RSS
niedziela, 10 grudnia 2017

            Pani Beata była zwykłą dziewczyną z małego miasteczka. Jak wiele jej rówieśniczek, lubiła się zabawić na dobrej potańcówce. Czy to dyskoteka, czy wesele, ważne żeby była skoczna muzyka i ten miły szmer w głowie po paru głębszych. W takich też miejscach szukała odpowiedniego dla siebie chłopca, i choć nie bardzo mogła się zdecydować na jednego, wybór ułatwiła niechęć pani Beaty do antykoncepcji. Wybraniec częstował piwem, tańczył dwa na jeden i „wogle”. Akt pierwszy tej znajomości zakończył się ślubem kościelnym.

            Akt drugi był nieco bardziej ponury. Chłopiec okazał się nerwowy, być może dlatego, że był gównianym handlarzem narkotyków- w każdym razie lał Beatę równo, ta zaś, czy to z powodu syndromu sztokholmskiego, czy to dla usprawiedliwienia coraz częstszego pijaństwa swojego, czy też ze zwykłego strachu przed samodzielnym życiem, nie tylko od niego nie odeszła, ale i go broniła. Spełniała też bez szemrania jego polecenia, przez co obydwoje trafili na czas jakiś za kratki, gdyż pomagała mu w narkotykowej dilerce. Owoc ich związku sakramentalnego miał zmarnowane życie na starcie, częściowo z jej powodu, bo choć dziadkowie którzy stali się jego rodziną zastępczą, starali się jak mogli, to jakie mieli szanse? Swojego syna nie potrafili wychować, jakie były przesłanki, że z wnukiem im się uda?

 

            W akcie trzecim, już po odsiadce, pani Beata zupełnie straciła wiarę w siebie. Alkohol i coraz częstsze pobicia sprawiły, że przestała o siebie dbać, a jej sprawność intelektualna obniżyła się do krytycznej wartości. Im jej sytuacja była gorsza, tym zagorzalej i agresywniej broniła swego ślubnego przed wszystkimi stającymi w jej obronie, śląc pod niebiosa takie wiązanki, że i Plugawy Krystyn mógłby się jeszcze czegoś przy niej nauczyć. Wszystko w nadziei, że oblubieniec doceni poświęcenie i zamiast z pięści będzie bił z otwartej. I bił z otwartej. Również! Potrafił także kupić jej kwiat. Nawet cały bukiet, jeżeli wystarczająco dobrze ją pobił poprzedniego dnia i bał się, że tym razem złoży zeznania. Potem znów ją bił, chyba awansem, na wypadek gdyby jednak coś miała zeznać, albo i bez powodu, kto go tam wie! Faktem jest, że czasem zdarzało się, że ktoś doniósł, ale nigdy nie był to ani klient, ani przyjaciel rodziny, ci bowiem udawali, że jest normalnie.

            Beata Szydło również była zwykłą dziewczyną z małego miasteczka. Ponieważ w tym kraju nie było pracy dla ludzi z jej kwalifikacjami, szukała fajnego polityka, do którego by się mogła przytulić. Była radną z ramienia AWS, po jej upadku szukała dalej, nie zraziło jej, że w 2005 roku została odrzucona przez PO. W końcu znalazła swojego księcia.

 

            Syn Beaty S., podobnie jak syn bohaterki poprzedniej historii, również miał zmarnowane życie (*), bo choć jego nowi opiekunowie mają opinię potężnych, to do diabła z taką potęgą, w której miłość nie istnieje, bądź musi być skrzętnie ukrywana. Sama zaś Becia, ilekroć coś dostawała od swoich mocodawców, tylekroć potem obrywała w pysk. Albo też obrywała przed i po, symetrycznie. Nie przesadzę, gdy powiem że nie przypominam sobie tak poniżanego polskiego premiera, nie tylko w Polsce po 1989 roku, ale w przeciągu całego mojego życia, czyli po 1971. Już samo desygnowanie Beaty Szydło na fotel premiera odbyło się w sposób uwłaczający godności, gdyż wręczający jej nominację, teoretyczny prezydent Duda Andrzej w mowie ku czci nowej premier tłumaczył jej, jakie to szczęście, że mogą mieć tak wspaniałego prezesa pana, który wielkodusznie daje im porządzić. Żeby ją skopać jeszcze bardziej, na czas tworzenia „rządu (chichichi) Beaty Szydło”, wysłano ją na urlop. No, ale kwiaty, niczym Beata z poprzedniej historii, czasem dostawała. Na przykład po tym, jak wylądowała na Okęciu po wysłaniu jej w charakterze obłąkanej, by głosowała jako jedyna w UE przeciw Donaldowi Tuskowi (Szydło 1- UE 27). By podtrzymać ten charakter, ogłosiła „porażkę” UE, no ale jeżeli otrzymuje się kwiat od Napoleona Kaczyńskiego i Wielkiego Eciepeciego Wolski- Macierewicza, to nie wypada inaczej.

            Teoretyczna premier nie tylko w zbieraniu w pysk podobna była do alkoholiczki z początku felietonu. Podobnie jak ona, na polecenie swego politycznego oblubieńca popełniała przestępstwa- ze złamaniem Konstytucji RP włącznie. Podobnie jak ona, już nawet nie stara się dobrze wyglądać. Właściwie różnią się jedynie tym, że Szydło jeszcze nie trafiła za kratki, ale wszystko przed nią.

            Wszelkie jednak dotychczasowe poniżenia, jakich Beata Szydło zaznała od prezesa pana, to mały pikuś w porównaniu do hańby, jaka na nią spadła przy odwołaniu z funkcji teoretycznej premier. Właściwie mogę to porównać tylko z poniżaniem prostytutek z gangu Braciaków, którym tatuowano olbrzymimi literami w widocznym miejscu- przez całą długość nogi hasła „Kocham mojego pana i władcę Braciaka”, „Wierna suka Marcina”, czy „Własność Arka”. Przypomnę: Gdy PO zgłosiła wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło, Becia pyskowała z mównicy do zgłaszających wniosek, „kogo chcecie odwołać?!”, „przypomnijcie sobie wasze afery!”- wydzierała się jak te dziwki Braciaków w sądzie, za co dostała jak zwykle kwiat w formie okolicznościowego bukietu, a następnie, nocną porą dostała jeszcze „w pysk i z buta”. Zmuszono ją do złożenia rezygnacji- i to w siedzibie partyjnej, a potem do przyjęcia teki wicepremiera. To jakby ją zmusić do obsługiwania klientów z tatuażem „Wierna suka prezesa pana”! Jeszcze nigdy, żaden premier wolnej Polski nie został zmuszony do złożenia rezygnacji przed pierwszym sekretarzem partii (zwanym dla niepoznaki prezesem), zamiast przed prezydentem RP. I ciągle nie pozwolono jej odejść. Musi tą hańbą świecić. Poniżona jako człowiek, jako Polka, jako kobieta, jako szefowa rządu. A wiecie, co w tym wszystkim jest najbardziej żałosne? Że wyborcy PiS udają, że tego nie widzą! Zupełnie jak klienci tego żula i dilera w jednym z pierwszej opowieści!


 

(*)Nikt mi nie wmówi, że księdzem zostaje ktoś, kto miał dobre życie, przy czym pamiętajmy, że wikt i opierunek dostaje i tucznik.

02:46, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (11) »
środa, 29 listopada 2017

            Jak to miło, że nie jestem politykiem! Bardzo kiepsko bym się czuł rozpowszechniając publicznie brednie jedynie dlatego, że chce je usłyszeć zbiorowy przygłup o mądrze brzmiącej nazwie „SUWEREN”, który co cztery lata (albo i częściej) decyduje o moim zatrudnieniu. Wolę rozsądniejszych pracodawców i dzięki temu SUWEREN może mi skoczyć tam, gdzie on może pana majstra w d..ę pocałować (oczywiście z inteligentnym niedomówieniem i wężykiem).

 

            Na łamach portalu gazeta.pl ukazał się arcyciekawy wywiad z guru polskiego marketingu, Jakubem Bierzyńskim, w którym ekspert ów punktuje błędy strategiczne opozycji. Jego radę da się zmieścić w jednym zdaniu: „Klęknijcie przed SUWERENEM, uderzcie się w piersi, powiedzcie że miał rację głosując na PiS, ale niestety, okazało się że PiS SUWERENA zdradziło”. Cały artykuł można przeczytać klikając tu- w ten akapit.

 

            Jak już wspomniałem na wstępie, nie jestem politykiem i mam innego pracodawcę, niż niedouczony SUWEREN nadrabiający braki wiedzy wiarą i głębokim przekonaniem o słuszności swoich racji, więc mogę śmiało napisać, co o tym myślę. Tak się składa, że 2+2 za skarby świata nie chce równać się 5, pomimo iż SUWEREN długo i wytrwale prosi, a nawet grozi i sam sobie przytakuje.

            Zamiast zatem mówić SUWERENOWI, jak to miał rację głosując na PiS, z dziką przyjemnością drę z niego łacha, bo zupełnie nie jestem zainteresowany tym, żeby warunkiem zwycięstwa w wyborach było wprowadzanie mechanizmów rujnujących gospodarkę. Na razie SUWEREN głupkowato się cieszy, że sam sobie wypłaca 500+, zamiast budować infrastrukturę chociażby w celu bezpieczeństwa energetycznego i tańszego pozyskiwania energii, podobnie jak się cieszy, że dzięki obniżeniu wieku emerytalnego kobiety będą mogły po przejściu na emeryturę umrzeć z głodu lub zimna (do wyboru). Hurra, hurra, leniwe cipy, które jeszcze nie zaczęły na dobre pracować tak się zamartwiały koniecznością pracy do 65 roku życia, że postanowiły wesprzeć swymi głosami partię, która twierdziła że pracując mniej, będziecie dostawać więcej. Pani arytmetyka oczywiście wszystko skoryguje, a na razie dziewczęta wybierające pracę do 60 roku życia będą miały kłopot z dożyciem do emerytury, bo dzięki klauzuli sumienia i odmowom badań prenatalnych, bądź odmowom usuwania ciąży w wypadku zagrożenia życia, będą mogły umrzeć w męczarniach przy porodzie. Nieźle się składa, bo partia na którą głosowały, wybrała Jezusa na Króla Polski i wszelkie pretensje będą mogły kierować bezpośrednio do nowo wybranego monarchy. Mam nadzieję, że nie zapomną go powitać zwyczajowym „Ty Żydzie”, bo antysemityzm to przecież nowa norma państwowa.

 

            A propos wieku emerytalnego, taka anegdotka: Mniej- więcej raz w miesiącu odwiedzam ciocię, która ma kłopot z rozłożeniem emerytury od pierwszego do pierwszego. Duża w tym zasługa sióstr zakonnych, które przejęły sanatorium kolejowe, w którym pracowała i wypieprzyły większość pracowników (z ciocią włącznie), nie kłopocząc się tym, że niektórym z nich zostało tylko kilka lat do emerytury, a na robotę w tym wieku, to już nie mają szans. Ciocia, jako jedna z ofiar pingwinów, została finansowo ograniczona do jedynej rozrywki, jaką jest telewizja z pakietu naziemnego (na żadną tam hipercyfrosatelitę jej nie stać), to i często można zobaczyć u niej kurwizję narodową. Podczas jednej z wizyt, kurwizyjne wiadomości chwaliły się ostatecznym sukcesem „reformy emerytalnej” polegającym na powrocie do tego, co było przed reformą. Droga pani z telewizji nawiedzonym głosem informowała, że zatrzymali reformę przebrzydłej PO, która „zmuszała do PRACY AŻ DO ŚMIERCI”, przy czym zdanie o pracy do śmierci jest dokładnym cytatem z kurwizji. W następnym jednak zdaniu ta sama, niezmiennie droga pani z telewizji informowała, iż rząd rekomenduje jednak dłuższą pracę (czyli tak jak chciała Platforma- co w poprzednim zdaniu pani nazywała PRACĄ AŻ DO ŚMIERCI). Jeżeli ktoś nie załapał, to tłumaczę, że rząd PiS rekomenduje pracę aż do śmierci. SUWERENIE, rozumiesz coś z tego? Oczywiście żartuję, nie wymagam przecież zrozumienia od SUWERENA, gdyż wiem skądinąd, iż jest takim próżnym tchórzem, że w życiu nie przyzna się do tego, że sam domagał się głodowej emerytury. W każdym razie miłego żebrania na emeryturze życzę wszystkim głosującym na PiS, cieszę się że istnieje partia mająca SUWERENA za idiotę, który wszystko kupi, a potem za to zapłaci po raz drugi, bo jest to najprawdziwsza prawda.

 

            To nie koniec, bo oczywiście nierozgarnięty SUWEREN uważa, że PiS rozbiło jakieś kliki w spółkach skarbu państwa. O tak, dokładnie i skutecznie rozbiło „klikę” fachowców z wieloletnim doświadczeniem, a na ich miejsce Kaczyński powołał swoją rodzinę, swoich wierzycieli, którym kasą państwową (czyli Twoją, SUWERENIE) płacił za swoje długi, powołał Misiewiczów, Pisiewiczów, laleczki Jacka Kurskiego, gang Ziobry. Efekt najlepiej było widać na polskich stadninach koni arabskich, które z międzynarodowej marki w ciągu kilku miesięcy stały się synonimem straty wspaniałych koni spowodowanej totalną niekompetencją. Inny doskonale znany efekt, to rozwalenie radiowej TRÓJKI. Oczywiście SUWEREN z gracją pawiana pluje na trójkowych dziennikarzy słowami „a co oni sobie myśleli, że będą mieli dożywotnio posadkę?”, jak na przygłupa przystało, nie zauważając, że to ci dziennikarze dawali SUWERENOWI szansę na absolutnie wyjątkowe radio, gdzie można było usłyszeć zarówno klasykę, jak i muzykę niszową, rozrywkę na najwyższym poziomie, poezję, okraszoną reportażem i ciekawą publicystyką, że to radio było jedynym takim zjawiskiem w Polsce. Czy tego chcesz, czy nie, SUWERENIE, gdy o Tobie myślę, mam ochotę splunąć!

 

            Tak sobie tu wylewam i wylewam moje całe zniesmaczenie podłą zmianą, że aż momentami się zastanawiam, czy nie jestem zbyt bezwzględny, zbyt wulgarny, zbyt bezkompromisowy.... I zaraz pozbywam się wszelkich wątpliwości. Od kiedy to banda faszystów, komunistów i fanatyków religijnych zasługuje na taryfę ulgową?! To dzięki podłej zmianie, znów pomiędzy Bugiem a Odrą, Karpatami i Bałtykiem, rozlega się tupot nazistowskich buciorów. Klasztor jasnogórski zmienił się w faszystowską chlewnię, gdzie ojcowie Paulini karmią agresywne łyse pały „Ciałem Chrystusa”, a brunatne bojówki paradują w Święto Niepodległości przez zrównaną w 44-tym z ziemią przez takich jak oni Warszawę! Zbigniew Ziobro i Małgorzata Wassermann na oczach Polaków prowadzą swoje przestępstwa sądowe oskarżając bez dowodów, zastraszając świadków, śledczych, sędziów, używając gróźb karalnych. Nie ma niezależnej prokuratury, bo PiS przy aplauzie SUWERENA uzależnił ją od zarozumiałego, niedouczonego, zdradzieckiego, pozbawionego honoru partyjnioka, który w życiu nie był nawet praktykantem u prokuratora! Nie można liczyć na ochronę policji, bo pod okiem Błaszczaka, staje się ona odwodem faszystowskich bojówek. Dzieci popełniają samobójstwa z powodu homofobii, minister edukacji udaje, że nie ma problemu, a Plugawy Krystyn oskarża ofiary o to, że same są winne swojej śmierci, SUWEREN zaś udaje, że to przesadzone pogłoski. Był już kiedyś taki SUWEREN- W HITLEROWSKICH NIEMCZECH! Udawał, że nie wie o holocauście, udawał że nie wie o obozach koncentracyjnych. Tam też sądy uzależnione były od polityków, a państwo głosiło patriotyzm gospodarczy!

 

            SUWERENIE! Nie zamierzam bezczynnie czekać, aż doprowadzisz do tego, bym jako Polak był traktowany, jak hitlerowiec jakiś albo siepacz Stalina tylko dlatego, że jesteś zbyt próżny i nadęty, by przyznać się do błędu. Nikt mnie nie będzie mylił z takimi kanaliami! Żaden faszysta, żaden komuch, żaden fanatyk religijny, żaden rasista ani żaden homofob nie może liczyć na moją życzliwość, zwłaszcza jeśli pochodzi z Polski. Jestem przekonany, że ekspert z artykułu miał rację i władza, która nastąpi po PiSie, będzie władzą, która Tobie, tchórzliwa, zarozumiała i niedouczona bando, nawciska jeszcze większych kitów i pochlebstw, niż PiS, ale konsekwencje swojego postępowania poniesiesz Ty, który dałeś PiSowi wszechwładzę. I ja o tym zawsze będę pamiętać, każdego dnia możesz liczyć, że to przypomnę. A jeśli w swoim zadęciu doprowadzisz do wojny, to jest takie wojskowe powiedzenie: „Chuj Ci w dupę i karabin na plecy”!

 

 

20:01, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (28) »
środa, 01 listopada 2017

            Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Polska. Jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku (przez duchownych, producentów i handlarzy kwiatów oraz zniczy, włamywaczy i złodziei kieszonkowych, a także przez hieny cmentarne, kradnące z grobów wszystko, co można sprzedać). Kilkadziesiąt godzin po śmierci Piotra, ofiary samospalenia, przestaje mi się chcieć czytać choćby tytuły mówiące o wypowiedziach różnych Ziemkiewiczów. Jednocześnie jakaś banda tchórzliwych sruli, dla których największe dotychczasowe zagrożenie życia stanowiło zatrucie alkoholowe, rozpoczyna po raz kolejny ten sam hejt pamięci więźnia Oświęcimia, oficera Armii Krajowej, żołnierza powstania warszawskiego, Władysława Bartoszewskiego. Oczywiście poziom oskarżeń zawsze jednaki: załgane pytanie sugerujące kolaborację „Ilu znasz więźniów Auschwitz wypuszczonych przez Niemców z powodów zdrowotnych”. To, że głupiec nie zna dowodu twierdzenia Pitagorasa nie znaczy, że dowód ten nie istnieje. Na to łgarstwo wielokrotnie odpowiadali pracownicy Muzeum Auschwitz- Birkenau: Z obozu zwolniono ok. 2 tysiące więźniów politycznych i 9 tysięcy więźniów wychowawczych, wśród których był Władysław Bartoszewski. I tak to Polacy świętują dni poświęcone pamięci tych, którzy odeszli.

 

            Zanim polska drogówka policzy zabitych w tegoroczne święta na drogach, uśmierconych przez pijanych oraz idiotów nierozumiejących, że przy takim natężeniu ruchu, zwłaszcza w okolicach cmentarzy i niełatwych o tej porze roku warunkach drogowych, należy zdjąć nogę z gazu, wezmę głębszy oddech i mimo wszystko pokuszę się o chwilę refleksji.

            W tym roku zmarł mój kolega. Tragiczna postać, w której zło przeplatało się z dobrem bardziej, niż u kogokolwiek innego. Sam wychowany w patologicznych warunkach, powielił wzorce z dzieciństwa podczas wychowania swojego syna, któremu wielokrotnie ratował życie, by je na powrót niszczyć. Jego życie, to historia przyjaźni, które nawiązywał pomagając nawet tym, którym nikt już nie chciał pomagać, tylko po to, by te relacje ostudzić, bądź całkowicie zniszczyć swą chęcią narzucenia swojego stylu życia. To temat na całą powieść. Deficyty rozwoju, z którymi mój kolega wchodził w życie, były pozbawione nadziei na redukcję, gdyż ówczesna wiedza psychologiczna oraz społeczna stygmatyzacja pacjentów gabinetów psychologicznych nie dawały mu żadnych szans. Ostatni rok jego życia, to rok niebywałego cierpienia psychicznego, gdy demony przeszłości, świadomość własnych oszustw (podatkowych i nie tylko) w połączeniu z uszkodzeniami mózgu (pęknięty tętniak), zaczęły kierować go w stronę psychozy. Strach przed wyimaginowanym aresztowaniem popchnął go do próby samobójczej. Potem była depresja i nagła śmierć. To jemu pragnę w tym roku zadedykować utwór Jana Kondraka w wykonaniu Marka Dyjaka. „Piosenka w samą porę” zazwyczaj służyła upamiętnianiu Edwarda Stachury. I jeszcze coś: Poniżej jest spektakl w reżyserii Łukasza Dudy, wykonany przez jeleniogórski „Teatr Odnaleziony”. Jeżeli sprzęt pozwala Wam na zrozumienie tekstu, warto. To właśnie o takich ludziach, jak mój kolega i jego syn. Na podstawie opowiadań Lidii Amejko, „Żywoty świętych osiedlowych”. Naprawdę warto! A ekstremalnie warto pójść na spektakl, jeśli teatr z nim wróci. Panie zachwycają się rolą Jakuba Mieszały i nawet nie próbują ukryć, że co najmniej równe wrażenie robi na nich jego nagie ciało, panowie zaś chłoną równie wspaniałą rolę ponętnej Diany Jonkisz.

 

            I jeszcze jedna refleksja. Kiedyś zachęcałem do przesłuchania płyty Karoliny Cichej p.t. „Wieloma językami”. Jej bohaterem jest bogata kultura Białostocczyzny. Niestety, dziś najgłośniej jest o tamtych stronach z powodu band faszystowskich, hołubionych przez podłą zmianę. Słuchając Karoliny zastanawiam się, jak wspaniała byłaby Polska, gdyby Polacy zamiast się nabzdyczać, potrafili się cieszyć pięknem wielokulturowości. My jednak chcemy uszczęśliwić Europę naszą, jak wiemy, najfajniejszą kulturą. Chwilowo w okolicach Wszystkich Świętych promujemy nazioli, pijanych kierowców oraz piratów drogowych, hieny cmentarne, kieszonkowców, włamywaczy oraz sruli plujących na żołnierzy AK. Z ciekawości: W ilu miejscach Polski dało się słyszeć pomstowanie na Halloween? Pytam, bo przeczytałem, że posłanka PiS, Gabriela Masłowska ogłosiła suwerenowi, że zabawy halloweenowe są groźne dla dzieci, ponoć ukazują rodziców, jako wrogów (WTF?!), a rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, Paweł Rytel- Andrianik powołał się na tajemnicze badania psychologiczne mówiące, że dzieci mogą mieć nocne koszmary związane ze swoimi przebraniami. No patrzcie, jakie strachliwe te polskie dzieci pozostające nad Wisłą. Te, które wyjechały do Irlandii mają z Halloween niezłą radochę. Wiem, bo pracuje z nimi. Przy okazji: Irlandia przyjęła chrześcijańską wiarę ponad pół tysiąca lat przed Polską. Jakoś Episkopat Irlandii nie podziela obaw nadwiślańskich kolegów od golenia owieczek. Toż i zrobił się nam dysonans!

 

04:07, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (10) »
niedziela, 29 października 2017

            Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem napisania felietonu dotyczącego wiedzy o seksie w czasach podłej zmiany, aż stało się, co się stać musiało- ktoś mnie ubiegł- i to nie byle kto, bo supermodelka, Anja Rubik. Nie będę konkurować z jej kampanią #SEXEDPL, po prostu kliknijcie tu, w ten akapit, by poczytać z nią wywiad na ten temat. Ja tymczasem podłączając się pod akcję rozmów o seksie, opowiem historyjkę.

            Kilka lat temu, mój kolega, wraz ze swoją partnerką, podjęli świadomą decyzję o założeniu rodziny. Uzgodnili, że nie będzie ślubu- w Irlandii związki partnerskie mają identyczną moc, jak małżeństwo, a kolega za sprawą swoich doświadczeń z duchownymi, nie ma ochoty mieć z tym towarzystwem nic wspólnego. Dziś mają dwójkę dzieci, dom wykupiony na własność i dość stabilną sytuację życiową i tylko jedna sprawa powraca jak bumerang.

            Dziewczyna na co dzień jest bardzo miła, przyjazna i uczynna, jednak jest coś, co powoduje trudność w kontaktach z nią. Pochodzi z rodziny o konserwatywnych poglądach, które zresztą przejęła i za ich sprawą wygłasza opinie na nieśmiertelny temat „co inni powinni robić”. Z tego samego powodu regularnie truje dupę partnerowi swoimi naciskami na ślub kościelny. Zupełnie nie obchodzi jej, że w ten sposób łamie umowę jaką zawarli przed decyzją o założeniu rodziny, innymi słowy, dokonuje zdrady- w imię wiary, a jakże. Dlaczego zatem jest z partnerem? Powiecie „miłość, dzieci”, ale przecież skądś się to wzięło i wyjaśnienie jest proste. Facet sprawny, przystojny, wolny od nałogów, z zasadami, nie zdradzi, bo nawet nie próbuje urywać się z domu, jest gospodarny, potrafiący liczyć, obowiązkowy.... To dla niego rzuciła swoją pierwszą miłość.

 

            Od czasu do czasu jej konserwatywne poglądy zderzają się z moimi, czasem w niespodziewanych sytuacjach. Ot, choćby ostatnio, gdy komentowaliśmy z partnerem bohaterki tej historii „pierścień czystości”, który zaczął nosić pewien gimnazjalista z jego rodziny. Nie wiem, czy to ogólna zasada tego cuda, ale w tym konkretnym przypadku chodziło o to, że niektórzy duchowni katoliccy namawiają dzieci do przysięgi zachowania czystości do ukończenia 21- go roku życia, czego symbolem ma być ów pierścień. Tak, dobrze widzicie: ani słowa o miłości, ani choćby nawet o ślubie kościelnym, przysięga czystości do ukończenia 21-go roku życia wymuszona na dziecku, które jeszcze nie wie, co to będzie dla niego oznaczać w wieku lat 17-21. Toż średniowiecze przy tym jest rajem swobód seksualnych! I tu wtrąciła się moja konserwatywna znajoma twierdząc, że przecież to jest dobry pomysł. Wymiana zdań wyglądała mniej- więcej tak:

Ona

To dobry pomysł. Zapobiega nieodpowiedzialnemu współżyciu.

On (jej partner)

Mamy XXI wiek, jest antykoncepcja.

Ona

Nigdy nie ma pewności.

Ja

Nigdy nie masz pewności, że w drodze do kościoła nie zginiesz. Myślisz, że powinnaś przestać tam chodzić?

Ona

Nie mówcie, że nie chcielibyście, by wasz pierwszy raz był wyjątkowy- z dziewicą.

Ja

Seks zawsze jest wyjątkowy, nigdy nie grało dla mnie roli, czy poznana dziewczyna jest dziewicą, skoro byłem zakochany.

Ona (odwracając kota ogonem)

Gdybym wiedziała, że spotkam jego (pokazuje na partnera- ojca swoich dzieci), nie miałabym nic przeciwko, by zaczekać.

Ja (pyskiem do kota)

A skąd miałabyś to wiedzieć? Skąd zakochana dziewczyna ma wiedzieć, czy kiedyś będzie jej dane zostać partnerką kogoś „lepszego”, niż obecny chłopak?

Ona (odwracając kota ogonem)

Na studiach chodziłam na msze dla studentów. Śpiewaliśmy, klaskaliśmy, tańczyliśmy, było fajnie.

 

            No i można powiedzieć, że mnie zażyła. Że też ja nie wpadłem na równie absurdalny argument, na przykład: „Na studenckich imprezach namiętnie śpiewaliśmy piosenkę p.t. 'Przeleć mnie w tej koniczynie'. Słowa bez sensu, ale refren prosty do powtórzenia, więc śpiewali wszyscy. Fajnie było!”

            Cały ten długaśny wstęp był po to, żeby zobrazować, dlaczego tak istotne są rozmowy z dziećmi o seksie. I to prowadzone przez ludzi kompetentnych i bez problemów ze słowem „SEKS” lub (OCH NIE! O ZGROZO!) „STOSUNEK SEKSUALNY” i „SEKS ORALNO- GENITALNY”. Zobaczcie, co się w Polsce dzieje. Panowie w kieckach, ale nie Szkoci (jak by to moja ulubiona Myszka określiła), którzy na własne życzenie wprowadzili sobie jakieś chore ograniczenia seksualności, manipulują dziećmi, by zobowiązały się przysięgą, że będą ich w tym naśladować, przynajmniej do 21-go roku życia. Uległe wobec kleru władze zatwierdzają podręczniki straszące nastolatków seksem. I nie mówimy tu wyłącznie o rządzie PiS, bo rząd PO-PSL zatwierdzał podobne brednie. Młodzież ma przedstawiany seks, jako niebezpieczne zło, którym się zajmuje co najwyżej „słabiej ucząca się młodzież”, by nie powiedzieć „ta głupsza”, a seks przedmałżeński zostanie ukarany, bo fajni chłopcy wolą dziewice (to mądrości z zatwierdzonego przez MEN dzieła „Wędrując ku dorosłości”). Kto popiera taką indoktrynację? Ano na przykład znajoma z dzisiejszej historyjki, która co prawda sama z dziewictwem na nic nie czekała, ma dwoje dzieci, ślubu do tej pory nie ma, bo jej facet kategorycznie nie chce mieć nic wspólnego z duchownymi, za to zapewnia, że gdyby wiedziała, że pozna takiego faceta, to by z dziewictwem chętnie na niego zaczekała. No, czyż to nie jest piękne? No i oczywiście wie, że może i ona się parzyła, gdy poczuła chęć, ale młodzież powinna czekać do odgórnie ustalonego roku życia. Nie przeszkadza jej w tych poglądach nawet fakt, że jakoś jej obecny facet nie miał najmniejszych oporów przed jej brakiem dziewictwa, i jakoś o niebo przebija bardziej katolickich konkurentów. I ona dobrze o tym wie. Wie o tym, że w jej wsi, jeśli dziewczyna znalazła faceta, który nie chla i jej nie bije, to już uważała się za szczęściarę. A tutaj ma gościa, który ma sporo innych walorów. Dlatego też będzie z nim żyć bez ślubu, swoje ultrakonserwatywne poglądy zachowuje bowiem dla innych.

            Żeby jeszcze bardziej podkreślić absurdy katolickich drogowskazów seksualnych, zachęcam do kliknięcia w ten akapit- jest tu link do notki Myszy na temat nowego świętojebliwego pomysłu tych, którzy chcą jedynie, by świat wyglądał tak, jak powinien. Dowcip polega na tym, że jest to inicjatywa programu przeciwdziałania odkładaniu prokreacji. Nie wiem jak to pogodzić, bo przy nakazie czystości, w grę wchodzi jedynie niepokalane poczęcie, drogie dzieci, które z Was tak potrafi?! Zapłodnienie przez Ducha Świętego?! To naprawdę brzmi jak jakiś fake- news! Jak mawiał klasyk: „Nie takie rzeczy żeśmy w Pułtusku robili”!

            Prawie koniec. Jeszcze tylko kawałek siebie: Mam 46 lat, a przez całe moje życie seksualne uprawiałem wyłącznie seks niesakramentalny. Nigdy nie żałowałem seksu i nie znam nikogo, kto by żałował. Dla ścisłości: gwałt, czy pedofilia, to ohydne przestępstwa i nie ma ich w rozważaniach- to tak na wypadek, gdyby ktoś próbował mnie łapać za słówka i dowodzić, że przecież ofiary gwałtów żałują. Znam jednak takich, którzy żałowali seksu bez zabezpieczenia lub związków z nieodpowiednimi partnerami- ale to przecież zupełnie inny poziom- z niektórymi ludźmi nie warto się zadawać. Jedyne, czego zdarzało mi się żałować, to wycofania się w sytuacji, gdy mi zależało, ale z czasem nauczyłem się, że złożenie propozycji nic nie kosztuje i jest klarowne i uczciwe. Nigdy też nie było dla mnie istotne, czy kobieta jest dziewicą- w przeciwieństwie do braku seksu, który byłoby raczej nieakceptowalny, aczkolwiek w praktyce nie spotkałem się z partnerką czekającą na ślub. Nie uczcie dzieci pierdół, poszukiwaczy dziewic podsumuje teoria doboru naturalnego. I ostatnia rzecz: Czułem, kiedy jestem gotowy na rozpoczęcie współżycia. Czułem, kiedy pragnę kobiety jako kobiety (w przeciwieństwie do okresu przed dojrzałością do seksu, gdy na myśl o kobiecie czułem jedynie ciekawość i podniecenie spowodowane tajemnicą). Tego żadne rozporządzenie ministerialne, ni biskupie nie wyliczy. Gdy obydwoje z partnerów jest gotowych spełniać swoje pragnienia i respektować to, czego druga strona chce uniknąć, to najprawdopodobniej są gotowi.

 

01:20, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (12) »
piątek, 20 października 2017

Przygnębiają mnie bezsensowne ofiary.

 

            11 czerwiec 1963. W Sajgonie buddyjski mnich mahajany dokonuje aktu samospalenia w proteście przeciw dyktaturze i prześladowaniom buddyzmu przez rząd katolickiego prezydenta Wietnamu Południowego. W ślad za nim poszli inni mnisi. W efekcie bratowa prezydenta stwierdziła, że klaskałaby w dłonie, gdyby zobaczyła innego palącego się mnicha. Zdjęcie płonącego mnicha dostało nagrodę World Press Photo 1963 i umieszczone zostało na okładce płyty Rage Against The Machine, wcześniej w ten sam sposób wykorzystuje je zespół Delerium. Martwi mnisi o nic już więcej nie walczyli. Umarli i już ich nie było. Żadnego z nich.

 

            8 września 1968, Warszawa, w proteście przeciw inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację samospalenia dokonał Ryszard Siwiec. Zmarł i więcej nie walczył i nie protestował. Informację zatajono, wyciekła 4 miesiące po zdarzeniu, niczego nie zmieniając.

            16 styczeń 1969, Praga. W proteście przeciwko agresji wojsk Układu Warszawskiego i apatii społeczeństwa dokonał samospalenia. Po trzech dniach umarł i już więcej nie żył, nie udało mu się również więcej protestować, ani z niczym walczyć. W ślad za nim samospalenia próbowało 26 osób- 7 z nich zmarło. Więcej nie walczyli, ani nie protestowali.

            19 październik 2017, Warszawa. W proteście przeciw łamaniu praw obywatelskich, demokracji (niszczeniu niezależnych sądów i TK w szczególności), łamaniu prawa, Konstytucji, niszczeniu przyrody, etc.etc. przez rząd PiS. Polacy dyskutują o tym, czy mężczyzna to świr, czy bohater oraz czy PiS „cacy”, czy też „be”. Nikt nawet się już nie zastanawia po co komu niezależne sądy z SN i TK na czele, po co komu wolność słowa, nie mówiąc już o wolności sztuki.

Z innej beczki.

 

            Kobiety całego Świata protestują przeciw molestowaniu seksualnemu ujawniając, jak padały ofiarami molestowania. Polacy dyskutują, czy kobietom się podoba, gdy obcy facet złapie je niespodziewanie za dupę, bądź za cyc.

 

Z całkiem zupełnie innej beczki.

            Lekarze rezydenci w proteście przeciw uwłaczającej pensji 2200 zł (po 6 latach ciężkich i drogich studiów, na które „suweren” choćby dokupił mózg węgierskiego kolegi, to i tak by się nawet nie dostał), przeciw śmiertelnie groźnym warunkom pracy i niedofinansowaniu służby zdrowia, prowadzą ograniczoną głodówkę. Polacy dyskutują, czy jest to protest polityczny, czy rezydenci jedzą kawior i czy mają wyjeżdżać. O czym Polacy nie dyskutują. Choćby o tym, że Polska służba zdrowia dostaje 2 razy mniejszy odsetek PKB niż służby zdrowia zachodnich państw UE, a wydatki nadal są nieuszczelnione, każdy pracujący obywatel ma na przykład finansowaną wizytę po zwolnienie kacowe, a o rencie nie decyduje udokumentowana przebyta choroba, bądź uraz i niesprawność na ich skutek nabyta, a osobista wizyta u orzecznika. Lekarze płacą zdrowiem, życiem osobistym, czasem życiem w ogóle, pacjenci zresztą też.

 

 

 

00:47, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (8) »
poniedziałek, 16 października 2017

            Dwa lata po samobójczej śmierci Dominika z Bieżunia, odebrał sobie życie Kacper z Gorczyna. Chwilę było o tym głośno, dziś udajemy, że to przypadek, do którego nie ma po co wracać. Tymczasem obydwaj chłopcy zostali zaszczuci przez rówieśników, a tchórzliwi dorośli (w tym rodzice uczniów i nauczyciele) nie mieli odwagi, by stanowczo zareagować. Ciche przyzwolenie dorosłych, a w niektórych przypadkach nawet przyłączanie się do ataków na maltretowanych psychicznie nastolatków, to cecha łącząca te dwa wydarzenia. I jeszcze jedno: „Winą” zdesperowanych chłopaków było to, że (podobno) „byli gejami”. A w dodatku ośmielili się wyglądać inaczej od bandy tchórzy z Grajdołkowa. Dbali o siebie, mieli styl, wyróżniali się sposobem ubierania. Oooo...., tego żaden zajęczy ogon nie wytrzyma. „Nie dość, że gej, to jeszcze wygląda lepiej i ciekawiej od nich”. To przesądziło sprawę. I jeszcze coś wspólnego.... ZAWIEDLI DOROŚLI.

            Podobno dzieci, jako słabsze (zwłaszcza od dorosłych), biorą intuicyjnie stronę silniejszego. Taka ewolucyjna obrona przed zagrożeniem. Poszukują poparcia grupy, dlatego przyłączają się do ataków na słabszych, bądź w najlepszym razie, nie bronią ich. To się zmienia wraz z indywidualnym rozwojem empatii, doświadczeniem, dojrzałością emocjonalną, ale zmiany wymagają rozwoju. A obowiązkiem opiekunów i wychowawców jest zapewnić dzieciom rozwój poprzez bezpieczeństwo i naukę, między innymi przez uświadamianie im, że znęcanie się nad drugim człowiekiem jest przestępstwem, szczególnie ohydnym- w szczególności, jeżeli jedynym powodem maltretowania psychicznego (czasem i fizycznego) jest to, że jego postępowanie różni się od postępowania większości, choć ten człowiek nikogo nie krzywdzi. Tylko, żeby to zrobić, trzeba przeciwstawić się większości. Trzeba mieć odwagę, której tak często Polakom brakuje.

            Nie musimy ulegać nazistom, faszystom, rasistom, homofobom, fanatykom religijnym. Równość i wolność, to wartości podstawowe, których mamy obowiązek bronić, a dzieciom należy się w tej kwestii szczególna ochrona, gdyż są zbyt słabe, by się przeciwstawić agresji. Nie musimy tulić po sobie uszu jedynie dlatego, że do władzy doszła narodowosocjalistyczna partyjka nadętych tchórzy i wazeliniarzy Prezesa Pana, a Plugawy Krystyn stał się tubą oralną sekty. Zwłaszcza nie muszą tego robić nauczyciele. Podobnie, jak nie muszą rezygnować z nauczania o dokonaniach Miłosza, Szymborskiej, Gombrowicza, Wałęsy, Balcerowicza, Bartoszewskiego, ale to już odmienna kwestia.

            Im bardziej przyglądam się Polsce, tym mocnej ugruntowuję się we mnie przekonanie, że kraj ten zamieszkuje banda tchórzy, za których głowy nadstawia garstka bohaterów. Te nasze słynne zwycięstwa z przeszłości: Kircholm, Chocim, Wiedeń, to przecież nic innego, jak świadectwo tchórzliwego czekania na to, aż GARSTKA zawodowych żołnierzy uratuje gnuśne tyłki przeróżnych dekowników. Czas wojen napoleońskich, również był świadkiem tchórzliwego oczekiwania społeczeństwa na załatwienie sprawy przez Cesarza i 60-tysięczną armię Ks. Józefa Poniatowskiego. Jeszcze większe problemy z naborem w szereg bohaterów mieli powstańcy listopadowi i styczniowi. Wiecznie zbyt nieliczni, wiecznie zbyt słabo uzbrojeni, bo niedofinansowani. Nieliczni, bo tchórzliwy i chciwy Naród wolał, by ktoś za niego odwalił robotę, niedofinansowani, bo Naród śliniąc palce liczył swoją kasę, mając nadzieję, że kto inny zapłaci. Jedyny wyjątek stanowiły walki w obronie Polski w latach 1918-45, bo lata zaborów uświadomiły Polakom, że wolność jest wartością. Ale cóż..., nie uświadomiły że wiedza jest również wartością, więc niedouczony Naród z czasem zapomniał dlaczego istotne jest, by mieć wolne sądy, by mieć wolność wyznania, wolność światopoglądów, mieć dobrze wyszkoloną i uzbrojoną armię stojącą na straży tej wolności. Zamiast tego pyszałkowaty Naród masturbuje się koloryzowanymi wspomnieniami, utożsamiając się w wyobraźni z żołnierzami AK, żołnierzami wyklętymi (WTF?!), a ostatnio całkiem niedawno, na fali antyislamskiej histerii, zaczyna się uznawać za spadkobiercę Sobieskiego, a jednocześnie ten sam Naród pluje na tych, którzy dla niego z narażeniem przyszłości swojej i swoich rodzin, wywalczyli dla Polaków wolność przy okrągłym stole- negocjując bez broni z uzbrojonym po zęby przeciwnikiem posiadającym pół Europy, większość Azji, część Afryki i Ameryki Południowej.

            Smutna prawda jest taka, że tchórzliwe czopki znad Wisły potrafią co najwyżej ryczeć o swoim patriotyzmie, a z czynów, potrafią w trzydziestu zaszczuć czternastoletniego geja. Cóż za bohaterski Naród dumny z doprowadzenia do samobójstwa czternastoletniego dzieciaka, Naród usprawiedliwiający prześladowców ustami redaktor Paczuski z „Telewizji Narodowej” oraz Plugawego Krystyna z Podłej Zmiany!

Anna Szałapak- już nie zaśpiewa, choć ciągle ją słyszę.

            Tak, przyjmuję pewne uogólnienia, krzywdząc chlubne wyjątki, ale przypomnijcie mi, proszę, czy wprowadzono jakikolwiek program zapobiegający takim tragediom po śmierci Dominika z Bieżunia..., a może pojawił się taki po śmierci Kacpra z Gorczyna?! Nie wprowadzono żadnego? Upewniam się, bo gdybym był Ministrem Edukacji Narodowej, to każde samobójstwo ucznia byłoby dla mnie ciosem, po którym domagałbym się najpierw wdrożenia i ciągłego raportowania, a potem usprawniania programu profilaktycznego. Zapobiegania samobójstwom w ogóle oraz zapobiegania prześladowaniom i agresji, kształtowania poczucia wartości na podstawie dokonań, a nie stereotypów i odruchów stadnych. Co mamy zamiast tego? Prokuratura wszczęła śledztwo. Czyli „trzeba znaleźć kozła ofiarnego- ukarać na pokaz”. Ewentualnie uniewinnić na pokaz- w każdym razie należy znaleźć kogoś, kto to weźmie na klatę. Ani jedno, ani drugie nawet nie leżało, ani nie leży choćby w pobliżu profilaktyki. A jak profilaktyka, to nie tylko w szkołach, ale i w mediach, bo to rodzice mają największy wpływ na wychowanie dzieci i do nich również trzeba jakoś dotrzeć.

 

            Może być inaczej. Oczywiście, że może. Sam mieszkam w kraju, w którym tak jest. Nie dalej jak w zeszłym miesiącu robiłem inwentaryzację w takiej irlandzkiej Castoramie- sklepie sieci Woodies. W części wypoczynkowej dla pracowników znajdowały się tablice z aktualnościami. Między innymi fotoreportaże o życiu pracowników poprzedzane podpisami „ENTHUSIASM”, „LOL”, „LOVE”. Pod tym ostatnim podpisem widniały zdjęcia różnych par pracowników- głównie mieszanych, ale były tam również zdjęcia dwóch par jednopłciowych (jedna męska i jedna żeńska), a przedstawione na nich osoby „na oko” nie miały więcej niż 25 lat. Wyobrażacie sobie, co by się stało z tymi osobami, gdyby swoje wspólne zdjęcia wywiesiły pod hasłem „miłość” w pakamerze polskiej Castoramy? A wiecie, dlaczego? Bo ten Naród tchórzem jest podszyty. Bo w dziesięciu na jednego geja nagonkę zrobić, to w jego stylu. Podobnie na jednego Żyda, Araba, Murzyna..., albo takiego Wałęsę! Może nie?! Gdy Lechu został internowany, a wraz z nim Mazowiecki, Czuma, Niesiołowski, Geremek, Bartoszewski i 10 tysięcy innych działaczy, pozostałych 10 milionów członków „S” podkuliło ogony (na jednego internowanego członka „S” przypadało 1000 nieinternowanych) po pacyfikacjach największych zakładów przemysłowych (zakończonych w większości do16 grudnia 1981). Dziś ci, którzy doskonale wiedzą, przed jaką siłą kulili ogony, głoszą wszem i wobec, że Wałęsa, Geremek, Mazowiecki, czy Kuroń „zdradzili” ich, negocjując kompromis, zamiast startować z pozycji siły. Bo Polak- Cebulak, choć sam tchórzliwie ogon podkuli, to wymagania w stosunku do tych, co się za niego narażają, ma nieskończone. Sam zaś dzielnie zaczął głosić swój „antykomunizm” ćwierć wieku po upadku PRL, popierając PiS, które w swych szeregach ma więcej funkcjonariuszy starego reżimu, niż SLD.

            To jednak nie wszystko. Tchórzliwa natura Polaka jest tak wielka, że nie tylko prześladuje innych. Potrafi również samemu będąc w grupie prześladowanej, przyłączać się do prześladowców. Geje głosują na PiS (sam znam takiego), chodzą nagminnie do kościoła, rzucają swoje „co łaska” bez mrugnięcia okiem wzmacniając potęgę prześladowców, wstępują nawet w stan duchowny. Prześladowane kobiety również biegają co niedziela na msze i płacą swój haracz tym, którzy dają im prawa mniejsze, niż inkubatorowi (inkubator podlega serwisowi, a lekarz z klauzulą sumienia może odmówić badań prenatalnych). Zwyzywani z kościelnych ambon od zdrajców „NIE-PiSowcy” (nie zawężajmy tej grupy do zwolenników PO, bo każdy kto publicznie wyrazi dezaprobatę wobec działań PiS staje się ofiarą napaści tych bandytów, nawet jeśli jest Adrianem) zamiast siedzieć cicho i cieszyć się „hurra, gryzą nie mnie”, może tak wreszcie powinni przestać wspierać tą bandę. Ale nie..., tu trzeba by mieć tak zwane jaja i przyznać przed samym sobą, że się zmarnowało na klęczkach tyle czasu. Jak to powiedział bułhakowowski Ha- Nocri, największą z ludzkich wad jest strach. Może nie tyle strach, co działania napędzane paniką. Jak długo Polaków będzie ratować garstka niezłomnych, którzy mieli odwagę nadstawić swoje życie za tchórzliwe tyłki pozostałych Obywateli, a ich dzieło obracane będzie w pył przez miliony tchórzy pomagających odwiecznym prześladowcom rosnąć w siłę?! Zauważcie przy tym, że nikogo nie namawiam do bycia bohaterem i toczenia otwartej walki. Po prostu nie pomagajcie prześladowcom, nie popierajcie ich, to na początek wystarczy. Nauczycielom zaś przypominam, że dopóki bierzecie za to pieniądze, Waszym/ Naszym (bo sam również uczę dzieci) obowiązkiem jest dbać o bezpieczeństwo podopiecznych i dawać im wiedzę, niezależnie od tego, czy władzę dzierży święty, czy jakiś kutas, który domaga się prześladowań ze względu na światopogląd. Młodzież kończąca naukę musi wiedzieć, że nikt nie ma prawa nikogo prześladować ani ze względu na narodowość, kolor skóry, wyznanie, ani poglądy polityczne, ani też orientację seksualną. I mimo usilnych starań wspomnianego kutasa, absolwent polskiej szkoły musi wiedzieć kim byli Miłosz, Szymborska, Gombrowicz, Wałęsa, Geremek, Einstein, Darwin, Bartoszewski, Balcerowicz.

 

 

22:57, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (14) »
niedziela, 06 sierpnia 2017

 

            W nocy z 5/6-go sierpnia ok. 2.30 koncert Piotra Bukartyka zakończył 23 Przystanek Woodstock. Minister Błaszczak tym razem nic nie wspomniał o spacerowiczach, prezes pan też nie wykrzykiwał o mordach zdradzieckich co mu brata zabiły, ogólnie atmosfera podłej zmiany nastawiona jest na palenie głupa i udawanie, że festiwalu nie ma. „Narodowa Kurwizja” niczego nie widzi, ani nie słyszy, tyle jest pięknych imprez, chociażby Opole, które się nie odbyło, ale gdyby się odbyło, to wspaniałe by było, czego w słusznym składzie dowiedzie- i po co sobie zawracać głowę udanym festiwalem, który na dodatek się odbył i gościł setki tysięcy ludzi?!

            Nie tego suweren oczekuje, nie tego, wszak nie po to sam prezes Kurski Zenka Martyniuka z Festiwalu Disco Polo w Ostródzie transmitował, żeby jakąś dziką muzyką się podniecać! Tym bardziej, że policyjne szacunki liczebności nie-PiSowskich imprez odkąd Błaszczak przejął resort, zmalały dwu- trzy- a czasem czterokrotnie. Widocznie policja nauczyła się od zwierzchnika odróżniać spacerowiczów od uczestników imprez. Naliczyli 250 tysięcy, więcej nic nie widzieli. Jak mawiał klasyk: „to niech pan idzie do lekarza od oczu”, ale niech im tam będzie, trzymajmy się tej liczby.

            Zastanawialiście się kiedyś, co sprawia że wszelkiej maści totalitaryści- od komuchów, przez kler, na faszystach (w tym PiSowskich narodowych socjalistach) skończywszy, tak panicznie boją się imprez zbierających taką młodzież, jak na Przystanku Woodstock, czy w latach komuny w Jarocinie, a zupełnie im nie przeszkadzają imprezy typu „Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie”, cotygodniowe dyskoteki w lokalnych klubach, czy wielkie popijawy będące zwieńczeniem ślubów kościelnych, zwane „tradycyjnymi weselami”? Przecież na każdej z nich ci co chcą, piją alkohol, a ci co chcą, biorą narkotyki. I jeśli chodzi o ilość nietrzeźwych w przeliczeniu na każdych 10 uczestników, to nic nie przebije imprez uświetniających śluby kościelne, bo tam chlanie jest gratis, „all inclusive”, że tak powiem, więc gdy Polak- Cebulak wręczy kopertę, to musi ożreć się jak świnia. Tak, tak, wiem że da się znaleźć zdjęcia nietrzeźwych z Przystanku Woodstock, ale tam jest 250 tysięcy osób, podczas gdy duże wesele, to osób 250, czyli tysiąc razy mniej, więc żeby liczby były porównywalne, na każdego nawalonego na weselu, na Woodstocku trzeba by znaleźć cały tysiąc.

            Moją pierwszą myślą było: „bo Przystanek Woodstock jest poza kontrolą sekty”, jednak od razu ją porzuciłem, bo przecież ani dyskotek, ani wesel, sekta również nie kontroluje- ksiądz się może przydarzyć wszędzie, podobnie jak zwolennik PiS, PO, Kikiz 15, czy Razem, SLD lub PSL. Więc co? Gdzie jest różnica? Według mnie, odpowiedź daje porównanie trzech zdjęć. Powyżej uczestnicy Przystanku Woodstock, poniżej uczestnicy Festiwalu Muzyki Tanecznej Ostróda i uczestnicy wesela.

            Uczestnicy Przystanku Woodstock, to ludzie kolorowi, szukający swojej drogi życiowej, swojego stylu, przekraczający bariery, otwarci na różnorodność. Różnorodna muzyka, spotkania z kulturą w Akademii Sztuk Przepięknych i ludzie, którzy za pomocą nierzadko dramatycznie skromnych funduszy tworzą swój własny styl. Czy można to powiedzieć o weselach lub festiwalu disco- polo? Muzyka umccc..., umccc..., z gatunku „wejdź głębiej w pupę suwerena”, chłopcy jak w mundurkach- w obowiązkowych jeansach i bezpłciowych koszulkach (zdejmowanych przy pierwszej lepszej okazji), dziewczęta też bez zbędnych ambicji indywidualnych- obowiązuje moda z Grajdołkowa i zasada ”nie wychylać się z pociągu podczas jazdy”. Na weselach jeszcze żałośniej, bo garnitur i krawat muszą być u faceta, suknia u kobiety, ale czy to jest dobrane, czy nosi znamiona indywidualizmu... Oraz weselne konkursy, jakże przebijające głębią woodstockowe kąpiele błotne, nieprawdaż....? No nie, nie będę się doszukiwał na siłę: „Nie róbmy z szamba perfumerii, jak mawiał klasyk”!

            Na zakończenie ciekawostka: Niejaka Beata Mazurek, nachalnej nadętości i nienachalnej urody rzeczniczka PiS chce podjąć kroki prawne przeciw Owsiakowi, bo poradził Krystynie Pawłowicz, by spróbowała seksu. Nie wiem, jakie przestępstwo popełnił Owsiak, rzeczniczka podłej zmiany również nie wie, ale stwierdziła, że nie będą (chyba chodzi o PiS) „tolerować chamstwa i zezwierzęcenia”. Parafrazując Joszuę Ha Nocri (Jezusa Chrystusa) z „Mistrza i Małgorzaty”: Pani Beacie, tej dobrej kobiecie, wydaje się, że obraziła Jurka Owsiaka, a przecież nie ma nic złego w zwierzętach, ani tym bardziej w ludności pochodzenia chłopskiego, potocznie zwanej niegdyś chamami.

            Ciekawszą kwestią jest: czy można w obelgach przebić plugawego Krystyna, który na prawo i lewo obraża Sejm, Unię Europejską, posłów i posłanki spoza PiS, niezależnych sędziów, a także szarych zwolenników opozycji, przy czym jej słowa w stosunku do wyżej wymienionych są i tak są „delikatne” w porównaniu z żulerskimi wiązankami, jakie wyrzuca w kierunku homosoksualistów i transwestytów. Daruję sobie i czytelnikom przytaczanie wypowiedzi plugawego Krystyna- wszak każdy je może znaleźć wpisując w wyszukiwarkę „Krystyna Pawłowicz cytaty”. Dość, że przypomnę, iż ta PiSowska elegancja i elokwencja w jednym, wpada w szał nawet, jeżeli zwróci się jej uwagę, że w naszym pięknym języku poprawna jest forma WZIĄĆ, a nie wziąŚć, która jest niepoprawna.

            A tak już całkiem na marginesie: Czy pani rzecznik jedynie słusznej partii zauważyła swoje podobieństwo do rzecznika jedynie słusznej partii Urbana? Różnica jest jednak taka, że Jerzy Urban ma duży dystans do siebie oraz jest inteligentny, w przeciwieństwie do nieprzesadnie bystrej i wyjątkowo na swym punkcie drażliwej Beaty Mazurek? Zauważyła pani te uśmiechy politowania, gdy ktoś orientuje się, kim pani jest i przypomina sobie pani wypowiedzi? Zauważyła pani, jak zawęził się pani krąg przyjaciół? Został choć jeden? Nie, nie mówmy o sekcie, bo moherowa wazelina nie ma nic wspólnego z przyjaźnią- jak się nóżka podwinie, to Pi(e)S z kulawą nogą nie pomoże, jeszcze szpadlem ziemię nad głową przyklepią. „Nie róbmy z szamba perfumerii”, że po raz wtóry dzisiaj klasyka zacytuję!

 14:57, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (12) »
poniedziałek, 31 lipca 2017

            Całkiem niedawno odwiedziłem jakiś blog, na którym znalazłem tytułową maksymę. Nie mogę odnaleźć tego miejsca (przepraszam autora, jeśli tylko ktoś mi je wskaże, zamieszczę tu źródło), za to samo przysłowie warto zapamiętać, gdyż doskonale opisuje obecne czasy. W Polsce odradza się faszyzm w najgorszej, najbardziej tchórzliwej i sfrustrowanej postaci, a władzę dzierży synuś, który do swych lat sześćdziesiątych nie potrafił wyrwać się spod mamusinej opieki. Miliony niewolników pchają się na najwyższe stołki wściekając się za każdym razem, gdy ludzie wolni pokazują im środkowy palec. Wolność to stan umysłu.

            Chyba niczyjej uwadze nie uszło zamieszanie spowodowane zamachem PiS na sądy. Niewolnicy nie mogą znieść niezależności sądów i marzą o tym, by zostać ich panami. Niestety, przynajmniej na papierze, podpisana przez Adriana ustawa o sądach powszechnych, gwarantuje im to w tych właśnie sądach. Zatem wszelkie awanse, nagany, premie, przesunięcia będą zależeć od polityków PiS. Niewolnicy zaś głośno krzyczą, że to właśnie uzależnienie powoduje niezależność i jako argumentu używają, że sędziowie do poszczególnych spraw będą losowani. „Dżizes, kurwa, ja pierdolę”, że zacytuję Adasia Miauczyńskiego z „Dnia Świra”. Znaczy się, że jak losowo wybierzemy nieszczęśnika, który własną karierą będzie odpowiadał za to, by wydany przez niego wyrok był zgodny z oczekiwaniami Zbigniewa Ziobro, to oznacza to jego niezależność? Zdaje się, że niewolnicy Kaczyńskiego nie zauważają, że oprócz nich, są jeszcze w Polsce ludzie wolni. To, że stan umysłu kaczystowskich marionetek nie pozwala im na dostrzeżenie obłudy i obciachu takiej argumentacji nie oznacza, że umysł wolny tego nie dostrzeże.

            Swoją drogą, aż dziw bierze, dlaczego kaczyści nie zgłoszą do FIFA nowych zasad eliminacji mistrzostw świata i samego mundialu. Przecież sędziowie główni powinni być wskazywani przez selekcjonera Polski (wskazanego przez partię), a potem to już oczywiście przydzielani by byli losowo do poszczególnych spotkań, tyle tylko, że selekcjoner Polski by decydował, czy sędzia będzie sędziował w okręgówce, ekstraklasie, czy spotkaniach międzynarodowych, jaką dostanie premię i kiedy dostanie urlop, awans lub degradację. Zgłoście to koniecznie do FIFA, a delegacja, która przedstawi projekt, niech od razu ubierze kaftany bezpieczeństwa, żeby sanitariusze im rąk nie musieli wykręcać podczas przygotowania do transportu do odpowiedniej kliniki.

            Szczególnym rodzajem niewolników są faszyści- nie potrafiący sobie wyobrazić innych stosunków, niż „pan i sługa” frustraci rozdarci schizofrenicznym przekonaniem o otoczeniu przez potężnego wroga, którego jednocześnie uważają za słabego, liczący na swego fuhrera, jak na swą mamusię, a uważający się za samodzielnych i sprawnych umysłowo. Hańbą Polski jest to, że kraj, który tak za ich sprawą ucierpiał, pozwala im rosnąć w siłę, a państwo kaczystowskie wręcz chroni tych przestępców. Na zdjęciu baner na Targowej, róg Kijowskiej sfotografowany na 2 dni przed 73 rocznicą wybuchu powstania warszawskiego. Jeszcze się tak nie zdarzyło, bym przyjaźnił się z faszystą, pomagał faszyście, tolerował faszystę. Siusiak z wami, naziole!

 

13:31, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (9) »
czwartek, 27 lipca 2017

            Daleko mi do optymizmu mimo gołym okiem widocznego przełomu w sytuacji politycznej w Polsce. Po tylu latach fatalnej polityki informacyjnej PO, powtarzamy ten sam błąd i nie tłumaczymy społeczeństwu, co tak naprawdę się stało w Sejmie, Senacie i Kancelarii Prezydenta, ani przeciw czemu protestowaliśmy. A to bardzo istotne, żeby nie było tak jak z Trybunałem Konstytucyjnym, gdy suweren się znudził wspominaniem TK, a nikt go nie wtajemniczył w to, że jest to kluczowe dla wolności. Po co zatem był nasz protest?

            Nie protestowaliśmy, by obnażyć konflikty wewnętrzne w PiS, bo to ich pieprzony problem. Nie protestowaliśmy, przeciw buractwu i paranoi prezesa pana, bo każdemu wolno być mściwym, małostkowym, nadętym dziadygą. My broniliśmy wolności i równości gwarantowanej przez Konstytucję RP. A ponieważ dla suwerena, Konstytucja to taka książeczka, to wypadałoby jak krowie na między wytłumaczyć problem, co też niniejszym czynię.

 

  1. To co robi z całkiem niezłym skutkiem PiS, to nie reforma sądownictwa, a usunięcie niezależnych sędziów i osadzenie na ich miejscach miernych ale wiernych niewolników, na których władza posiada solidne haki, ślepo wykonujących wolę mocodawców. Nie jestem całkiem pewien, czy akurat o wolę pierwszego sekretarza KC PiS tu chodzi, bo równie dobrze może chodzić o wolę posła Zero lub psychicznego Antka. Zamach na sądy, żartobliwie- ironicznie zwany „reforma” nie wprowadzał żadnego mechanizmu likwidującego patologie w systemie sądownictwa, mało tego, wprowadzał nowy element patologiczny- uzależnienie sądów od polityków. Nie wprowadzał odpowiedzialności sędziów za przestępstwa sądowe, nie otwierał dróg prawnych przeciw sędziemu, który n.p. sfałszował materiał dowodowy, bądź protokół z rozprawy, za to oddawał sędziów (wszystkich, bez wyjątku) w łapy Zbigniewa Ziobro, który swą karierę zbudował na fałszywych oskarżeniach wielokrotnie wyśmianych przez niezależne sądy, w tym również sąd amerykański (podczas wniosku o ekstradycję Mazura).

  2. Protestowaliśmy przeciw oddaniu sądów w łapy polityków, bo sprawniej i uczciwiej pokierowały by nimi prostytutki. Po żenującym spektaklu, jaki od 2005 roku nieprzerwanie jest nam serwowany przez Parlament, dawanie sądów w łapska posła Zero jest jawną kpiną z wyborców.

  3. Protesty przeciw podporządkowaniu sądów politykom miały za zadanie uniemożliwić popełnianie przestępstw sądowych przez bandę Kaczyńskiego, Ziobry i Macierewicza. Ci gangsterzy nawet się nie kryją z tym, że chcą skazywać opozycjonistów za urojone przestępstwa. Macierewicz od 10-go kwietnia 2010 roku testuje moherowych bandytów, sprawdzając czy są równymi łajdakami jak Niemcy popierający Hitlera w jego oskarżeniach przeciw Żydom, Słowianom, Cyganom, komunistom i innym "niearyjczykom". Podrzuca coraz bardziej absurdalne oskarżenia, a suweren celująco przechodzi testy na łajdactwo, przyklaskując mu. Tacy zwyrodnialcy w czasie drugiej wojny światowej byli szmalcownikami, tacy łajdacy skazywali żołnierzy AK w komunistycznych procesach kiblowych, tacy sami łotrzykowie skazywali Jezusa z Nazaretu krzycząc „uwolnij Barabasza”. I naprawdę gówno mnie obchodzi, że to czyiś rodzice, czy dziadkowie, Stalin też był ojcem i dziadkiem, a zwyrol pozostanie zwyrolem. Kaczyński, Ziobro, Macierewicz byliby nikim, gdyby nie poparcie milionów małych kutasów. Zmuszenie rządu PiS do przestrzegania Konstytucji RP i trójpodziału władzy jest po to, by ci bandyci nie mogli skazywać niewinnych ludzi. Również po to, by ta gangsterka nie mogła chronić członków swojego gangu, jak to ma miejsce w wypadku Mariusza Kamińskiego, czy prezesa SKOK, Biereckiego, czy jednego z głównych PiSowskich zbrodniarzy, Antoniego Macierewicza, który od lat niszczy ludzkie życia fałszywymi oskarżeniami i pastwi się nad rodzinami smoleńskimi co chwila posypując ich rany solą zmyślonych hipotez. Gdy sądy będą zależne od PiS, nic nie powstrzyma przestępstw sądowych- nie bez powodu prezes objął ochroną swej partii komunistycznych przestępców sądowych: sędziego Kryże oraz prokuratora Piotrowicza, a takie karykatury człowieka, jak Magda Wassemann, czy tłustowłosa Ewa Stankiewicz chętnie się przyłączą. 

 

 

            Nie protestowaliśmy przeciwko wynikom wyborów! Protestowaliśmy przeciw bezkarnemu łamaniu prawa (w tym Konstytucji RP) przez rząd i parlamentarzystów PiS! Nie protestowaliśmy przeciw reformie, bo zamach na sądy, to nie reforma, lecz przestępstwo!

            P.S.

                  W komentarzu na blogu Nitagera (kliknij tu, by poczytać) @Pkanalia zawarł bardzo istotną uwagę, którą pozwolę sobie zacytować:

"(...) Dopóki opozycja /formalna, parlamentarna/ nie przedstawi konstruktywnego pomysłu na reformę sądów, to do dupy z taką opozycją." Podpisuję się pod tym z pełnym przekonaniem. Być może pamiętacie, że nie byłem entuzjastą naszego systemu sprawiedliwości, czego przykładem może być mój felieton z 28 listopada 2011- kliknij, by poczytać i wiem, że sądy wymagają reformy. Tyle, że PiSowcy są uosobieniem patologii opisanych w felietonie- to oni zrobili sobie z fałszywych oskarżeń sens istnienia i sposób na życie, więc oddawanie sądów w ich łapy nie tylko nie zmniejszy zakresu patologii, ale zrobi z niej standard.

11:37, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (20) »
czwartek, 20 lipca 2017Jem bo czuję głód 
Piję bo mam pragnienie 
I żyję bo jest we mnie coś 
Co każe mi żyć 
To wszystko czego mi potrzeba 
To wszystko czego mi potrzeba 
Z biologicznego punktu widzenia 
Lecz tym się różnię od małpy 
Lecz tym się różnię od małpy 
Że mogę o tym zaśpiewać

Dezerter, Piosenka popularna na instrumenty produkcji krajowej.

 

 

            Być może zadziwię wyznawców sekty żoliborsko- toruńskiej, ale niewolnik (NIESPODZIANKA!) nie jest wolnym człowiekiem. Nawet jeżeli płaszczy się przed swym panem i smaruje mu tył lepką wazeliną, jest jedynie płaszczącym się, wazelinującym niewolnikiem. Ot, przykład z nocy z 18-go na 19-go lipca:

            Wierny niewolnik pierwszego sekretarza KC PiS, posła Kaczyńskiego, zasłużony parasol prezesa pana, znany jako Jojo- Bredziński (w wypadku niewolników nazwisko jest nieistotne, ale jakoś trzeba go przecież nazywać), prowadzi obrady Sejmu. Świrosław lezie na mównicę zwracając się do wspomnianego niewolnika „Panie marszałku, ja bez żadnego trybu” (w tłumaczeniu na Polski: „Mam w dupie Rzeczpospolitą, jej prawo i cały Sejm- właśnie zachciało mi się kogoś opluć z wysokości mównicy sejmowej i to zrobię i co mi zrobisz, teoretyczny marszałku?!”). Niewolnik Bredziński widząc szaleństwo prezesa pana blednie, potulnie kładzie uszy po sobie, a pełny pampers nie pozwala mu na dopilnowanie porządku obrad. Reszta parlamentarnego klubu niewolników milczy przerażona, by po skończonym wybuchu swego pana, śladem orwellowskich owiec (patrz „Folwark zwierzęcy”) wznieść „spontaniczne” brawa („cztery nogi dobrze- dwie nogi źle”). Niewolnicy są poważnie przerażeni wybuchem swego właściciela. Entuzjastyczne oklaski są oczywiste i obowiązkowe (patrz Korea Północna), lecz jak tu zareagować przed prasą- nie było wytycznych, więc i reakcje są skrajnie niespójne- od „ludzkiego zrozumienia prezesowych emocji” co lepiej wychowanych owiec, po uderzenie testosteronu Krystyna (zeżarł „Snickersa”i znowu jest sobą) i odruch paszczowy Waszcza (pojawiający się u niego na ogół przy problemach ze zwieraczami). No ale weź tu bądź mądry i obroń jawną paranoję wodza!

            Żeby nie pozostawiać jednak niewolników w złudnym przekonaniu, że ich postępowanie jest normą, zdradzę że po słowach Kaczyńskiego „ja bez żadnego trybu”, pierwszą ripostą jaka mi przyszła do głowy była taka: „bez żadnego trybu, pośle K., to możesz bąka puścić, ewentualnie polansować się przy swoich niewolnikach”. Chwilę później schłodziłem głowę, gdyż wiem, że tchórz Kaczyński w obawie przed takimi ripostami co najmniej od kilku lat, nawet do sejmowej toalety idzie z obstawą, więc nie ma szans niczego niechcianego usłyszeć- choć budzi to mój protest, to na chwilę obecną nie mam na to wpływu, więc daruję sobie jej część dalszą. W każdym razie, furia Kaczyńskiego została przez opozycję przyjęta z satysfakcją- wreszcie psychopatyczny dyktator zrzucił maskę, zaczął bluzgać na oślep, wymachiwać łapkami, a widowni ukazała się wykrzywiona szaleństwem (że zacytuję prezesa pana) „MORDA” wściekłego dziadygi. Dla ludzi wolnych- w tym dla opozycji to dobrze, bo widać jak na dłoni z kim walczy. No, my tu gadu- gadu, a miało być o niewolnikach....

            Na naszych oczach i przy aplauzie PiSowskich rabów, niedołężny i oszalały furiat niszczy wszelkie bezpieczniki demokratycznego państwa. Prokuratura nie jest już prokuraturą, bo psychol uzależnił ją od partyjnego urzędnika, na którego jak mu się wydaje, ma niezły bat. Urzędnika, który nie przepracował nawet dnia jako prokurator, ani nawet asesor. Trybunał Konstytucyjny nie jest już Trybunałem Konstytucyjnym, gdyż jest obsadzony partyjnymi marionetkami pod wodzą przestępczej baby, która nie uzyskała rekomendacji do pełnienia funkcji sędziego ze względu na notoryczne wyłudzanie zwolnień, gdy tę funkcję jeszcze pełniła. Media publiczne zostały opanowane przez naśladowce Goebbelsa, którego bezczelność w kłamstwach przekroczyła nawet bezczelność propagandy komunistycznej (że przypomnę tak jaskrawe przykłady, jak ocenzurowanie wypowiedzi prezydenta USA, Baracka Obamy, czy usuwanie informacji o WOŚP- z wyretuszowaniem znaczka WOŚP u telewizyjnego rozmówcy włącznie). Spółki Skarbu Państwa zostały opanowane przez Misiewiczów- nepotyzm i upartyjnienie przebiło wszystko co znaliśmy dotychczas, pracę stracili niezależni specjaliści, byle tylko kaczystowscy partyjniocy mogli się nachapać, armię rozbraja psychiczny Antoni, a jej tajemnice zostają wykradane przez znikających później z kraju współpracowników Macierewicza, ale niewolnicy z uporem maniaka nazywają to „reformą”. To, że w zabezpieczeniu PiSowskiego zamachu stanu bierze udział policja, nie jest niczym dziwnym- takie są zależności służbowe, a ochrona obiektów państwowych, władz, zgromadzeń, należy do jej zadań nawet, jeśli się ciężko pogodzić z tym, kogo chronią. Ale już na przykład mało kto wie, że do budowy barierek zabezpieczających uczestników sejmowego zamachu na sądy użyto chłopaków z Wyższej Szkoły Pożarnictwa. Pierwszy raz od czasów reżimu komunistycznego, władza użyła straży pożarnej do działań politycznych. Żeby nie wyszło to na jaw, zakazano im rozmów z prasą i nakazano pozrywać emblematy WSP z mundurów.

            Tymczasem niewolnikom się wydaje, że jeśli wyrażą entuzjazm wobec tych działań, to zmieni się ich charakter. Nie dociera między uszy, że właśnie zakładają im chomąto, ba radują się, że i sąsiadowi również zakładają chomąto i z niewiadomych przyczyn sądzą, że jego będzie uwierać bardziej niż ich. I wyrażają swoje poparcie: „Cztery nogi dobrze, dwie nogi źle, beeee..., beeee...., beeee....!!!”

 

14:32, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (22) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 50
Tagi