobity i skopany przez faszystów 24 czerwca 2017 po zgromadzeniu KOD (patrz załączone zdjęcie) został przez partyjną prokuraturę Ziobry oskarżony o UDZIAŁ W BÓJCE WZAJEMNEJ!

 

SYMETRYCZNIE!

 

            Jerzy Owsiak został pozwany przez wielokrotnie szkalującą WOŚP i Owsiaka Krystynę Pawłowicz (która twierdziła między innymi, że WOŚP finansuje satanistyczny Przystanek Woodstock) za słowa „Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to i w głowie może się poukładać”. Tak, tak, mowa o tej samej Krystynie Pawłowicz, która po samobójczej śmierci zaszczutego nastolatka, który przez rówieśników był uważany za geja, powiedziała że uczniowie prawidłowo reagowali na nienormalność, a po zamachu na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, gdy ten walczył w szpitalu o życie, pisała: "Owsiak wzbudza w ludziach wielkie negatywne emocje z powodu skrajnie kontrowersyjnej postawy, szerzenia nienawiści i hejtu, poniżania innych jak też z powodu finansowania z puszek działalności 'pozamedycznej', a przy tym swej arogancji, że powinien odejść. Od dawna kompromituje sobą samą ideę, jest zakłamany lżąc Kościół i jednocześnie śląc dzieci pod kościoły po datki. Owsiak musi odejść, bo skłócanie przez niego ludzi, szczucie na innych źle się skończy. Owsiak MUSI odejść. Dla dobra sprawy i bezpieczeństwa. Innych".

SYMETRYCZNIE!

            W minionym tygodniu za sprawą taśm Kaczyńskiego dowiedzieliśmy się, że prezes pan osobiście odmówił zapłaty za wykonane prace firmie, w której spółka ”Srebrna” złożyła zamówienia na prace przygotowawcze do budowy dwuwieżowego wysokościowca, kpiąco proponując poszkodowanemu pójście na drogę sądową (gdyby ktoś nie załapał, prokuratura jest partyjna, a jej szefem jest niewolnik Kaczyńskiego, Zbigniew Ziobro). Jednocześnie CBA, będące również partyjną przybudówką PiS (szefem jest mierny, ale wierny partyjniok PiS, Ernest Bejda, który nawet do Sejmu nie potrafił się z list PiS dostać) odmówiła kontroli oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego, równie wątpliwe jest, by prokuratura zajęła się sprawą przekroczenia uprawnień posła w celu odniesienia korzyści majątkowej, ni sprawami powoływania się na wpływy, płatnej protekcji, podżegania do przestępstwa sądowego. Wszyscy pamiętają zegarek Nowaka?!

SYMETRYCZNIE!

            Chciałoby się rzec za Tuwimem: „Ech..., całujcie wy mnie wszyscy w dupę”. Dodam tylko, że SYMETRYCZNIE!

 

            I właśnie w takich kategoriach postrzegam partię Biedronia. Nie, nie uważam że nie ma dla niej miejsca. Wręcz przeciwnie, mam nadzieję że stanie się ona zaczątkiem jakiejś nowoczesnej lewicy i jeśli założyciel czuje, że ma dla Polski dobrą propozycję, to niech działa. Tyle, że aktualna forma, którą przyjął Biedroń wygląda tak, jak moja historyjka z byłą znajomą blogerką- on niby jest przeciw konserwie, niby program Wiosny ma być antidotum na konserwatywny, narodowy socjalizm proponowany przez PiS, ale działa biedroniowej propagandy walą prosto w PO i tylko w PO.

Symetrycznie!

 

 

niedziela, 10 lutego 2019, baluwolanda.blog.onet.pl
-Woland.

Polecane wpisy

Komentarze
2019/02/10 22:52:11
Ostatni link posumował to, co wielu z Polaków ma ochotę również wyśpiewać :)nawet bez akompaniamentu. Nie sposób wymienić wszystkich przykładów na "symetrię"to jasne. Osobiście mam też ochotę od dawna "walić" w PO, a szczególnie w lidera. Robert Biedroń, (lubię faceta)może i okaże się niewypałem, czas pokaże. Jego konwencja i jego przekaz na niej, podobała mi się najbardziej z wszystkich przemówień partyjnych jakie słyszałam:)łącznie z programem. Bajkowy czar może prysnąć,:( populizm zwyciężyć ale póki co, życzę jemu dużo sukcesów i odwagi. Symetrycznie:)
-
2019/02/10 23:35:30
@Wando,
Owszem, każdy punkt ponad próg wyborczy dla Biedronia, to punkt dla demokracji, więc głosów ponad próg mu życzę, choć wolałbym, by realniej oceniał, kto polską demokracje zniszczył. Zresztą z całą pewnością Wiośnie poświęcę felieton, może nawet następny.
-
2019/02/11 12:04:38
Ja myślę, że on ocenia realnie. Niewątpliwie PiS wiedzie tu prym w niszczeniu demokracji ale RB, jest tak samo rozczarowany platformą jak ja i wielu jej wcześniejszych zwolenników. Obiektywnie tak to wygląda. Po cichu liczę na to, że przed samymi wyborami, jesiennymi, (chociaż)dołączy do opozycji dla dobra Polski. Bez względu na jej lidera. Ryzyko wygrania PiS-u, jest zbyt duże...a "Suweren"wciąż "przymulony"
-
2019/02/11 12:48:49
To zależy, co rozumiesz pod pojęciem "realnie". Zauważ, że o ile PO pod rządami Schetyny, straszliwie zniechęcili do siebie elektorat, o tyle PiS po prostu niszczy demokrację i upartyjnia instytucje, które powinny być niezależne, jak Trybunał Konstytucyjny, sądy, media, banki, spółki skarbu państwa. Zatem PO daje demokratycznie dupy, a PiS zmierza do dyktatury z pozorami demokracji, daje dupy i ma to gdzieś, bo sam chce rozsądzać konsekwencje, pozbawiając suwerena informacji, a konkurencji politycznej finansowania (gdy PiS przejmie sądy i finanse, żadna siła nie odbierze mu władzy, jak Łukaszence na Białorusi). I jeżeli użyłbym słowa "realnie", to rzeczywiście Biedroniowi realnie łatwiej będzie zabrać elektorat PO, bo elektorat PiS jest znany z betonu światopoglądowego- i doraźnie to mu służy, na ten moment. Natomiast strategicznie, czyli w dłuższej perspektywie rzecz biorąc, bijąc w PO pozbawia się potencjalnego koalicjanta. PiS nigdy nie miało zdolności koalicyjnej, PiS rozumie jedynie świat w wersji "albo ja dymam, albo ja jestem dymany", współpraca to według PiS wypełnianie woli prezesa. Z nimi Biedroń nigdy nie stworzy partnerskiej koalicji. Dlatego dużo lepiej byłoby dla Biedronia szukać tego, co go z PO łączy, niż kłaść nacisk na to, co dzieli, bo jeśli już z kimś przyjdzie mu współpracować na poziomie Sejmu, to z PO, a nie z PiS.
-
2019/02/11 14:08:42
Rozumiem, jak należy:) RB. wierzę, jeszcze lepiej rozumie. Wzrok ma dobry i w głowie też co trzeba. Euforia po prezentacji, ustabilizuje się na realnym poziomie. Wspólne listy, muszą być, inaczej szlag trafi "Wiosnę i skowronki":) Pomyślności :)
-
Gość: Obeliks, *.hfc.comcastbusiness.net
2019/02/11 15:43:32
Ten kraj jest kompletnie po
Symetrycznie.
Zaraz mnie odsadzicie od czci i wiary, ale ja mysle ze PIS powinien jeszcze te wybory wygrac.
Dlaczego? A dlatego zeby zebrali owoce swojej "dobrej zmiany". Jak te wybory przgraja i sie w przyszlym roku czy jeszcze nastepnym wszystko rypnie to znowu bedzie wina Tuska. Znowu rozne Krystyny i inne beda wrzeszec ze jak byli oniu to miod i mleko plynely ulicami a teraz te wtsretne liberaly wszystko zepsuly. I zgadnijcie co? Ciemny lud to kupi. A dopoki suweren bedzie mial piwo w lodowce i kielbaske na grillu to dalej frekfencja na wyborach bedzie oscylowac w granicach 50%...
Ja jestem libertarianinem, i wedlug mnie panstwo powinno jak najmniej (prawie wcale hihi) ignorowac w zycie obywateli ale jedna rzecz moim zdaniem powinna byc obowiazkowa Udzial w wywborach bo to jest wlasciwie jedyna wladza jaka obywatele maja.
-
Gość: LB, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2019/02/11 15:48:53
...w odniesieniu do pierwszego akapitu:
oko.press/nowy-gwiazdor-tvp-prowokowal-protestujacych-dzis-popiera-pis-i-narodowcow-kiedys-wkrecal-w-agorze/

Ten "pan dziennikarz", to wyjątkowa gnida. Zresztą nie on jeden w TVP.
-
Gość: Obeliks, *.hfc.comcastbusiness.net
2019/02/11 16:09:53
Wlasnie sie dowiedzialem ze rozwaja wystawienie siostr Godlewskich do udzialu w Eurowizji.
Nie wiem czy to prawda czy nie, ale to wlasnie reprezentuje Polske dzisiaj
Beztalencie i miernote podnosi sie do roli bohaterstwa a ludzi z talentem i zdolnosciami I tych ktorzy cos osiagneli sie niszczy i hejtuje.
Ehhhh.
-
2019/02/11 16:37:10
Symetryści działają na mnie jak płachta na byka. Zauważam jednak, że symetryzm nieco im odpuszcza, gdy sami od "dobrej zmiany" po uszach dostają i zaczynają zauważać, że przedtem to jednak nie było możliwe! Widać to szczególnie u dziennikarzy, którzy na siłę starają się "wyrównywać szanse", atakując nie tych, co trzeba! :(((
-
Gość: LB, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2019/02/11 16:39:55
...skoro Zenek Martyniuk może być idolem... :))))
-
Gość: LB, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2019/02/11 16:40:57
*(to do Obeliksa)
-
Gość: Obeliks, *.hfc.comcastbusiness.net
2019/02/11 16:55:57
L.B.
Przeraza mnie tego mechanizm.
Mozesz nic soba nie reprezentowac, nic nie umiec, ale jak jestes wytarczajaco nahalny i umiesz sie rozpychac lokciami to zostaniesz zauwazony
Zamiast takie zjawiska ignorowac to wszystcy sie nimi podniecaja.
Czy to sa siostry Godlewskie czy Krystyna Pawlowicz czy inni
Zamiast im robic reklame, nie wazne czy dobra, czy zla, powinno sie ich ignorowac.
-
Gość: nitager_onetowski, *.promax.media.pl
2019/02/11 19:22:18
No cóż, ja będę się upierał, że mimo wszystko Robert Biedroń może odebrać PiSowi władzę. Bo PiS wygrywa tylko wtedy, gdy przegrywa frekwencja, a Wiosna może ją podnieść. Ludzie nie idą do urn, bo są zmęczeni Po-Pisem. Świeży powiew może ich z domu wywabić. I wprawdzie najwięcej głosów zabiera PO - a ta zasłużyła sobie, bo w czas nie wybrała wyrazistego lidera, który pociągnąłby ją do zwycięstwa, tylko misia Grzesia, przyspawanego do fotela, który ciągnie ją na dno. Ale może to wystarczy, aby PiS stracił większość. To już będzie zwycięstwo opozycji, bo PiS nie ma zdolności koalicyjnej.
Oczywiście, jeśli wybory zostaną przeprowadzone uczciwie, w co bardzo wątpię.
-
2019/02/11 20:29:04
@Obeliks,
Z całą pewnością Naród reaguje raźniej, gdy dostaje po dupie, ale i tak za lat 10 już niczego nie pamięta. Tak było z komuną, tak było z PiS. I zauważyłem, że ten Naród ma tendencje do niszczenia tych, co mu dupę ratowali, tak zawistne jest to gnojstwo, które same nie mając jaj do walki, zazdrości potem tym, co walczyli i wygrali. Tyle, że dopóki nie było internetu, to ten typ wyborcy na wybory nie chodził, a teraz jednoczą się w zawiści za pośrednictwem sieci i klops gotów.
Co do miernot. Ja nie mam pretensji o to, że ktoś zobaczył, że jest popyt na gówno w papierku i to sprzedaje tym co chcą, ale mam ogromną pretensję o to, że TVP, która rzekomo ma misję, promuje różne takie zjawiska. Czego jak czego, ale disco polo i wódki w Polsce promować nie trzeba, a jeśli TVP to robi, to tylko i wyłącznie dla kasy.
@LB,
Organicznie nie cierpię konformistów bez kręgosłupa. Gdy oglądałem "Zezowate szczęście", myślałem że konformiści wcześniej, czy później kończą jak Piszczyk, ale patrząc na Rysia Czarneckiego, to sam już nie wiem. Chociaż jeszcze młody jest, jeszcze ma czas, by solidnie zebrać w dupę za notoryczne zdradzanie dawnych przyjaciół, którym fortuna się odwróciła.
@Babciabezmohera,
O tak, dobry knut potrafi przypomnieć, kiedy naprawdę boli, a kiedy to tylko słowna przepychanka. Pod batogiem jednak niewiele już można zrobić.
@Nitager,
Oby, mimo wielu zastrzeżeń, trzymam za Biedronia kciuki. Piszę zresztą o jego powrocie do krajowej polityki obszerną notkę, którą opublikuję za dwa- trzy dni, jeśli po drodze nie wybuchnie jakaś bomba, która da mi gorący temat.
Myślę, że strategicznym zwycięstwem opozycji byłaby odbudowa demokratycznej lewicy oraz nowoczesnego liberalizmu. Cóż..., Miller i Schetyna pozostawili po sobie gruzy, każdy w swojej partii.