RSS
piątek, 09 grudnia 2016

           No i się popłakał komunistyczny aparatczyk i oskarżający opozycjonistów przestępca sądowy, że go nazywają PRL-owskim prokuratorem. To ci zdziwienie: komunistyczny oskarżyciel opozycji antykomunistycznej ma do swych ofiar pretensje, że nazywają go oskarżycielem. Piotrowicz Stanisław, bo o nim oczywiście mowa, niczym prezes pan jest przekonany, że w domciu pod cieplutką kołderką miał gorzej, niż internowani opozycjoniści w miejscach osadzenia. Podobnie jak mały żoliborski, ten komuch uważa, że on miał dużo trudniej, niż oskarżani przez niego działacze. Wzruszyła mnie twoja historia, bohaterze PRL! Dziwnie kojarzy mi się z bitwą pod Trafalgarem, ale w wersji pana Patafiana z Latającego Cyrku Monty Pythona.

            Ponieważ Janusz Anderman na łamach Wyborczej zadał sobie trud pochylenia się nad niebezpieczeństwami, jakich doznał prokurator Piotrowicz, nie można tego pozostawić bez rozpowszechnienia, więc powielę tutaj jego studia nad heroiczną przeszłością dzielnego Stasia. Wyobraźcie sobie, że tak walczył on z komuną, że na drugim roku aplikacji prokuratorskiej (podobno był najlepszy na roku) zapisał się do PZPR, a w rubryce „światopogląd” wpisał dokładnie to, czego oczekiwały komuchy. Ale, UWAGA, UWAGA, nasz bohater MYŚLAŁ CO INNEGO! Słowo, tak dzisiaj sam to wyjaśnia. To zupełnie jak Neron podpalający Rzym- też myślał coś innego- zdaje się, że niesie poezję, czy coś w tym stylu! To jeszcze nie koniec bohaterskich dokonań tego PRL-owskiego prokuratora, bowiem nie dość, że walczył z komuną, to w stanie wojennym walkę nasilił tak, że został awansowany do egzekutywy PZPR (czyli do władz partii) i „napiętnowany” odznaczeniem państwowym! Brązowym Krzyżem Zasługi z uzasadnieniem „W organach prokuratury PRL pracuje od października '76. Jest pracownikiem pilnym i zdyscyplinowanym, ambitnym i wydajnym”!!!! „To był mroczny czas i to co zrobiłem wymagało odwagi”- tak nasz bohater opisuje dzielne przyjęcie komunistycznych profitów. Dziś ta partyjna szyszka dalej dekomunizuje przez wprowadzanie komunistycznego bezprawia za państwową kasę, albowiem jak to wyjaśnił wicepremier Morawiecki, posłom kwota wolna od podatku została podniesiona do 30 tysięcy złotych, żeby nagrodzić ich szczególnie ciężką pracę!!!

            Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał o największym bohaterze podkołderkowego podziemia, Jarosławie Kaczyńskim, który dziś na otwarcie turnieju hokejowego o puchar swojego brata- denata dostał koszulkę hokejową z nr 1. Złośliwi (na ten przykład ja sam) twierdzą, że po nagrodzie forum ekonomicznego w Krynicy i koszulce hokejowej nr 1, pozostał mu tylko do zdobycia Bursztynowy Słowik oraz pas superczempiona WBA. Że też nie kazali mu założyć koszulki i nie wpędzili go na łyżwach na lodowisko- byłoby wesoło!

            Zmiana klimatu. Widzieliście już kolejne dziełko Tomasza Bagińskiego? Jeżeli nie, to koniecznie obejrzyjcie. To następna część cyklu „Legendy Polskie”. Tym razem jest to „Jaga”. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jest to filmowa metafora podłej zmiany. Z piekła wydziału demonów słowiańskich nawiało kilka szczególnie niebezpiecznych. Początkowo siły specjalne piekła wyłapują demony (w mundurach zadziwiająco przypominających te, w których do akcji wkraczają agenci CBA), lecz któregoś dnia, mikrego wzrostu polski diabeł Boruta zechciał wykorzystać uciekinierkę Jagę (myślę, że jest ona demonem prymitywnej zaściankowości, bo walczy z internetem i elektryfikacją i innymi przejawami nowoczesności), by za jej sprawą sprowadzić Słowian do swojego piekiełka. Problemem jest, że niejako przy okazji występuje groźba uwolnienia przez Jagę potężnego Peruna (nie wiem, czy jest demonem nazizmu i ksenofobii, czy fanatyzmu religijnego, a może komunizmu- przekonamy się w odcinku jemu poświęconym). Z tej możliwości mały polski diabeł zdaje sobie sprawę przy zniekształconych dźwiękach utworu „Kocham wolność”, którym słuchacze Trójki protestowali przeciw podłej zmianie w ich ukochanym radiu. Perun bowiem jest dla kurduplowatego Boruty poważnym konkurentem do objęcia stanowiska „Króla Chaosu”. Z niecierpliwością czekam zatem na dalszy rozwój wypadków, a tymczasem kliknijcie tu- w ten akapit, by obejrzeć film.

 

P.S.

            Ciekawostka historyczna dla Piotrowicza, Macierewicza, Ziobro, Kamińskiego i innych czekistów Kaczyńskiego: Ich słynny protoplasta, Feliks Dzierżyński, dawno temu, bo 20 lipca 1926 w chwili nieuwagi skrytykował swojego wodza. Gdy się zorientował co zrobił, nie zdążył nawet ze strachu się zesrać, bo wcześniej wykończył go zawał. I tą klamrą historyczną spinam gawędę o współczesnych komuchach z partii rządzącej.

21:14, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (17) »
wtorek, 06 grudnia 2016

           PiS spieszy się, by przed 13 grudnia oddać swoisty hołd swoim bohaterom- autorom stanu wojennego. By tego dokonać, muszą uchwalić pakiet zamordystycznych ustaw żoliborskich, które długopis Duda podpisał, bądź podpisze w dniu uchwalenia, żeby nawet nie udawać, że czyta co podpisuje, zwłaszcza jeśli nie dostał takiego rozkazu od małego. W skład pakietu wchodzą:

            Nowa ustawa o Trybunale Konstytucyjnym- kliknij tu, by poczytać na ten temat o paraliżowaniu Trybunału Konstytucyjnego.

            Ustawa o Obronie Terytorialnej (i możliwości jej użycia przeciw Polakom)- kliknij, by poczytać o prywatnym ZOMO Macierewicza.

            Ustawa o zgromadzeniach- kliknij tu, by poczytać o kneblowaniu Narodu.

            Podejrzewam, że na tegoroczną rocznicę pacyfikacji kopalń Wujek i Manifest Lipcowy, Macierewicz nie przygotuje jeszcze swych mundurowych bandytów, lecz przy tym tempie zmian za rok, to oddziały Kiszczaka będą mogły żołdakom Macierenki buty czyścić. Co prawda drony i helikoptery dostaną jedynie w ilości i wersji zabawkowej, ale skoro kiszczakowcom wystarczyły zwykłe wozy bojowe, karabiny, pały, tarcze, miotacze gazu i polewaczki, to macierewiczowscy łysi dadzą radę. Po co nam wolność?!

            Teraz krótki kurs historii najnowszej w temacie „PO CO JEST TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY”. Przypomnę: w 2012 roku prezydent Komorowski, zaniepokojony bandyckimi wyczynami faszystów w kominiarkach próbował zaostrzyć prawo o zgromadzeniach, wprowadzając zakaz organizowania dwóch manifestacji w jednym miejscu i czasie, a także zakaz zakrywania twarzy ich uczestników i odpowiedzialność organizatorów manifestacji za przestępstwa ich uczestników. I chociaż projekt prezydenckiej ustawy wyraźnie ograniczał się JEDYNIE do tych manifestacji, których czas i miejsce są tak zbliżone, że nie da się ich rozdzielić i zapewnić bezpieczeństwa uczestnikom, to ówczesna opozycja podniosła lament, że ograniczona jest wolność.

            TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY ZBADAŁ I ZAKWESTIONOWAŁ KILKA ZAPISÓW USTAWY- kliknij tu, jeśli chcesz poczytać więcej.

            Między innymi wskazał takie mankamenty, że nie jest możliwe wskazanie, która manifestacja pierwsza chciała manifestować, a która jest jedynie kontrmanifestacją. Ciężko się z tym nie zgodzić. PO TO JEST WŁAŚNIE TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY, by rozpatrzył to, co ustawodawca świadomie lub z braku wiedzy, czy wyobraźni pominął.

            Dzisiaj, gdy narodowi neobolszewicy z PiS paraliżują Trybunał Konstytucyjny przy radosnym aplauzie orwellowskich baranów skandujących „cztery nogi dobrze- dwie nogi źle”, a prezydent- zdrajca pluje na Konstytucję RP podpisując wszystko, co poseł z Żoliborza prześle mu na stół, nawet nie udając, że to przeczytał, bandycka władza uchwala prawo, które stanowi, że pierwszeństwo mają manifestacje państwowe, w drugiej kolejności kościelne, a dopiero w trzeciej może sobie zamanifestować protestujący. W dodatku władza może sobie zarezerwować terminy na kilka lat do przodu.

            Górniku, nauczycielu, rolniku, jeśli przyjdzie Ci do głowy protestować, to wystarczy że przedstawiciel władzy wyrazi chęć zorganizowania w tym czasie apelu smoleńskiego dla kółka Radia Maryja z Poizdowa i już prywatne ZOMO Macierenki będzie mogło do was sobie postrzelać, żebyście nie łamali porządku.

            Przy okazji powyższej piosenki: Pośle Kukiz, przypomnij mi, co mówiłeś, że co ci zrobić, jeżeli zostaniesz politykiem? Napluć w ryj, zdaje się..., czyż nie? Widzisz zasrańcu, jakoś w życiu nie chciałoby mi się szukać ciebie, żeby to zrobić. W ogóle plucie w ryj uważam za pozbawiony polotu infantylizm, ale zdajesz sobie sprawę, że już do końca zasranego życia będziesz musiał chałturzyć dla nazioli, śpiewając im „bolszewika goń, goń, goń” (oczywiście dopóki żadnego bolszewika w okolicy nie będzie, bo w przeciwnym wypadku, to raczej wspólnie z nazistowską publicznością narobicie w pory)? Będziesz też musiał grać partyjniokom do kotleta, bo żaden szanujący się stary punk, ani tym bardziej żaden młody buntownik nie kupi biletu na żigolaka obsługującego pierdziela z Żoliborza- i robiącego to publicznie- na sali plenarnej Sejmu. Co się stało Pawełku, że z odważnego chłopaka, który nie bał się w czasach komuny śpiewać ostrych protest songów, zrobiła się taka tchórzliwa menda? Na naszych oczach wprowadzasz w Polsce wraz z Kaczyńskim jakąś oszalałą hybrydę faszyzmu, komunizmu i fanatyzmu religijnego, piejesz z zachwytu nad reaktywacją partyjnego ZOMO i jesteś z siebie zadowolony?! Niedawno butnie zapowiadałeś, że rozwalisz system, a teraz łysiną pajęczyny sejmowe przed drobnymi naziolami omiatasz. Niech no pomyślę, co ja bym zrobił na miejscu Mariusza Kamińskiego, żeby cię tak nastraszyć..., to chyba proste...! Sprawdziłbym za pomocą swojej CBA, czy twoja luksusowa willa z przydomową działką i jej ultraluksusowym wyposażeniem nie jest warta więcej, niż deklarowałeś dochodu (no co..., twoja córcia lansowała się w sieci zdjęciami na tle telewizora wartego więcej, niż roczna najniższa krajowa). Sorki, lecz taki pierwszy test mi przychodzi do głowy. Nic tak nie boli, jak utrata luksusu, do którego zdążyłeś się już przyzwyczaić, więc i myśl pierwsza jest taka, a nie inna. Jak niewiele trzeba, by z trybuna ludowego stać się komisarzem ludowym!

            Nie wiem, czy PiSiory wykażą się aż taką tendencją do samozagłady, by użyć formacji wojskowych przeciw protestującym obywatelom, ale wiem, że przy aplauzie moherowych zdrajców Polski, stwarzana jest taka możliwość. I w tym miejscu pragnę zapewnić każdego wyborcę PiS: Póki żyję, będę głośno przypominać, że to wy zakuliście ten kraj z powrotem w kajdany. Was nie omamił żaden Kaczyński, ani Rydzyk. Wy po prostu tacy jesteście! Gnuśni, zawistni i głupi! Jak mawiał mój nauczyciel rosyjskiego Дурɑкɑ роботɑ любить. Zrozumiecie, jak będziecie zapieprzać z karkami zgiętymi do ziemi, by kupić mięso na kartki- w miejsce dzisiejszych samochodów, a zamiast lansować się przed sąsiadami wczasami w Egipcie, będziecie jeździć na wakacje do Zgierza, Radomia albo Sosnowca. I wtedy rzeczywiście do rangi przygody życia urośnie piesza pielgrzymka do Częstochowy! Przyślę na Święta paczkę z Irlandii!

 


15:16, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (24) »
czwartek, 01 grudnia 2016

            Trzy marionetki Kaczyńskiego wybrane przez równie marionetkową większość parlamentarną do Trybunału Konstytucyjnego na oczach całej Polski przedstawiły wyłudzone zwolnienia lekarskie, by nie stawić się na głosowanie w sprawie wyboru trzech kandydatów na urząd prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Innymi słowy: Dyspozycyjni wobec prezesa PiS sędziowie wyłudzili poświadczenie nieprawdy na druku L4 (jeśli nadal się on tak nazywa), czyli przedstawili sfałszowany na swoją prośbę dokument, a to wszystko dla doraźnych politycznych korzyści PiSowskiej mafii.

            Bandyci związani z PiS już wcześniej dokonywali bezkarnie tego przestępstwa. Najbardziej nagłośnionym przypadkiem była sprawa wyłudzania diet poselskich za posiedzenia, na których byli nieobecni. Zbiorowo poświadczali jakieś kosmiczne bzdury na usprawiedliwieniach przedstawianych marszałkowi Sejmu. Wśród nich byli Kaczyński i Ziobro, a robili to dla zasranych 300 złotych (każdorazowo). Gdy zrobi to jeden człowiek jeden raz, to drobiazg, lecz niech to zrobi stu cwaniaków, to robi się z tego 30 tysięcy, za każdym razem!


            Dlaczego uchodzi im to na sucho? Problem tkwi w przestępczej naturze SUWERENA. Wyłudzanie zwolnień, jak również poświadczanie nieprawdy w różnego rodzaju usprawiedliwieniach nieobecności jest tak popularną praktyką, że aż wstyd. Mało tego, SUWEREN w swej ograniczonej, pustej bani, uważa to za objaw zaradności, którym należy się chlubić, a co większe przygłupy próbują to ubrać w piórka „walki z systemem” i „odbierania należnego”. Nie dziwi mnie zatem, gdy taki obwieś awansuje i nadal praktykuje swoje gówniarską bandyterkę.


            To nie jedyne przestępstwo popełniane z lubością przez SUWERENA na co dzień i przenoszone na najwyższe szczeble. Inną zbrodnią PiSowskiej mafii, wyniesioną z czasów sąsiedzkich plotek w swoim Grajdołkowie, jest dokonywanie pomówień, czyli rzucanie fałszywych oskarżeń (mam tu na myśli tradycyjne obrabianie dupy sąsiadom, współpracownikom i komu się da w ramach "WERANDA NEWS", jak i pieniactwo oraz łgarstwa sądowe, n.p. podczas rozpraw rozwodowych). To całe piekielne towarzystwo z miesięcznic, pokazuje swojemu „Bogu” środkowy palec mówiąc „wal się zna ryj z tym swoim przykazaniem 'nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu'” i dla okazania jeszcze większej pogardy zasadom swojej wiary, świętokradczo przyjmuje tzw. „ciało Chrystusa”. Na przykład dyżurny bandzior, Ryszard Nowak, który pod szyldem „walki z sektami” czerpie zyski z promocji moherowej sekty, niedawno zgłosił do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Klaudię Jachirę, bo paradowała z kukłą prezesa pana przed siedzibą radia Rydzyka, jego uczelni i kościoła (cóż to za przestępstwo- ciężko powiedzieć, daj mi człowieka a paragraf się znajdzie). Kukła miała wciśnięty w łapę plik banknotów. A przypomnę tylko tradycyjnie, że niejaki Jezus z Nazaretu został zamordowany sądownie właśnie na podstawie naciąganego doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa zdrady Cesarza.

            Dla rozluźnienia, coś z zupełnie innej beczki. Wyrastający na czołowego lowelasa podłej zmiany Jacek Kurski ogłosił, że on, czyli prezes zarządu TVP i ona, czyli dyrektor Rady Programowej TVP, Joanna Klimek, są parą i zamierzają się pobrać. Przypomnę jedynie, że zgodnie z PiSowskim pojmowaniem „świętej instytucji małżeństwa i tradycyjnego modelu rodziny” rozpieprzył (to chyba właściwe słowo- i jakże niewinne w porównaniu do podobnie brzmiącego wulgaryzmu, którego w pierwszej chwili chciałem użyć), ...rozpieprzył swoje małżeństwo, olał 24 letnie „święte węzły”, „co Bóg złączy, człowiek niech nie waży się rozłączyć” i temu podobne pierdoły, gdyż europosłem w dalekiej Brukseli będąc, zapinał swą asystentkę, Annę P., by po powrocie do „Najjaśniejszej” ulokować swe uczucia w jeszcze innej, nieco bardziej majętnej i perspektywicznej wybrance. Z drugiej jednak strony- gdyby się wziął za jedną z Gosiewskich, mógłby się ubiegać o odszkodowanie po Przemysławie Edgarze. I co na to teoretyczny prezydent ze swymi wirtualnymi leśnymi ruchadełkami?!

18:42, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (11) »
wtorek, 29 listopada 2016

            Ciężko o bardziej żałosny przypadek: Profesor nauk humanistycznych sprowadzony do roli marionetki Kaczyńskiego- prezentowanej jeszcze do niedawna jedynie z tabletu. Wsławił się tym, że jako minister kultury, odbierał dotacje teatrom, przekazując je bandytom blokującym dostęp do teatrów, wprowadzał cenzurę, pozbawiał, bądź próbował pozbawić stanowisk zasłużonych ludzi teatru, na ich miejsca proponując trzeciorzędnych aktorów serialowych. To za jego kadencji nastąpił powrót „półkowników” (filmów zatrzymanych na półkach przez władze partyjne), a na ekrany zaczęły wchodzić żenujące gnioty propagandowe.

            Oczywiście, jak każdy aparatczyk systemu autokratycznego, Gliński jest postacią tragiczną. Jest chłopcem do bicia biorącym odpowiedzialność za cudze decyzje. Jak bardzo nic od niego nie zależy, przekonaliśmy się, gdy zmuszono go do przyjęcia do swego ministerstwa Jacka Kurskiego, odpowiedzialnego za goebbelsowski kierunek propagandy PiS- na stanowisko podsekretarza stanu. Podobnie, jak Gliński nie miał wpływu na przyjęcie Kurskiego, nie miał wpływu na jego przeniesienie na bardziej eksponowany front, jako prezesa zarządu TVP. Ktoś może powiedzieć, że skoro to nie decyzje skompromitowanego profesora, to za nie nie odpowiada, ale przecież sam się sprzedał tym łajdakom, dla nich poświęcił twarz, przyjął bez szemrania stołek, jaki mu oferowali, bierze od nich pieniądze.

            Piotr Gliński wyrwał się i pokazał ludzką twarz broniąc organizacji pozarządowych (na temat ataku PiS na organizacje pozarządowe pisałem w notce pt. „Dyktatura zasrańców”) i przepraszając ich działaczy za telewizyjną nagonkę, między innymi Zofię Komorowską i Różę Rzeplińską. Duży błąd: Wszystko, co niepartyjne, jest niedobre. Partia to rząd, partia to prokuratura, partia to telewizja, partia to „narodowa” kultura. A nad wszystkim jeden WÓDZ! Nie może być dobre coś, co jest poza partią! Szybko Gliński zobaczył swoje miejsce w szeregu. Pierwszy z kąta swojej żulerni zaryczał plugawy Krystyn, że on za nic nie przeprasza, dołączyli się do niego inni menele. Kurwizja zaprosiła znarowionego profesora i w jego obecności zarzuciła mu, że jego żona też w ramach organizacji pozarządowej dostała od niego 50 tysięcy złotych. Gliński stracił panowanie nad sobą, nazwał kurwizję koszmarem i domem wariatów, bo zarzut był mocno naciągany, ale przekaz poszedł pomiędzy barany. Kurski Jacek wie jak to robić, któż nie pamięta ojca z Wehrmachtu, co to okazał się dziadkiem i nie z Wehrmachtu, lecz siłą do niego wcielonym i zbiegłym przy pierwszej okazji.

            Dziś partyjny przekaz dnia brzmi: WYCISZYĆ SPRAWĘ. Gliński publikuje radosne posty dziękczynne, pod hasłem „warto rozmawiać” sławiące Jacka Kurskiego, mafia PiS taktownie zaś twierdzi, że to prywatna sprawa ministra kultury. I tylko nie wiemy, czy organizacje pozarządowe nagle zrobiły się cacy, czy dalej są be. Przy czym „nie wiemy” w cudzysłowie, bo jak niepartyjne może być dobre?!

 

            Profesor Gliński oczywiście dostał w łeb od potwora, którego od kilku lat karmił. Czy go żałuję? Nie mniej, nie więcej, niż każdego innego wstępującego na ścieżkę podłości, co sam sobie zakłada pętlę na szyję. Szkoda człowieka, ale konsekwencje jego wyborów (nie mylić z karą) są nieuchronne.

 

 

14:45, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (21) »
piątek, 18 listopada 2016

Motto: Gdyby głupota miała skrzydła, latałaby pani jak gołębica.

Dr Strosmayer (Szpital na peryferiach).

Pani Premier! Mnie proszę nie brać pod uwagę. Ja się śmieję z Pani, a nie z Pani żartów! Z poważaniem, Woland.

*

            Wraz z rosyjską aneksją Krymu i wybuchem walk separatystycznych na wschodniej Ukrainie, Europa po wielu latach uśpienia, zaczęła się zastanawiać nad własnymi zdolnościami obronnymi. Zwłaszcza Niemcy z dużym niepokojem zaczęli odkrywać, jak lata niedofinansowania Bundeswehry, wpłynęły na faktyczną zdolność do reakcji na zagrożenia zewnętrzne. Niepokój ten zaczął stopniowo zamieniać się w strach, momentami ocierający się o przerażenie, spowodowane serią wyjątkowo niekorzystnych okoliczności: Wojna domowa w Syrii dała pretekst do przetestowania przez Rosję w boju swoich sił powietrznych, Turcja Erdogana nagle skręciła w kierunku dyktatury, strasząc natowskich sojuszników mariażem z Moskwą, a Stany Zjednoczone wybrały na prezydenta zapowiadającego wycofanie wojsk USA z Europy i przyjaźń z Rosją, Donalda Trumpa, na dodatek we Francji nie jest wykluczone zwycięstwo prezydenckie Marine Le Pen (udział w 2 turze zdaje się mieć pewny), podobnie piejącej z zachwytu nad Putinem i zapowiadającej zbliżenie z postsowieckim mocarstwem. Nic dziwnego, że europejscy przywódcy już myślą o tym, jak radzić sobie na wypadek cofnięcia wsparcia militarnego USA.

            Tymczasem, niepomna sytuacji politycznej na Świecie, teoretyczna premier RP, Beata Szydło ogłosiła, że (cytuję) „Polska wreszcie może czuć się bezpiecznie...(sic!)”, co w sposób oczywisty nawiązuje do motta dzisiejszego felietonu. Tym bardziej, że nasza żelazna wazelinowa dama raczyła z właściwym sobie czarnym humorem dodać, że (cytat) „wielkie dzieło odbudowy polskiego wojska, które realizuje minister obrony Antoni Macierewicz, ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa Polski”. Tak, tak, ten Macierewicz, który pozbył się wywiadu, pozbył się doświadczonego korpusu oficerskiego, pozbył się wszystkich kontraktów na nowoczesne uzbrojenie (w tym słynnych 50 oblatanych w 2000 roku, uzbrojonych Caracali) w zamian oferując 6 (słownie sześć) nieuzbrojonych, oblatanych w 1974 roku śmigłowców Sikorski, czyli Black Hawk w najżałośniejszej z produkowanych na Świecie wersji (między innymi nieopancerzonej i bez nowoczesnych systemów elektronicznych). Równie dobrze Beata Szydło mogłaby ogłosić, że jej ulubiony chomik nie musi się bać ciemnych stron życia, bo od dziś nad jego bezpieczeństwem czuwa sprowadzony kilkanaście lat temu z USA do warszawskiego zoo grzechotnik teksaski.

            Jedno jest pewne: Na wypadek konfliktu zbrojnego, polski żołnierz będzie miał pogrzeby prowadzone przez dopiero co awansowanych przez Macierewicza na wyższe stopnie oficerskie kapelanów...., bo że pogrzebów będzie zatrzęsienie świadczy budowana przez Antka nowa formacja wojskowa, skierowana co najwyżej przeciw własnym obywatelom, uzbrojona we flinty i drony (sic!) „obrona terytorialna”. Z ust jej entuzjastów zdarzyło mi się usłyszeć, że będzie odstraszała wroga możliwościami partyzanckimi. Zważywszy, że w takich walkach stosunek strat wrogiego wojska do strat partyzantów, to mniej więcej jeden zabity agresor na stu zabitych partyzantów i cywilów, idea godna Nagrody Darwina! Jest jednak małe „ale”: Rejestrowana formacja wojskowa z definicji nie może być użyta jako wojsko podziemne, gdyż listy członków takiej organizacji są jawne, więc taka armia jest zdekonspirowana z chwilą swojego powstania. Jeżeli ktoś czytał „Rozmowy z katem” Kazimierza Moczarskiego, zapewne pamięta, jak autor wyśmiewał Jürgena Stroopa opowiadającego o planach konspiracyjnych III Rzeszy, budowanych na takich samych zasadach- z elegancko zaksięgowanym stanem osobowym, listą płac, zależności służbowych, etc.. Żeby czytelnikowi nie zgubił się temat felietonu: Rozważam radosny komunikat Beaty Szydło, że Polska wreszcie może czuć się bezpiecznie. Polska, która w wypadku rosyjskiej agresji, nawet przy optymistycznym założeniu pełnej pomocy sił NATO, stanie się areną wojennych zmagań, przez którą przebiegać będzie linia frontu.

            Jeśli to jednak kogoś pocieszy, to w tym tygodniu (przy założeniu posiadania skrzydeł przez głupotę) wysoko, wysoko nad wazelinową Beatą krążyć będzie inny przedstawiciel naczelnych (omyłkowo pod pomnikiem Dmowskiego nazwany naczelnikiem przez jakiegoś faszystę), a to za sprawą kolejnej „złotej myśli” mówiącej ni mniej, ni więcej to, że (cytuję) „za spowolnienie gospodarcze odpowiadają przedsiębiorcy związani z partiami opozycyjnymi”. Kaczyński usiłuje przekonać opinię publiczną, że przedsiębiorcy, żeby mu zrobić na złość, nie chcą zarobić pieniędzy. Nie chcą skorzystać ze świetnych możliwości, jakie im dały rządy PiS i złośliwie chcą zrujnować siebie i swoje rodziny, nie inwestując w specyficznie PiSowski sposób zachęcającą do lokaty kapitału gospodarkę. Normalnie, zbankrutują po złości! Ostatni taki pomysł czytałem u prezesowego imiennika, niezapomnianego pana Haška, który w swych „Przygodach Dobrego Wojaka Szwejka” opisał suchotnika, który tak wytrwale i złośliwie symulował gruźlicę, że zmarł, byleby tylko nie służyć Najjaśniejszemu Cesarzowi. Nawet nie marzyłem, że tak błyskotliwie odświeży go nam w lekko tylko zmienionej na potrzeby „dobrej zmiany” wersji nasz drogi przedstawiciel naczelnych, poseł Jarosław Kaczyński.

 

 

03:07, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (15) »
piątek, 11 listopada 2016

08:42, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 07 listopada 2016

           Chyba czas najwyższy ogłosić nastanie dyktatury zasrańców. Przedwczoraj najsłynniejszy i najbardziej wpływowy z nich, czmychnął z sali plenarnej Sejmu, tuż przed powzięciem uchwały ku czci zmarłego niedawno wybitnego polskiego reżysera, Andrzeja Wajdy. Kurdupel wziął przykład z innego konusa, Adolfa Hitlera, który w 1936 roku zmykał ze stadionu olimpijskiego, by nie oddać honorów czterokrotnemu złotemu medaliście olimpijskiemu, Jesse Owensowi. Tak się składa, że następnego dnia po dezercji prezia, grupa partyjnych zasrańców odrzuciła wniosek o uczczenie czołowego poety dwudziestolecia międzywojennego, Bolesława Leśmiana. 140 rocznica urodzin i 80 rocznica śmierci nie jest dla nich argumentem, by rok 2017 ogłosić rokiem Leśmiana, a jego twórczość najwidoczniej przerasta ich możliwości intelektualne.

            Również w piątek, 4 listopada, kurwizja w „Wiadomościach” nadała materiał szkalujący „Szkołę liderów”- fundację zajmującą się wspieraniem inicjatyw obywatelskich, zwłaszcza w małych miejscowościach, a także wśród Polonii. Zachęcam do kliknięcia w ten akapit- to link do oświadczenia „Szkoły liderów” w tej sprawie.

            To oczywiście ani nie pierwszy, ani nie największy atak zasrańców na fundacje pomagające najsłabszym, że przypomnę tylko zajadłe ataki tych antypolskich bandytów na fundację WOŚP i Jurka Owsiaka, chociażby te dokonane przez smażących się od jakiegoś czasu w piekle Józka Glempa, czy Artka Górskiego, jak też czekającego na swoją kolejkę do kotła Tadka Rydzyka. Gdyby zaś jakiś niedowiarek pytał, skąd mam taką wiedzę o wsadach do garów piekielnych, odpowiadam: „WIERZĘ w to, że jeśli piekło istnieje, to tam jest ich miejsce” i chyba ten koronny argument tak często używany w dyskusjach przez najwyższe autorytety duchowe, przemawia do każdego! Wężykiem albo i nie wężykiem- do wyboru!

            Wracając do fundacji „Szkoła liderów”. Mam dwie dobre znajome- jej absolwentki. Jedna z nich jest dyrektorką domu kultury w małym miasteczku, druga dyrektorką szkoły, w której pracuję jako wolentariusz. Pierwsza wyposażała dom kultury sprzętem ze swojego domu i po dziś dzień pracuje dla lokalnej społeczności 24 godziny na dobę z przerwą na sen, wspierając każdą oddolną inicjatywę- w zamian otrzymując na lokalnym forum internetowym steki obelg związane z tym, że ośmieliła się przypomnieć towarzystwu, że pracuje za najniższą krajową. Druga ma podobną podziękę za poświęcenie w pracy dla szkoły- ostatnio doczekała się fałszywego donosu do urzędu podatkowego. Jakiś zasraniec postarał się urozmaicić jej ciążę dodatkowymi atrakcjami. Bo tak to już jest, że zafajdańcy nie mogą pojąć, jak można zrobić coś dla innych bezinteresownie- w końcu sami bezinteresownie potrafią jedynie podstawić komuś nogę. I żebym został dobrze zrozumiany: Ten kał, który zasrańcy posiadają między uszami, jest ich problemem i nic mi do niego, ale bandyckie łapy precz od ludzi, którzy poświęcają swój czas i środki, by pomóc słabszym, na ogół dzieciom, chorym, niepełnosprawnym, często z dużymi deficytami spowodowanymi tradycyjnym, polskim wychowaniem pomiędzy wódką, pasem i telewizorem. Takie dzieci i tak mają marne szanse na dobry start w życie, ale zasrańcy wolą się upewnić, że nikt się nie wyrwie z kloaki, w której sami siedzą- poziom musi zostać utrzymany!

            Mam nadzieję, że rozumiecie, dlaczego tyle miejsca poświęciłem „Szkole liderów”. To fundacja, która wspiera społeczeństwo obywatelskie, ludzi biorących sprawy w swoje ręce. Często działających na obszarach takiej patologii, że posłanie dziecka na zajęcia dodatkowe jest uznawane za zbyteczny wysiłek dla skacowanej rodziny. Nikt ludzi tam pracujących nie zauważa, nie mówiąc o docenieniu- z wyjątkiem tej garstki wyrwanych z szarej beznadziei w świat pasji, wiedzy, kultury i sztuki.

            Gdy na początku lat dziewięćdziesiątych jakiś wściekły staruch zadzwonił do radiowej „Trójki” i zaczął wymyślać Janinie Ochojskiej, która była wtedy gościem w związku z pierwszym konwojem Polskiej Akcji Humanitarnej do zniszczonego wojną Sarajewa, zastanawiałem się, skąd ten piekielnik się urwał. Dzisiaj, gdy rząd i jego media szkalują każdego, kto komukolwiek pomógł, a już szczególnie, jeśli odniósł jakikolwiek sukces, a zwłaszcza gdy rozsławił Polskę za granicą, sądzę że ten kraj musi się jeszcze podtopić we własnych odchodach. Kraj, w którym laureaci Oscarów (Wajda i Pawlikowski), nobliści (Miłosz, Szymborska, Wałęsa), ikony kultury polskiej (Gombrowicz, Brzechwa, Tuwim, Leśmian, Mrożek, Lem, Olbrychski, Polański, Janda, Stuhrowie, Peszkowie, Trela), bohaterowie dzięki którym doszło do bezkrwawych przemian (Wałęsa, Geremek, Kuroń, Mazowiecki, Bartoszewski) są gnojeni przez najgorszych zasrańców, ma złą karmę. Cholernie złą. Przed wrogiem zewnętrznym można się bronić. Gdy własny Naród plugawi Ojczyznę, jej osiągnięcia, kulturę, gdy niszczy historię- nie wróży to niczego dobrego!

            Jak uważny czytelnik spostrzegł, muzyczną ilustrację felietonu stanowią melodie do słów „niegodnego” poety- Bolesława Leśmiana- w wykonaniu „marginalnych” artystów, którym gdzie tam się porównywać z największym aktorem wszech czasów, genialnym odtwórcą roli Placka z Zapiecka, bardem ludowym, słynącym z brawurowego wykonania hip- hopu „Z Ziemi Polskiej do Wolski”, który się wychował w miejscu lepszym, niż podwórko, więc nie spotkacie go w sklepie "Biedronka" dla biedaków i możecie być pewni, że go nic nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe.

 

00:10, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (23) »
poniedziałek, 24 października 2016

            W nie tak znowu odległych czasach obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej krążyło wiele anegdotek o poborowej komisji lekarskiej. Jedna z nich mówiła o poborowym, który pragnął wywinąć się z wojska przez udawanie wariata. Gdy padł „na cztery łapy” i warcząc ogryzł nogę stołową, jeden z lekarzy miał paść obok niego i ugryźć drugą nogę, a wybuch śmiechu poborowego miał zdemaskować jego podstęp.

            Dziś przyglądając się szefowi MON, Antoniemu Macierewiczowi, mam przed oczami owego poborowego, próbującego przekonać komisję lekarską, że należą mu się specjalne względy. Co z tego, że zachowuje się jak idiota i tak też będą o nim opowiadać, skoro on ma swój prywatny interes. Lepiej, żeby ludzie byli przekonani, że jest idiotą, niż że jest zdrajcą Polski. Z przykrością odnotowuję, że większa część Narodu nabiera się na tę sztuczkę poborowego, na którą nawet trep z PRL- owskiej WKU nie dawał się nabrać.

            Nie będę tu pisać o wyborcach PiS, którzy niczym wyborcy NSDAP, uważają za patriotę tych, którzy w tempie błyskawicy izolują i rujnują dobrze prosperujący kraj. Ich nic nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe! Bo w życiu żaden z nich się nie przyzna, że głosował na zdrajców Polski, choćby mieli zrównać Kraj z ziemią. Ja się pytam wyborców wszystkich pozostałych (nie- PiSowskich) opcji politycznych, dlaczego pomimo jawnych dowodów zdrady Macierewicza i jego jawnych działań dywersyjnych przeciwko Polsce, a w szczególności przeciw Siłom Zbrojnym Rzeczpospolitej, nadal go bagatelizują i traktują jak zwykłego idiotę?!

            Powiedzcie mi, jakim cudem ten niby- idiota kupuje bez przetargu przestarzałą (konstrukcja z lat siedemdziesiątych) i najsłabszą wersję Black- Hawków w liczbie maszyn 6, bez uzbrojenia, opancerzenia i offsetu, zamiast uzbrojonej, ledwie dziesięcioletniej konstrukcji Caracal w liczbie maszyn 50- z przetargiem i offsetem? I zupełnym przypadkiem lobbysta od Black- Hawków, zatrudniony przez ich producenta, Alfonse D'Amato byli wspólnie z Macierewiczem prezesami fundacji Friends of Poland, a dziś zależna od Macierewicza Polska Grupa Zbrojeniowa płaci temu byłemu amerykańskiemu senatorowi 15 000$ miesięcznie? Zupełnym przypadkiem, po publikacji Wyborczej, ze stron Friends of Poland zginęły treści, o których pisała Wyborcza (oczywiście w sieci nic nie ginie i zostały one zeskanowane przez przygotowanych na matactwa Macierewicza dziennikarzy- kliknij tu- w ten akapit, by poczytać cały artykuł). Zupełnym przypadkiem, powiązania Alfonse D'Amato sięgają rosyjskiego koncernu Energomasz, którego udziałowcem jest prywatny bankier Putina, Jurij Kowalczuk. Amerykański kumpel Macierewicza ma też niewyjaśnione powiązania z włoską mafią.

            W normalnych warunkach, dla zwykłego bezpieczeństwa Polski, Macierewicz zostałby prewencyjnie odsunięty z MON- wraz z jego ludźmi, a prokuratura z automatu prześwietliłaby ich powiązania. Zwłaszcza, że ten sam Macierewicz odpowiada nie tylko za rozbrojenie polskiej armii, ale też za próbę transferu z jej budżetu środków na amatorską, podległą bezpośrednio Macierewiczowi (niekonstytucyjnie) „Obronę Terytorialną”, a także na pozbawiony przez Macierewicza limitu fundusz reprezentacyjny. Ten sam Macierewicz odpowiada za zdemaskowanie informatorów polskiego wywiadu, a wcześniej odpowiadał za opóźnianie procesu integracji Polski z NATO, przez rzucanie na prawo i lewo fałszywych oskarżeń o agenturalność na rzecz Rosji wobec polskich polityków. Ten sam Macierewicz odpowiada również za obsadzanie stanowisk w MON dzieciakami w stylu Misiewicza i Jannigera- zupełnie niezdolnymi do wykrycia zagrożenia bezpieczeństwa Polski wynikającego z macierewiczowskich koneksji, a zarazem ślepo mu posłusznymi.

            To wszystko miałby zrobić „idiota”? I takim zupełnie idiotycznym przypadkiem wiedziałby, gdzie wyciągać łapę po pieniądze z prezesowania fundacjom? I równie idiotycznym tylko przypadkiem, Macierewicz zasiada w radzie fundacji Głos, której prezesem jest uznany przez Sąd Lustracyjny za tajnego współpracownika bezpieki Robert Luśnia. I co? Znowu przypadek?!

            Ile lat będziemy jeszcze łykać tę bujdę, że Macierewicz jest jedynie świrem? Ile jeszcze „przypadkowych”powiązań z Rosją, bezpieką PRL, mafią trzeba odkryć, by zdać sobie sprawę, że Macierewicz jest dywersantem? Ile jeszcze kontraktów dla wojska i polskiego przemysłu pozwolimy mu zatrzymać? I dlaczego Jarosław Kaczyński, który bez wahania dawał za dużo mniejsze wpadki kopa Hofmanowi, czy Ziobro, Macierewicza nie chce tknąć?


            Ludzie dzielą się na tych, którzy uczą się błędach i tych, którzy do błędów za nic na świecie się nie przyznają. Przyjmijmy wreszcie pod czapki tę przykrą prawdę, że Macierewicz przez ćwierć wieku zwodził nas maską idioty. Przecież od zawsze korzystał z utartego, tego samego schematu, który tak dobrze widać na przykładzie jego rewelacji o sprzedaży Minstrali z Egiptu do Rosji za symbolicznego dolara. Macierewicz zawsze brał z sieci dowolną głupotę najbardziej oszalałego trolla, na jakiego się natknął i ją ogłaszał jako prawdę objawioną. Od zawsze był świadom tego, że łże jak pies. Bo wiedział, że chroni go jedynie maska szaleńca. Zło, które wyrządził Ojczyźnie jest tak niewyobrażalne, że nikt, nawet opozycja, nie chce przyznać, że mu na to pozwalaliśmy i do łba nikomu nie przyszło, by go prześwietliły służby. Ćwierć wieku dymania przez przebiegłego dywersanta! Ćwierć wieku ignorowania „świra”! Jak długo jeszcze?!

            P.S.

            Zbliża się święto 11 listopada. W związku z zapowiadaną manifestacją KOD, mam sugestię małego happeningu przed siedzibą PiS na Nowogrodzkiej. Może by tak wyposażyć władzę w kilka (podobnych temu z rysunku) śmigłowców bojowych- zrobionych całkowicie w Polsce!!!


 

02:38, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (12) »
sobota, 08 października 2016

           Na początek anegdotka z jednej z moich ulubionych powieści: Paragraf 22. Kapitan lotnictwa Yosarian (ksywa Yoyo- skojarzenie z Brudzińskim natrętne, choć nieuprawnione), chciał uniknąć uczestnictwa w lotach bojowych. Motywował to tym, że wszyscy chcą go tam zabić. Przełożeni i koledzy z wojska zapewniali go, że to nieprawda, ale on uparcie (i w moim przekonaniu słusznie) odpowiadał im, że ponieważ on leci obcym ludziom zrzucać na głowy bomby, oni do niego strzelają ze wszystkich luf, by go zabić. Jednym z jego ulubionych uników była wizyta w szpitalu. Podczas jednego z pobytów symulacyjnych, już, już mieli go wypisać, gdy na jego sali pewien żołnierz zaczął widzieć wszystko podwójnie. Ponieważ spowodowało to natychmiastowy alarm i uznanie żołnierza za obłożnie chorego, postanowił również wszystko widzieć podwójnie, miał bowiem żołnierza za mistrza, któremu należy starać się dorównać. Gdy żołnierz krzyczał „Ściany, ściany, rozsuńcie ściany”, Yoyo również krzyczał „Ściany, ściany, rozsuńcie ściany” uspokajając się dopiero, gdy lekarz udawał, że rozsuwa ściany z pytaniem, czy tyle wystarczy. Obaj z żołnierzem słabo kiwali głowami, że tak. Nie trwało to długo, bowiem w nocy żołnierz zmarł, a Yosarian uznał, że w tym momencie ich drogi powinny się rozejść i zaczął wszystko widzieć pojedynczo.

            Odnoszę wrażenie, że PiSowska władza również podziwia jakiegoś chorego człowieka, mając go za swojego mistrza. Podejrzewam, że chodzić tu może o partyjnych towarzyszy z PRL..., albo o jakiegoś zżulonego kibola, który biega z kijem bejsbolowym z symbolem Polski Walczącej, ryczy jakim to wielkim jest patriotą, wymyśla wszystkim wokół, siusia i wymiotuje gdzie popadnie, dalej pije, ryczy i nikt mu nie będzie mówić, jak się ma zachować. Zresztą ta władza zrobiła już niejeden ukłon w kierunku faszystowskich kiboli, co utwierdza mnie w przekonaniu o słuszności moich podejrzeń. Zwłaszcza, gdy poobserwuję zachowania posła Krystyna P. , albo ministra Waszczykowskiego, czy partyjnego publicysty- Pospieszalskiego Janka. Władza jest o tyle w tyle za Yosarianem, że nie potrafi tak jak on uznać, że w pewnym momencie drogi ucznia i mistrza winny się rozejść, szczególnie gdy mistrz odwalił właśnie kitę. Władza brnie do końca, choćby podziwiany pan menel dech ostatni oddał w delirium, trafił do pierdla lub został wykopany za drzwi jedynego porządnego lokalu w okolicy. Albo też, trzymając się kibolskiej poetyki:

            W powyższym memie wykorzystano wizerunek autentycznego szalika oficjalnie rozprowadzanego przez Legię Warszawa. Na szaliku nadużywający symboli bandyci z racami w dłoniach zapewniają buńczucznie, że tu są ich trybuny i ich zasady, że żadne prawa i ustawy nie odbiorą im zabawy, choć ani to nie jest ich stadion, ani ich trybuny, a oni sami nie mają żadnych zasad. Czyż nie przypominają oni równie nadużywającej symboli ekipy rządzącej, która z równą bezczelnością wykrzykuje, że to ich Kraj i żadne prawa , ni trybunały nie mogą jej ograniczać? Ani nie są właścicielami tego Kraju, ani oni mają jakiekolwiek zasady. Jest też i w powyższym memie (nomen omen) memento dla władzy. Symbol UEFA z ironicznym pytaniem „jesteście pewni”?! Jeżeli jakimś cudem wśród moich czytelników jest ktoś, kto nie wie, jak UEFA ukarała za bandyckie zachowania kiboli Legii, to przypomnę, że oprócz 80 tysięcy euro kary, zamknęła dla publiczności stadion Legii na mecz z Realem Madryt. Legia, która miała PIERWSZĄ W SWOJEJ CAŁEJ HISTORII szansę gry przy własnej publiczności z tym legendarnym klubem (do tej pory grały z nim jedynie trzy polskie zespoły: Stal Mielec w 1976 i Górnik Zabrze w 1988 oraz Wisła Kraków w 2004), została doprowadzona do porządku solidnym pstryczkiem w nos. Zamiast sławy i zysków- obciach i straty. Dokładnie tak samo jest z władzami PiS. Ryczą o potędze, odgrażają się, chcą konie kraść ze stajni Unii Europejskiej, a tutaj w odpowiedzi na ich chamstwo i brak szacunku dla prawa, czy jakichkolwiek norm, ten ich kopnie w dupę, ten sprzeda „lepę”, ktoś inny skręci wora, że aż przykucną. Wystarczy popatrzeć, jak aktualni rządzący w Polsce są traktowani przez USA- premier Szydło spotkała się w USA jedynie z Polonią amerykańską, żaden odpowiedniej rangi polityk nie wyraził chęci spotkania, prezydent Duda musiał się obejść smakiem, bo prezydent Obama nie znalazł dla niego czasu, minister Macierewicz mógł jedynie pomarzyć o spotkaniu z sekretarzem obrony USA, który również nie znalazł dla niego symbolicznej choćby chwili, co przed „dobrą zmianą” było nie do pomyślenia! Ćwiczeni w łgarstwach politycy PiS odpowiadali, że nie zabiegali o spotkania (jedzie mi tu czołg?)- oczywiście, wszyscy wierzymy, że wycieczkę sobie zrobili piwa tamtejszego się napić, choć świstak siedzi i zawija je w te sreberka! Prezydent Duda doczekał się również publicznego zbesztania przez Baracka Obamę podczas szczytu NATO (oczywiście chodziło o bandyckie działania PiS wobec Konstytucji RP i Trybunału Konstytucyjnego).

            Wszystko to jednak małe piwo w porównaniu ze strzałem w pysk, jaki PiSowcy dostali od władz Francji. Po aroganckim wycofaniu się obecnych władz z umowy na zakup śmigłowców transportowo- bojowych Caracal, prawnicy Airbus Helicopters pracują nad krokami prawnymi, a prezydent Francji, Francois Hollande odłożył bezterminowo planowaną wizytę w Polsce, podobnie jak szef MON Francji, Jean- Yves Le Drian. NIE CHCE IM SIĘ Z NIMI GADAĆ!


            To naprawdę specyficzne wstawanie z kolan- prosto na ryj! Polska dotarła do niezwykłych wrót przenoszących w zupełnie inny wymiar:

 

 

P.S.

            Donald Tusk niezmiennie nie ma najmniejszych problemów, by rozmawiać z Obamą, Merkel, Hollande'm, czy kimkolwiek z największych polityków Świata. No..., może poza posłem Kaczyńskim, który moczy się na samą myśl o debacie z Tuskiem, ale zostawmy patologie i nie stwarzajmy pozorów, jakoby Jarosław był choćby przez chwilę blisko wielkości.

 

 

21:40, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (12) »
piątek, 07 października 2016

           Z ubolewaniem odnotowuję, że SUWEREN niechętnie spogląda na liczby dotyczące gospodarki. Jedyna liczba, która go obchodzi, to „ile weźmie na rękę”, zupełnie ignorując fakt, że pozostała część wypłaty nie znika. Kult kasy „na rękę” wyznaje zwłaszcza ten rodzaj SUWERENA, co to chętnie zagląda do gabinetów lekarskich po „kacowe”, ma z tego bardzo konkretne i wymierne zyski, przy bardzo konkretnych i wymiernych stratach pracodawcy i ZUS. Do tej pory większość robotników przy rozmowach o pieniądzach, operuje kwotą poborów netto. Znałem nawet takiego cwaniaka, który opowiadając o swych „niskich” poborach, odejmował od faktycznych zarobków koszt wynajęcia kwatery. To się nazywa widzieć jedynie czubek własnego nosa! Ale ja nie o tym!

            Czasem bywam przekorny, zwłaszcza wobec SUWERENA, więc pod wpływem lektury artykułu z dodatku giełdowego Wyborczej, pozwolę sobie wspomnieć o liczbie, która to SUWERENA zupełnie nie obchodzi, czyli o WIG 20- indeksie 20 największych spółek giełdowych, który raczył spaść na samo dno. Pisząc „na samo dno”, mam na myśli SAMO DNO, bo indeks ów znalazł się na OSTATNIM MIEJSCU wśród światowych indeksów giełdowych. Wyprzedziły nas MONGOLIA, TAJLANDIA, SŁOWACJA I CHILE! Kliknij tu- w ten akapit, by przeczytać cały artykuł.

 

            Pamiętacie, jak w rocznicę objęcia teoretycznej prezydentury przez niewolnika Dudę, opublikowano informację, że w ciągu jego urzędowania odpłynęło z giełdy 50 miliardów złotych? Ale cóż to SUWERENA mogło obchodzić? Tymczasem rząd teoretycznej premier, niewolnicy Szydło, realizował nieprzerwanie zamysły WIELKIEGO STRATEGA i NARESZCIE, SUWEREN znalazł się wraz POLSKĄ na OSTATNIM MIEJSCU w ŚWIECIE! SUWEREN, jak sądzę, dalej ma to w dupie, bo przecież na giełdzie, to „pewnie” złodzieje muszą być. Akurat w czasach studenckich miałem trzech dobrych kolegów, którzy inwestowali na giełdzie. Jeden, syn sadownika, nigdy nie miał wakacji (może za wyjątkiem zimy), bo ciężko zasuwał w sadzie. Pieniądze zarobione na tym kawałku, który ojciec dał mu w zarządzanie, inwestował w akcje. W akademiku był oszczędny aż do przesady- nigdy na przykład nie kupował napojów..., żadnych (za wyjątkiem kilku wódek po zaliczanych egzaminach). Pił herbatę i kompoty z własnych owoców. Drugi z kolegów, gdy ja się bujałem po Polsce w poszukiwaniu atrakcyjnych koncertów i dobrej zabawy, handlował kasetami (to były czasy legalnego piractwa). On również wszystkie zarobione pieniądze inwestował w akcje. Trzeci pracował ze mną w spółdzielni studenckiej, tyle że w przeciwieństwie do mnie, nigdy nie robił sobie wakacji. To samo: Zarobione pieniądze inwestował na giełdzie. Chyba bardziej polskiego kapitału być nie może! Oczywiście po studiach wszyscy zmienili profesje i zaczęli zarabiać większe pieniądze (nawet ten od sadu zdecydował się zostawić go rodzinie, a sam założył firmę deweloperską). Powiedzcie mi, co oni zawinili, że rządzący ignoranci tak zniszczyli inwestycje ich życia?

 

            I znów za Wyborczą podam, jakimi to sztuczkami nasz rząd niszczył polski kapitał. Ot, na przykład 2 tygodnie temu minister energii, Krzysztof Tchórzewski zapowiedział, że podniesie wartość nominalną kontrolowanych przez państwo spółek giełdowych o 50 miliardów PLN. Ponieważ taki zabieg księgowy skutkuje zapłaceniem podatku od wzbogacenia się (nawet do 10 miliardów PLN), inwestorzy spanikowali. W kilka minut akcje PGE, Enei, Energi i Tauronu spadły o 5-7%. Prawda, że zdolni? A teraz uwaga! Jak giełda reaguje na „repolonizację”! Tak, tak, SUWERENIE, leci na pysk, jak to zrobiła Enea, gdy ogłoszono, że w ramach repolonizacji sektora energetycznego ma przejąć francuską spółkę Engię- kurs zanurkował do najniższego w HISTORII!!! Zaledwie przed rokiem był dwa razy wyższy! I co? Dziwicie się, że giełda nurkowała zawsze, gdy PiSowi groziło zwycięstwo wyborcze? Ustawili nas w (jak to określają) NALEŻNYM MIEJSCU- nie tylko w Europie, ale i na Świecie, za Mongolią!

 

            Co ma sobie pomyśleć inwestor, który przez lata, zamiast jeździć po dyskotekach, chlać, czy kupować sobie w Niemczech topione BMW, pompował zarobioną kasę w polski przemysł? To właśnie dzięki temu kapitałowi miałeś, SUWERENIE, pracę i wspomniane BMW, jakże „patriotycznie” kupione za granicą, żeby taniej było i Polska przy okazji nie zarobiła. Jest czym na „dysk” podjechać, panienki przewieźć! Poczekaj, aż zaczną działać kolejne prawa rynku- zdziwisz się obudzony z ręką w nocniku.

            I jeszcze jedno wyjaśnienie- specjalnie dla SUWERENA, który bardzo chętnie powtarza bajkę o tym, że za komuny wszystko było nasze- polskie i PiS do tego chce powrócić (dla naszego dobra) przez tzw. „repolonizację”! Naprawdę było nasze? A kto z nas mógł ten nasz przemysł sprzedać? Pytam złośliwie, bo wszyscy dobrze wiemy, że to było takie samo nasze, jak niewolnika Kunta- Kinte była farma w Virginii, na którą został sprzedany! Mieliśmy prawo pracować za 20$ kieszonkowego miesięcznie. Dzięki bandzie Kaczyńskiego, mamy szanse powrócić do tej roli. Tzn. taką szansę mają ci, którzy mieszkają w Polsce- ja chwalę sobie tam odwiedziny turystyczne. Dzięki PiS, złotówka potaniała, więc takie wakacje kosztują mnie mniej- mimo to, mieszkać i zarabiać wolę w wolnym kraju. Głowa do góry- w razie czego, będę wysyłać paczki z cytrusami! Zaczynam rozumieć, co czuli Albert Einstein i Marlena Dietrich, patrząc z Wolnego Świata na to, co się dzieje w ich ojczyźnie!

 

            Jak zauważyliście, jako ilustracje muzyczne proponuję dzisiaj wyłącznie utwory zimnej fali- katastroficznego nurtu muzyki naiwnej, pochodzącego z końcowego stadium PRL. Ciekawe co tym chcę zasugerować, prawda?

 

 

10:16, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (5) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 51
Tagi