RSS
niedziela, 18 września 2016

           „Jedna pigułka cię powiększa, jedna zmniejsza, a te dawane ci przez matkę nie robią zupełnie nic. Idź, spytaj Alicji, gdy ma dziesięć stóp wzrostu.” Tak zaczyna się tekst przeboju grupy Jefferson Airplane „White Rabbit”, będącego oczywistym odniesieniem do Alicji w krainie czarów. Znani z upodobań do środków halucynogennych artyści sugerowali niedwuznacznie, że właśnie do tych substancji nawiązywał Lewis Carroll, czy też raczej Charles Lutwidge Dodgson. Niezależnie od tego, czy dokładnie to autor miał na myśli, chodzi o rodzaj systemu rozproszonego „ja”, który sprawia, że ktoś czuje się raz wielkim, a innym razem maleńkim- zapominając jaki jest naprawdę.

            Nie wiem, jakie pigułki spożywa prezes pan, ale zdecydowanie ma on problemy z określeniem swoich faktycznych możliwości. Podczas ostatniego spotkania z Wiktorem Orbanem najwyraźniej był w fazie poczucia mocy i wykrzykiwał jakieś brednie o tym, że wspólnie będą kraść konie ze stajni zwanej Unia Europejska. Ponieważ robił to publicznie, wobec mediów, szeroko otwierałem oczy ze zdumienia, otwierałem je jeszcze szerzej podczas wizyty Komisji Weneckiej w Warszawie, gdy PiSowski przekaz dnia brzmiał „to miło, że Komisja Wenecka przyjechała na wycieczkę krajoznawczą”. Wyjść natomiast z osłupienia nie mogłem, gdy ustami teoretycznej premier, niewolnicy Szydło, Kaczyński oznajmił, że będzie zmieniać traktat unijny. No, po prostu żul żebrzący o datek z Unii Europejskiej zaczyna jej pyskować i domagać się podporządkowania dobroczyńcy swoim żulerskim interesom. O tyle to przerażające, że menel żoliborski łatwą pensyjkę ma gwarantowaną, natomiast polska gospodarka cały czas musi być konkurencyjna i wiarygodna, by nie paść, podczas gdy ten chory człowiek oznajmia wszem i wobec, że zamierza „kraść konie” z UE, ma gdzieś europejskie organa nadzoru procedur demokratycznych (Komisję Wencką) oraz same procedury i chce pod siebie zmienić traktat unijny, domagając się bezkarności dla siebie i swoich poczynań. Skuteczność takiego szarmanckiego podrywu doskonale opisuje poniższy obrazek.

            Na czym prezes pan zbudował swe poczucie mocy? Otóż wydało mu się, że ma poparcie Grupy Wyszehradzkiej, mało tego, uważał że on jej lideruje. W praktyce wygląda to tak, że o ile proputinowski Orban patrzy na Kaczyńskiego, jak na użytecznego idiotę i pozwala mu robić krecią robotę odciągając uwagę UE od Węgier, o tyle przywódcy Czech i Słowacji wręcz przerazili się paranoją prezesa i otwarcie powiedzieli, że nie są zainteresowani zmianami w traktacie unijnym. Żeby było śmieszniej, choć raczej w barwach czarnej groteski należałoby to postrzegać, Węgry i Słowacja mają gospodarki tak silnie uzależnione od Moskwy, że głośno mówią o cofnięciu sankcji wobec Rosji, co jest zupełnie rozbieżne z tym, co mówi prezes pan i na czym chciałby oprzeć politykę. Przyznacie, że dość szaleńczo wygląda prezes krzyczący „Polska rules”, gdy Węgry i Słowacja chcą zbliżenia Rosji, a Czechy chcą zbliżenia Niemiec, przy czym żadne z tych państw nie powiedziało nic o wspólnych celach politycznych z Polską.

            Z nieuzasadnionym poczuciem mocy prezesa pana miesza się w sposób nieprzewidywalny jego paniczny strach. Nie znam drugiego takiego tchórza wśród polityków. On nie tylko boi się własnego cienia i nie rusza się w teren bez obstawy, ale nawet po budynku sejmowym nie porusza się inaczej, jak otoczony wianuszkiem ochronnym. Wzorem innego, o wiele bardziej słynnego tchórza, Stalina, regularnie dokonuje rotacji w swojej partii, jeżeli tylko ktoś zdobędzie zbyt duże wpływy i sprawi, że prezes poczuje się zagrożony. Jedyną osobą, która jest poza zasięgiem czystek, jest osobisty Rasputin Kaczyńskiego, Wielki Eciepeci PiS, Antoni Macierewicz, posiadający nieograniczoną autonomię w zakresie łajdactw i pomówień. Strach prezesa będzie narastać, bo jego odpowiedzialność za łamanie Konstytucji RP staje się z każdym dniem bardziej oczywista i trudno oczekiwać, by szaleńcze rotacje jakich dokonuje wśród swych partyjnioków, mogły z niego zdjąć piętno zdrajcy Ojczyzny. Powoli dochodzimy do sytuacji podobnej tej w III Rzeszy, gdy żadne przedsiębiorstwo nie mogło być zarządzane przez kogoś spoza NSDAP. Symbolem tego gangsterskiego zawłaszczenia Polski stał się Misiewicz- 27 letni niedouk bez choćby studiów licencjackich, który został przez Macierewicza wsadzony do rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Wcześniej był bohaterem skandalu z przyznaniem mu Złotego Medalu za Zasługi dla Obronności Kraju, przy jednoczesnym poniżeniu profesora Leszka Żukowskiego, weterana powstania warszawskiego, prezesa światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, któremu Macierewicz w odwecie za krytyczne stanowisko wobec polityki MON odmówił symbolicznego awansu. Zachęcam do śledzenia przygotowanej przez Nowoczesną listy #Misiewicze, pokazującej sieci i powiązania PiSowskiej mafii. Premiera przewidziana jest na poniedziałek.

 

 

14:47, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (5) »
środa, 07 września 2016

           Na co jak na co, ale na brak dynamiki sceny politycznej dojnej zmiany nie można narzekać. Wydarzenia ponure, rodem z najpodlejszych totalitarnych systemów, jak ignorowanie wyroków sądów przez rządzących, czy nazywanie ofiar ataku faszystów prowokatorami- przez nie byle kogo, bo cywilnego szefa policji, Błaszczaka Mariusza, przeplatają się z mało znaczącym pozorowaniem polityki, jak nagła wizyta Waszczykowskiego ze wspomnianym Błaszczakiem w Londynie, dyskusja o zakazie handlu w niedzielę, czy premiera propagandowego gniota z gatunku „paranoid fiction”, któremu według pierwszych krytyków daleko nawet do arcydzieł propagandy, nie mówiąc już o thrillerze politycznym, jaki twórcy chcieli zrobić. Dziś słów parę o polityce pozorowanej, mającej za zadanie odwrócić uwagę od widma totalitaryzmu ciążącego nad Polską.

            Na pierwszy ogień dwóch naszych gierojów: Błaszczak i Waszczykowski, co to polecieli do Londynu „sprawdzać” brytyjskie służby. No i coście tam chłopaki sprawdzili?! Bo coście powiedzieli po powrocie, to każdy słyszał (coś tam ponoć przypominaliście Anglikom), choć w głowę do tej pory zachodzę, jaki to niby ma mieć wpływ na ewentualne akty przemocy wobec Polaków? Ktoś wam w ogóle cokolwiek udostępnił do wglądu? Nie żartujcie! Jak zawsze: powiedzieli wam, że bardzo was lubią?

            Nie, nie mogę przeboleć. Jakaż szkoda, że Krauze Antoni nie pobieżył za wami z kamerą, by materiał na „Smoleńsk 2” kręcić. Widzę to mniej więcej tak: Kamera na Waszcza, on idzie zdecydowanym krokiem ku drzwiom, otwiera je i nagle.... Dzień dobry. Zastałem Jolkę...???

            Wbrew powszechnym opiniom, nie będę czarno wieszczył, że to straszna gafa była i że zaciąży ona na naszych stosunkach dyplomatycznych z Wielką Brytanią. Ja oczywiście mieszkając w wyspiarskim kręgu kulturowym od 12 lat zdaję sobie sprawę, że pouczanie przez dwóch zasrańców w temacie, który Brytyjczycy znają od podszewki i mieli opanowany całe dekady przed tym, gdy Polacy się dowiedzieli, że takie problemy również istnieją, jest wielkim nietaktem, ale ponieważ Waszczu z Płaszczem przekroczyli dalece granice błazenady, budzić to może raczej jakiś pełen politowania gest władz brytyjskich, typu puknięcia się w czoło, niż śmiertelną złość na polskich dyplomatołków. To mniej- więcej tak, jakby Kaczyński w Rio podszedł do Antigi przy stanie 2:0 dla USA, ogłaszając w mediach, że przyszedł go skontrolować oraz zbesztać za to, że Polaków biją, a Polacy są przyjaciółmi Francji. Właściwie jest jeszcze głębsza śmieszność tej wizyty. Otóż Polaków pobili tacy angielscy „patrioci”, lustrzane odbicie tych, co to na pogrzebie Inki i Zagończyka napadali na członków KOD. Różnica jest taka, że o ile Brytyjczycy jasno mówią, że walka z przemocą i mową nienawiści jest dla nich priorytetem, to nie kto inny jak Błaszczak poparł polskich faszystów i starym hitlerowskim zwyczajem, tuż po napaści powiedział, że to agresorzy byli ofiarami prowokacji, a ofiary prowokatorami.

 

            Równie pociesznie, choć prawdę powiedziawszy, zdarzenie to raczej lokalnie i zainteresowania międzynarodowego nie wzbudzi, wygląda bogoojczyźniana dyskusja o handlu w niedzielę. Właściwie, mam ją gdzieś. Konsekwencje ewentualnego zakazu są proste do przewidzenia: ze względu na to, że czas pracy w niedzielę stanowi w przybliżeniu 10% tygodniowego czasu pracy, tego rzędu redukcji etatów wśród personelu handlowego należy się spodziewać. Tragedii dla zwolnionych nie będzie, bo co najwyżej kilka osób zyska impuls do sprawdzenia modelu 500+ . Przy obecnej sytuacji na rynku pracy, handel cierpiał raczej na niedobór pracowników (nie wszystkie etaty były zajęte), więc wielkich grupowych zwolnień nie przewiduję, choć z drugiej strony, przy obecnej dziurze budżetowej, powiększanie jej o dodatkowych beneficjentów 500+, zasiłków i ubezpieczeń dla bezrobotnych jest raczej mało roztropne. Oczywiście i tak koniec końców płacić za to będzie podatnik, niestety, zbyt często zbyt głupi, by to pojąć. Za to w razie zakazu handlu w niedziele, nastąpi coś, do czego micha sama mi się cieszy. Stali czytelnicy dobrze wiedzą, że nie darzę przesadną sympatią ludzi o roszczeniowej postawie. Tych wszystkich, którym się należy za samo jestestwo i zawsze są przekonani, że dostają za mało. Tych, którym zawsze się wydaje, że ekspedientka się guzdrze i jest niewystarczająco usłużna. Tych, którzy są głęboko przekonani, że robią wielką łaskę, przychodząc do sklepu w niedzielę. Cóż..., supermarkety tylko czekają, by mieć ustawowo zagwarantowany dzień wolnego, bo ich praca w niedzielę nie wynikała z chęci zysku, a z wojny z konkurencją. Zysk mieli iluzoryczny, bo żarcie człowiek musi kupić tak, czy inaczej, jeśli nie kupi w niedzielę, zrobi to w sobotę. Jeśli ustawa zakaże handlu konkurującym ze sobą supermarketom, to klienci żadnego z nich nie przejdą z tego powodu do innego, bo będzie również zamknięty. I wtedy konsumenci będą musieli streścić się ze swoimi weekendowymi zakupami w sobotę, bo w pozostałe dni tygodnia w wielkich miastach czas na zakupy mają jedynie smakosze win prostych, którzy oczywiście nie mają na zakupy kasy, przecież zdarza się, że czasem nawet na kieliszek chleba im nie starcza. Im zresztą też niedzielne winko podrożeje (zostaną małe sklepy i mety), a i tylu drobnych, co pod supermarketem nie zbiorą pod osiedlowym sklepikiem. Coś podskórnie czuję, że wielu Polakom przyda się taka lekcja pokory i docenienia cudzego wysiłku, choćby pracy tej pani za kasą, czy chłopaka rozkładającego towar na półkach. Ten aspekt zakazu handlu w niedziele bardzo by mi się podobał, choć oczywiście straty finansowe podobają mi się już mniej, a nawet wcale mi się nie podobają, ale zgodnie ze starym powiedzeniem: „Mówisz i masz!” Szczęśliwie ja oglądam to z daleka, a gdy przyjeżdżam do Polski, to mam urlop, czyli wolne przez cały tydzień. Podsumowując: Zakaz handlu w niedziele nie jest aż tak chorym i patogennym pomysłem, jak 500+, choć wynikom ekonomicznym nie posłuży.

            Na temat gniota propagandowego o wdzięcznym tytule „Smoleńsk” nie chce mi się pisać. Za to chętnie napiszę dwa słowa o autorze scenariusza, szefie komórki PZPR radiowej „Trójki” z lat komuny, a dziś międzypośladkowego prezesa pana, Marcina Wolskiego. W czasach pierwszej Solidarności pisał bardzo zgrabne opowiadanka satyryczne- specjalizował się w pastiszach sensacji. Po zapoznaniu się ze streszczeniem jego scenariusza, zaczynam z przerażeniem myśleć, że może on wtedy nie robił sobie jaj, tylko naprawdę myślał, że pisze nowelki sensacyjne. Może on nie zdawał sobie sprawy, że jego czytelnicy czytają jego opowiadania dla śmiechu, podczas gdy on pisząc był śmiertelnie poważny, jak podczas pisania „Smoleńska”. Chyba, że i tu jaja sobie robi! O tyle to niesmaczne, że zginęło 96 osób, a on nawet nie zająknął się o odpowiedzialności za burdel w kokpicie podczas podchodzenia do lądowania, ani też w temacie interpelacji posła Gosiewskiego próbującego zemścić się na pilotach za uratowanie tyłka Lechowi Kaczyńskiemu podczas lotu do Tbilisi, czy odpowiedzialności Błasika za pijacki pierdolnik w podległych mu siłach powietrznych, jak również za brak szkoleń pilotów wożących VIP-ów. Ale za to, o hosanna, ochotniczy TW komunistycznej bezpieki, ulubiony aktor dojnej zmiany Zelnik Jerzy, patologiczny łajdak o skłonnościach do kolaboracji i skrytych donosów przeciw kolegom, powiedział że dałby sobie obciąć niektóre członki, że był wybuch. Dobrze, że zaznaczył te „niektóre”, domyślam się, że chodzi mu o te, które mu z racji wieku odmówiły posłuszeństwa.

 

 

00:30, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (5) »
czwartek, 01 września 2016

           Równo miesiąc temu lądowałem na lotnisku Okęcie. W Stolicy napotkałem rozśpiewane grupki młodych ludzi z różnych stron globu. To goście Światowych Dni Młodzieży, zakończonych dzień wcześniej w Krakowie. Pielgrzymki i inne uroczystości religijne są mi obce, lecz to uczucie- w poranek po zakończeniu ważnej imprezy dobrze pamiętam i wiem, co ci młodzi czuli, bo doświadczałem tego niejednokrotnie, czy to po zakończeniu „Jarocina”, czy „Marchewki”, „Róbrege”, albo też OTGPS w bazie Pod Ponurą Małpą (kiedyś to była świetna impreza). Budzisz się i jeszcze czujesz atmosferę kilku minionych dni, jeszcze masz wokół siebie znajomych (tych starych- z którymi przyjechałeś i tych nowych, których poznałeś), jeszcze się śmiejesz i próbujesz ocalić to, co najlepsze, ale już wiesz, że za chwilę wszyscy się rozjadą do swoich domów i gdzieś na dnie serca czujesz tęsknotę. Dziś, na chłodno patrząc, zadaję sobie pytanie: CO Z TEGO ZOSTAŁO?!


            Światowe Dni Młodzieży były niewątpliwie udanym wydarzeniem, które zachwyciło uczestników i obserwatorów. Jakichkolwiek bym nie miał wątpliwości co do finansowania, finalnie wyszło fantastyczne spotkanie i w świat poszła wspaniała reklama kraju, który warto zobaczyć, w którym można spotkać przyjaznych ludzi, spędzić świetnie czas, „naładować akumulatory” przed powrotem do codzienności. Podobnie było po Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej, podobnie jest po każdej innej udanej masowej imprezie, choćby takiej, jak „Przystanek Woodstock”, czy „Jarocin”, choć im bardziej międzynarodowy charakter, tym efekt większy. Teraz wystarczy to wykorzystać, co w naszym kraju nie jest takie oczywiste.


            Wczoraj minęła rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku (dzień wcześniej w Szczecinie, za dni kilka minie w Jastrzębiu). To były też radosne i pełne nadziei dni, których władza nie wykorzystała i opóźniła Polskę o kolejną dekadę zastoju. Ilu aparatczyków z PZPR podając rękę Wałęsie podczas podpisywania porozumienia w Gdańsku '80 myślało „gadaj zdrów, podpisuj se co chcesz, ciesz się głuptaku”? Nie mogę odpędzić natrętnej myśli, że także wśród tych podających przed miesiącem rękę papieżowi Franciszkowi było zbyt wielu takich, którzy myśleli to, co prezes Kaczyński w czasie homilii Franciszka Jasnej Górze: (cytuję) „TO brzmi jak dydaktyka Wyborczej”. Ilu aparatczyków partyjnych z PiS myślało to samo? Dla ilu liczy się tylko władza?


            Jak to jest na tym świecie, że tam, gdzie dzieje się coś dobrego, zawsze czai się ktoś, kto tylko kombinuje, jak to zniszczyć? Przy Porozumieniach Sierpniowych, oprócz zwolenników dialogu, byli obecni aparatczycy już wtedy planujący siłowe rozwiązania, a także przeróżni konformiści ustawiający się niczym chorągiewka na wietrze. Na ŚDM również byli ci, którzy na tym święcie wspólnoty już planowali podkreślenie swojej „równiejszości” przez upartyjnienie obchodów rocznicowych sierpnia 80, czy pogrzebu Inki i Zagończyka. Pośród zaś pielgrzymów, sporo było gapiów podążających za tłumem. Także na „Przystanku Woodstock” oprócz chcących cieszyć się koncertami i niepowtarzalną atmosferą przyjeżdżają również ci, którzy marzą o zakazie jego organizacji, szukający pretekstu do zamknięcia festiwalu, a wśród widzów, oprócz kochających muzykę i poczucie wspólnoty, pojawiali się dilerzy i konsumenci środków odurzających lub zwykli, podążający za chwilową modą sezonowcy.


            Co zatem z tego wszystkiego zostało w naszych sercach? Który obraz jest prawdziwy? Otwarty, radosny, przyjazny widok z ŚDM, Przystanku Woodstock, Sierpnia '80, czy też zamknięty, naburmuszony, agresywny wobec „nie swoich” z pogrzebu Inki i Zagończyka? To chyba pytanie retoryczne i do każdego z osobna, bo jak tu dokonywać ocen, gdy atakuje nas tyle sprzecznych sygnałów. Prosty przykład: W natłoku informacji z rocznicy Porozumień Sierpniowych, gdzieś zagubiła się pewna ciekawostka. Znany z bezpardonowych ataków na każdego, kto zachowuje się inaczej, niż by sobie tego wyobrażał Tomasz Terlikowski, podczas Światowych Dni Młodzieży podszedł do wielokrotnie obrażanego przez siebie księdza Bonieckiego, przeprosił go za swe napaści i poprosił o wybaczenie, na co ksiądz odpowiedział, że już dawno mu wybaczył. Mało tego: Z nieujawnionych dotąd powodów, Terlikowscy opuścili też "Frondę". Drugi przykład: Prezydent Duda dzień po tym, jak na pogrzebie Inki i Zagończyka pominął tych, którzy od 1991 roku prowadzili proces rehabilitacji Inki i umożliwili poszukiwanie ich ciał w celu godnego upamiętnienia, ten sam prezydent Duda, który na tym samym pogrzebie sugerował związki (przynajmniej duchowe) władz Polski z lat 1989-2015 z zabójcami Inki i Zagończyka, wczoraj podziękował Lechowi Wałęsie za to, że dzięki niemu Polska jest taka jak dziś i podał mu rękę, a zrobił to na oczach posła Kaczyńskiego. Co ja mam myśleć o tym wyjątkowo niespójnym przekazie? Spokojnie, wyjdzie w praniu! Po owocach ich czynów ich poznacie! Dla mnie jest to jakaś iskierka nadziei, ale tak naprawdę decydujące będzie to, co zrobią Polacy. Czy wreszcie się uśmiechną i otworzą na innych, czy też się nabzdyczą, zamkną w swoim gronie i przytulą do tępych karków tchórzliwych osiłków skandujących nazistowskie hasła. To od Polaków zależeć będzie wygląd ich Kraju.

 


 

 

15:39, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (11) »
wtorek, 30 sierpnia 2016

            Ulicę zasnuwa dym. Nie jakiś bitewny, o nie! To tylko szpaler łysych troglodytów trzyma w wyciągniętych w górę łapskach zapalone race. Idące w kondukcie pogrzebowym harcerki odruchowo odsuwają się na tyle, na ile szyk marszu im pozwala. Na ich twarzach maluje się obawa i wstręt. Dokładnie nie wiadomo, czy troglodytom tak wali spod skrzydła, czy też zapach siarki tak daje po nozdrzach dziewcząt. Glace błyszczą w świetle rac. Ot, taki obrazek z pogrzebu Inki i Zagończyka.

           Gdzieś w innym miejscu faszystowskie parówy napadły na kilkoro członków KOD, jeden z poszkodowanych wymagał doraźnej pomocy lekarskiej. Człekokształtni przyznali sobie prawo decydowania, kto jest Polakiem, a kto nim nie jest, kto ma prawo uczestniczyć w pogrzebie, a kto nie. A może to po prostu uroczystości partyjne, a nie narodowe. Dobra zmiana, a co?!

            Jeszcze w innym miejscu, teoretyczny prezydent, niewolnik Duda z charakterystycznym, złośliwym uśmieszkiem klasowego lizusa raczył w swej mowie powiedzieć- O ile do 1989 r. można powiedzieć, że rządził ustrój tych samych zdrajców, którzy zamordowali "Inkę" i "Zagończyka", to przecież po 1989 r. teoretycznie nie- Cóż za zgrabna sugestia towarzysza Szmaciaka. To nie to, żebym wymagał od Dudy przyzwoitego wspomnienia o tych, którzy rozpoczęli rehabilitację Inki i rozpoczęli poszukiwania jej ciała. Przyzwoitości on nie kuma. Domagam się od niego przestrzegania prawa, a publiczne pomówienia są karalne. Groźbę knuta to on jeszcze chyba rozumie! 

            Duda, wiesz jak kończyli faszyści? Większość tych z samego wierzchołka wykończyła się sama. Im nie był potrzebny wróg, sami dybali na siebie nawzajem, ewentualnie, gdy już spieprzyli wszystko, co mogli spieprzyć, sami robili „se kuku” (takie seppuku w wersji dla lepszego sortu). A pamiętasz (jeszcze) bezkrwawe wprawki? Bunt Jurka? Bunt Marcinkiewicza? Bunt Kluzik- Rostkowskiej? Bunt Dorna? Bunt Ziobry? Wydaje ci się, że masz poparcie? Im też się wydawało! Dla faszystów jest jeden Führer! To jemu są wierni i jego popierają.

Po lewej- parada troglodytów w Białymstoku, po prawej- w Norymberdze.

            Duda, widzisz to co ja? Jesteś sam jak palec! Zdradziłeś Uniwersytet Jagielloński i ideały, jakie ci na Wydziale Prawa wpajali wykładowcy- z promotorem Twojej pracy doktorskiej, profesorem Janem Zimmermannem na czele. Zdradziłeś Konstytucję RP, zdradziłeś prawo własnej Ojczyzny, zdradziłeś Polskę! Zdradziłeś także kolegów- zdajesz sobie sprawę, że powrotu do zawodu prawnika raczej nie będzie? Ośmieszyłeś rodzinę, która jest jedyną Twoją nadzieją. Poza nią jesteś sam. Chyba, że liczysz na łyse glace? Czułeś na pogrzebie jakąś wspólnotę z tym brakującym ogniwem teorii Darwina? No chyba mi nie powiesz, że liczysz kolegów z partii. Sam wiesz, ile dla nich znaczysz, hehehe....(diaboliczny śmiech)! A kto to tak chwostem tęsknie Ci z kotła wymachuje? Jak mawiał kardynał Richelieu: „Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi! Z wrogami sobie poradzę!”

 

Oczywiście z dedykacją dla Dudy. Bo czas, bo ciemna strona, bo jeden dzień bliżej....


00:05, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (15) »
niedziela, 28 sierpnia 2016

            Jurij Szuchewycz, to ukraiński deputowany do Parlamentu. Syn Romana, komendanta UPA, jednego z odpowiedzialnych za czystki etniczne wśród Polaków na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. Jurij spędził w więzieniach i łagrach ponad 31 lat (tylko dlatego, że był synem swojego ojca), gdzie stracił wzrok. Z racji tragicznej przeszłości na Ukrainie jest traktowany jak autorytet. Po lekturze wywiadu z nim w Gazecie Wyborczej, muszę go uznać za obłąkanego starca pokroju Macierewicza. Wściekłość, agresja na każdą, pośrednią nawet wzmiankę o ukraińskich zbrodniach i innych niewygodnych dla niego faktach, próby zastraszania prowadzącego wywiad, bufonada. Co tu dużo mówić- sami kliknijcie w ten akapit i poczytajcie. Jeżeli nie macie prenumeraty internetowej Wyborczej, to artykuł znajduje się w Magazynie Świątecznym i nosi tytuł: „Jurij Szuchewycz- Wołyń ludobójstwem? Ile wam Kreml zapłacił?”

            Wywiad ten powinien być lekturą obowiązkową dla przeróżnych Macierewiczów i innych indywiduów zaprzeczających jakiejkolwiek odpowiedzialności Polaków w katastrofie smoleńskiej, czy pogromach żydowskich (z najsłynniejszym Jedwabnem na czele). Powinien być lekturą obowiązkową przede wszystkim dla wszelkiej maści nazistów, którzy posuwają się nawet do odmawiania prawa do pamięci o ofiarach Auschwitz- Birkenau, argumentujących to zmianą danych co do liczby pomordowanych. Jurij Szuchewycz jest bowiem lustrzanym odbiciem naszych nacjonalistów, a zwłaszcza ich retoryki- od obecnego szefa MON, Antoniego Macierewicza po zwykłego, ordynarnego naziola z ogoloną czapą.


            Czytając słowa Szuchewycza najpierw czułem złość, a właściwie wściekłość, nazywając go w myślach bogatymi wiązankami epitetów, wśród których „bydlak” był jednym z łagodniejszych. Nie mieściło mi się w głowie, jak można bestialską rzeź ok. 100 tysięcy cywilów- z kobietami, dziećmi i kalekami na czele nazywać „PARTYZANCKĄ WOJNĄ I MASOWYM WYSTĄPIENIEM UKRAIŃSKIEGO LUDU UMĘCZONEGO KOLONIALNYM UCISKIEM POLAKÓW”. Im więcej czytałem, tym bardziej narastał mój gniew. Nie tylko wobec Szuchewycza, bo gdy ten podejmował żenujące próby tłumaczenia rzezi wołyńskiej zmieniającymi się danymi co do liczby ofiar, stawali mi przed oczami naziole przeczący holocaustowi, zasłaniający się również zmieniającymi się danymi liczbowymi. Gdy Szuchewycz odwracał kota ogonem próbując mówić o ofiarach ukraińskich, stawała mi przed oczami nasza obecna szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej, nazywająca mord w Kielcach „szeregiem nieporozumień i przekłamań”. Gdy zaś pan Jurij atakował polskiego dziennikarza słowami „ile wam Kreml zapłacił?”- od razu stawał mi przed oczami Macierewicz broniący odpowiedzialnego za burdel w kokpicie Tu- 154 M podczas podchodzenia do lądowania 10 kwietnia 2010 roku Błasika, człowieka odpowiedzialnego za feralny lot pijackiej taksówki CASA , odpowiedzialnego za brak szkoleń pilotów z 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego (tego od rządowych samolotów- w tym fatalnego Tu- 154 M)- Antoni również uważa, że każde przypomnienie faktów dotyczących katastrofy smoleńskiej, to spółka z Kremlem.


            Moje emocje w końcu opadły. Już na spokojnie pomyślałem o Juriju Szuchewyczu i jego lustrzanych polskich odbiciach: „I wy myślicie, że służycie Krajowi”? Czy ktokolwiek z Polaków po lekturze tego wywiadu miałby ochotę pomóc panu Jurijowi w jego „walce”? A czy ktokolwiek z obcokrajowców licznie lżonych przez Macierewicza miałby ochotę mu pomóc w jego „walce”? Wątpię, choć i tak o zakresie pomocy, bądź jej braku decydują politycy, a przeciętni ludzie nawet nie czytują tego typu wywiadów. Ba! W ogóle niczego nie czytują!

            P.S.

                  Tak się składa, że kilka miesięcy temu byłem gościem Polaka, który przeżył rzeź wołyńską. Jego wioska ocalała, bo produkowano w niej broń i 24 godziny na dobę wystawiano straż, a tchórze od Bandery atakowali tylko nieuzbrojone wsie. Przynajmniej w tamtej okolicy. Mówi o tym wprost. Żeby było ciekawiej- naprawdę trzeba by było wyjątkowo złej woli, by nazwać go wrogiem Ukraińców- jego synowa bowiem jest rodowitą Ukrainką, obie rodziny wzajemnie się odwiedzają i szanują. Mówienie prawdy nie oznacza bowiem nienawiści, którą wyznaczają uczynki. Żeby było jeszcze ciekawiej, moi przodkowie od strony ojca pochodzili z Kresów. Część uważała się za Polaków, część za Ukraińców. Do dziś ci uważający się za Polaków utrzymują życzliwy i stały kontakt z tymi uważającymi się za Ukraińców, mimo że i u nas (po polskiej stronie rodziny) były ofiary rzezi wołyńskiej. Pamięć nie oznacza nienawiści.


 

20:17, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (25) »
piątek, 26 sierpnia 2016

           Mija 37 lat od chwili, gdy rozpoczęliśmy naszą małą „podróż dookoła świata”, rozpoczynając proces pokojowych zmian podczas przechodzenia od totalitaryzmu do demokracji, czego symbolem stały się porozumienia sierpniowe. Dużo to, czy mało, to nieistotne, ponieważ zatoczyliśmy piękne kółeczko, mijając prześladowania i przemoc stanu wojennego, odwilż, kolejne rozmowy, lata demokratycznych zmian, które ostatecznie nam się nie spodobały. To znaczy, może i podobały nam się te piękne krainy, ale czekaliśmy na piękniejsze. Ogólnie przeczuwaliśmy jakiś podstęp! I stało się!!!

            Dziś SUWEREN ustami pierwszego sekretarza PiS tłumaczy, że główni negocjatorzy porozumień sierpniowych: Wałęsa, Mazowiecki, Geremek, Kuroń oraz represjonowani przez komunistów działacze Czuma, Komorowski, Niesiołowski to zdrajcy, gloryfikując jednocześnie i nagradzając komunistyczny aparat przemocy i propagandy w osobach prokuratora Piotrowicza, sędziego Kryże, szefa komórki PZPR w programie III PR Marcina Wolskiego, czy eSBeckiego tajnego współpracownika Jerzego Zelnika. Pierwszy Sekretarz PiS zaś sam pisze o sobie książki tłumacząc ludowi, że jedynymi wielkimi politykami Polski byli on i jego brat, czyli on- w imieniu brata czczony podwójnie (za siebie i brata). Z resztą (również w imieniu brata) zdarza mu się powiedzieć czasem o tym dowcip.

            To, że obecny NSZZ „Solidarność”- wzorem władz PRL- ignoruje i marginalizuje bohaterów, którzy doprowadzili do porozumień i prowadzili proces pokojowej walki aż do obrad okrągłego stołu, wyborów do Sejmu Kontraktowego 4 VI 1989 i wreszcie do w pełni wolnych wyborów 27 X 1991, niezmiennie wzbudza we mnie obrzydzenie. Zwłaszcza, że na czele związku stoi sypiający z psem Kacperkiem i żoną cwaniaczek, który w stanie wojennym jako komandos zabezpieczał odwody dla działań ZOMO (konkretnie ich oddziałów stacjonujących na terenie Telewizji Polskiej przy Woronicza). Związek również odbył swą podróż dookoła świata i wrócił do roli ludowego ramienia PZPR (ups, PiS to się teraz nazywa) i rządu wskazanego przez Pierwszego Sekretarza Pierwszego Sortu. Faktem jest, że NSZZ Solidarność partyjnym ramieniem stało się już za czasów przewodniczącego Śniadka (inżyniera, który nie przepracował jednego dnia w zawodzie, bo od razu po zatrudnieniu w Stoczni Gdańskiej zaczął „działać”), ale żeby związki zawodowe stały się wykonawcą rozkazów Pierwszego Sekretarza i wskazanego przez niego Rządu RP oraz Prezydenta RP, to stało się dopiero za przewodnictwa Dudy od Kacperka (nie mylić z Dudą od długopisu Kaczyńskiego).

            Tegoroczne obchody sierpnia obejrzymy sobie zatem (zgodnie z zasadą zatoczonego koła) w kurwizji narodowej, jak wprost mówi jej (jeszcze) prezes, realizującej misję budowania nastrojów optymistycznych i zapobiegającą niesłusznej i niepotrzebnej krytyce. To znaczy, kto obchody będzie oglądał, to będzie oglądał, bo ja akurat będę na spacerze (również zgodnie z zasadą koła). Towarzysze redaktorzy zadbają, by nie pojawiły się w niej postaci zbędne, czyli takie „osoby prywatne”, jak Wałęsa, czy Komorowski. Czas pomiędzy optymistycznymi informacjami umilą nam filmy prosto spod igły: westerny i kryminały z lat siedemdziesiątych oraz retransmisje kabaretów z czasów rządów Tuska, bo krytyka- tak, ale jedynie ta słuszna- dotycząca okresu błędów i wypaczeń. Inna jest zbędna.

            Tymczasem SUWEREN śpi spokojnie, bo dobra zmiana zdążyła przywrócić porządek z lat komuny także w innych aspektach życia- n.p.: zlikwidowała zbyteczną reformę w szkolnictwie, zlikwidowała zbyteczną reformę emerytalną, po likwidacji reformy służby zdrowia, ta wraca do stanu z lat komuny, trwają prace nad zakneblowaniem i likwidacją zbędnego Trybunału Konstytucyjnego, zlikwidowano zbędną modernizację armii wstrzymując równie zbędne przetargi na uzbrojenie (wszystkie jakie były), partyjny prokurator generalny robi porządek ze zbyt niezależną (a takowa jest zbędna) prokuraturą. Ustawa o handlu ziemią robi z rolników niewolników, gdyż zakaz zbędnego wolnego obrotu ziemią wiąże ich do gruntu, na którym mają odrobić pańszczyznę. Oczywiście są „właścicielami”, tyle że tylko na papierze, bo właściciel może sprzedać ziemię, a ustawa umożliwia im oddanie ziemi za półdarmo „świętemu Kościołowi”, lub bogatszemu niewolnikowi. Czekam tylko, aż klasa robotnicza znów stanie się „właścicielem” środków produkcji (oczywiście takim samym, jak rolnicy, czyli bez możliwości sprzedaży tych środków, za to z możliwością pracy ku chwale Ojczyzny). Gdy kto spyta: To gdzie my jesteśmy? Na razie tu, gdzieśmy wsiedli! Tylko cicho, dobra zmiano, tylko cicho!

            Marek Grechuta pojawia się nieprzypadkowo, bo kończą się obchody 60- lecia Piwnicy pod Baranami, w której działał i on. 10 września w Teatrze im. Słowackiego odbędzie się koncert jubileuszowy „Na naszej wyspie”. Spieszcie się, bo kabarety i teatry w obecnej formie też stają się zbyteczne, jak to dowodzi przykład Teatru Polskiego we Wrocławiu, gdzie dyrektorem został kompetentny niczym dobra zmiana stadniny w Janowie Podlaskim, Cezary Morawski. Jak mawiał klasyk:

Nad wszystkim czuwa gospodarz domu.

Nie da on krzywdy zrobić nikomu!

O każdej porze każdemu pomoże!

O! Mój Boże!

 

 

17:10, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (14) »
niedziela, 21 sierpnia 2016

            No i zdziwiło się Ministerstwo Finansów: „Laboga! Nie chce rosnąć!” Toż to dopiero zaskoczenie! Ekonomy (bo przecież nie ekonomiści) „dobrej zmiany” zapewniali, że z powodu programu „500+” zwiększy się tempo wzrostu PKB i okazało się, że nici z tego. Nawet analitycy rządowi zmniejszyli prognozy z butnie zapowiadanych 3,8% do 3,5%, a niezależni analitycy obstawiają 3,3%. Zaskoczenie? Nie, moi drodzy: U nieposiadających wiedzy, nazywam to głupotą, a u posiadających ją- sekciarską obłudą. Już tłumaczę, najprzystępniej jak potrafię, dlaczego.


           PKB, jak sama nazwa wskazuje, to PRODUKT KRAJOWY BRUTTO, czyli suma wartości produktów (w tym usług) powstałych w kraju, przed opodatkowaniem. „500+” nie jest wartością wyprodukowanych dóbr, lecz tylko zwykłym przełożeniem wcześniej zarobionych pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej, tak jak w przypadku złodziejstwa, czy żebrania- nie może więc nijak zwiększyć PKB, gdyż dla tego wskaźnika obojętne jest, czy pieniądze zainwestuje administracja państwowa, czy wyda je zjadacz chleba, który dostał tych 500 złotych w wyniku przesunięcia wydatków państwowych. Poniższa historyjka na konkretnym przykładzie wyjaśnia, jak to działa. Dla wyborców PiS zaś przygotowałem filmowe wyjaśnienie na ich poziomie.


            Nie dalej, jak dwa tygodnie temu przemierzałem średniej wielkości miasto o stosunkowo dużych dochodach (Puławy). Nie sam: Wraz ze mną szła bardzo moherowa zwolenniczka „dobrej zmiany”. Minęliśmy dawne kasyno wojskowe, które po likwidacji jednostki przeszło we władanie miasta. Na zewnątrz widać było ślady rozgrzebanego remontu, który został ostatnio zatrzymany, co potwierdziła mi towarzyszka mówiąc: „Rozpoczęli tu remont, ale widać zabrakło im pieniędzy, bo od kilku tygodni nic nie robią”. Jakiś czas później, wskazała mi olbrzymi dom kultury (dla niepoznaki nazwany Domem Chemika) objaśniając, że miał być remontowany, ale widocznie mają kłopot z kasą. Dwa obiekty należące do miasta, które musiało zmienić plan wydatków z powodu „500+”. Bo co z tego, że obywatel Dzieciaty dostanie 500 złotych i je wyda w sklepie, skoro miasto nie będzie mogło przeprowadzić remontu i zapłacić firmie budowlanej, a ta z tego powodu zwolni kliku pracowników, bądź sama padnie, więc dalszą konsekwencją będzie brak zakupów zrobionych przez firmę i zwolnionych pracowników. Pieniądz, który nie ma pokrycia w produkcie, bądź usłudze nie może zwiększyć PKB. Nie można do PKB 2 razy wliczać pieniądza, na który zapracowano tylko raz, a później jedynie zmienił właściciela.

            Najbardziej jednak zadziwia mnie to, że media czujące za swą misję objaśnianie w przystępny sposób mechanizmów ekonomicznych prostym ludziom, milczą na ten temat, powielając jedynie rządowe pierdoły o tym, że myśleli, że będzie więcej, ale teraz jednak uważają, że będzie mniej. Podobnie media milczą w temacie przyczyn zapaści w przemyśle i budownictwie, które wobec tego ja bardzo chętnie przybliżę na konkretnym przykładzie.

            Każdy wie, że po (buuuuchachacha....) „dobrej zmianie”, szefem MON został obywatel specjalnej troski, poseł Macierewicz Antoni- z wykształcenia historyk. Każdy minimalnie zorientowany w polityce słyszał, że historyk ten wstrzymał realizację kontraktu na bojowe śmigłowce transportowe typu Caracal dla naszej armii. Za to już nie każdy wie (bo kurwizja, ni inne „media narodowe” o tym nie informowały), że wspomniany minister wstrzymał REALIZACJĘ WSZYSTKICH PRZETARGÓW DLA ARMII- nie tylko tych na śmigłowce. To skąd do jasnej cholery mielibyśmy mieć rozwój przemysłu, skoro wraz z zatrzymaniem przetargów, zatrzymano inwestycje z nimi związane?! To jednak nie wszystko, bo jest jeszcze coś, o czym wie mało kto.


            Jedynie pracownicy odpowiedniego szczebla dużych i uznanych firm zdają sobie sprawę z tego, że przy każdej zmianie władzy następuje lekkie opóźnienie w prowadzonych przetargach- z oczywistego powodu- nikt nie chce brać na swojej barki odpowiedzialności za decyzje poprzedników, nikt nie wybierze w ciemno zwycięzcy przetargu. W wypadku „dobrej zmiany”, zwyczaj ten został jednak rozdęty do paranoicznego zatrzymania wszelkich procedur przetargowych, bowiem partyjniocy Kaczyńskiego z założenia wszystko, co nie wyszło z ręki PiS traktują jak przestępstwo, w którym nie chcą uczestniczyć. O tych opóźnieniach nie mówi się w wiadomościach, bo SUWEREN nie lubi monotonnych danych, bo woli komentować paranoję smoleńską- wyrażając zachwyt, bądź dezaprobatę. Woli gadać o Dniach Młodzieży, „500+”, Olimpiadzie, in vitro i aborcji. Opóźnienie, czy też zastój oznacza, że jest NUDA, NIC SIĘ NIE DZIEJE, jak w polskim filmie! SUWEREN o tym nie porozmawia, bo go to nie kręci. Jednak i to nie są wszystkie przyczyny zastoju przemysłu i budownictwa.


            Wyobraźmy sobie, że chcielibyśmy rozwinąć swoją własną firmę i zainwestować dotychczasowy zysk, może nawet zbudować coś na kredyt. Z pewnością chcielibyśmy, by nasza inwestycja zaczęła jak najszybciej zarabiać. Czy wybralibyście Wolskę, gdzie byle psychol może odwołać wasz przetarg, bo prezesowi panu się coś przyśniło, mając do wyboru co najmniej dziesięć innych europejskich lokalizacji, gdzie inwestycje zagraniczne przyjmowane są z pocałowaniem ręki? A na dodatek Wolacy kąsają po kostkach inwestorów, zwłaszcza obcokrajowców, bo zaślepieni zawiścią, programowo atakują każdego, kto potrafi zarobić pieniądze, a nie ukraść drugiemu w ramach „500+”.


            Jakże absurdalnie brzmi tłumaczenie wicepremiera i ministra rozwoju, Mateusza Morawieckiego, który winą obarcza, a jakże, poprzednią ekipę, bo (cytuję) "NIE PRZYGOTOWAŁA PŁYNNEGO PRZEJŚCIA DO NOWEJ PERSPEKTYWY". Pomijając to, że wypowiedź jest zwykłym bełkotem PiSowskiej nowomowy, zastanówmy się jak można przygotować płynne przejście do nadejścia antypolskich zbrodniarzy, którzy w pierwszym rzędzie wstrzymują realizację wszystkich przetargów, próbując je unieważnić. Jedynym wyjściem byłoby samemu wszystko zburzyć, zanim to zburzy "dobra zmiana", która wtedy nie wyglądałaby tak żałośnie na tle poprzednika. Piosenka powyżej opowiada o takim właśnie mazgaju, jak Morawiecki, który winę za brak swych dokonań zrzuca na wszystkich wokół, a nie przychodzi mu do łba prosta myśl, by ruszyć leniwą dupę i zrobić coś pożytecznego. Autor w momencie powstawania utworu był bardzo młody i niedojrzały (chciałbym wierzyć, że śpiewa ironicznie, lecz obawiam się, że robi to całkiem serio), więc akurat jemu można wybaczyć to biadolenie o złośliwcach przeszkadzających mu w życiu, ale wicepremier i minister rozwoju mógłby już zamienić krótkie porcięta na coś poważniejszego. Na zakończenie dwa cytaty:

            Margaret Thatcher: „Nie ma czegoś takiego, jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma własnych pieniędzy”.

 

 

 

 

19:55, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (32) »
piątek, 19 sierpnia 2016

           Wygląda na to, że polska część moich wakacji właśnie się skończyła, a pochwalę się, że oprócz tradycyjnych kierunków górskich, tym razem odwiedziłem także Krainę Buraka Cukrowego i właśnie na drogach Lubelszczyzny zwróciłem uwagę na dziwną modę: naklejanie na samochód stylizowanego na kotwicę symbolu „Polska Walcząca”. Z czym ich właściciele walczą (oprócz kaca, hemoroidów, grzybicy stóp i nieświeżego oddechu oczywiście)?! W głowę zachodzę- może z dotacjami unijnymi?! Wszak większość mieszkańców tej krainy głosowała na traktujący UE jak wroga PiS! Widziałem także znak ten wywieszony na jednej z zabytkowych willi w Nałęczowie. Ani chybi jakaś placówka, która przeoczyła zakończenie wojny! Podobną sytuację opisał Dušan Kovačević, a na ekran przeniósł Emir Kusturica (w „Underground”- poniżej piosenka z filmu)- nie wiedziałem, że i w Polsce się tego doczekamy! Gorzej, że tam wojna wróciła- i to w wersji walki bratobójczej- mam nadzieję, że to nie zakamuflowana przepowiednia dla Polski!

            Urodziłem się ponad ćwierć wieku po zakończeniu II wojny światowej, więc i nie czuję się uprawniony do obrażania się za bezprawne używanie znaku przeznaczonego dla konspiracyjnych organizacji okupowanej Polski (z Armią Krajową na czele), ale nie dziwię się, że urażeni czuć się mogą ostatni z żyjących żołnierzy AK, czy innych form antyhitlerowskiego ruchu oporu. Byle obszczymur może dziś paradować obwieszony symbolami, za które w latach wojennych (i pierwszych powojennych- niestety- też) groziła śmierć, choć jednemu z drugim ptasiego mleka brakuje, a największym zagrożeniem jest policja czyhająca na wykroczenia drogowe lub czynny fotoradar. O! Przypomniała mi się jeszcze jedna historia człowieka, który nie wiedział, że wojna dawno się skończyła- był to podporucznik armii Cesarstwa Japonii Hiro Onoda. Poniżej piosenka z albumu koncepcyjnego, przypominającego jego dzieje.

            Nie bez kozery zwracałem uwagę ja, zwracali uwagę inni blogerzy i komentatorzy życia politycznego, że to wstyd, gdy urodzeni 4 lata po rozwiązaniu AK bracia Kaczyńscy uzurpowali sobie związki z tą konspiracyjną organizacją wojskową. Jeszcze większym wstydem było, gdy jacyś człekokształtni, również uzurpujący sobie związki z AK, wydawali zwierzęce odgłosy na Powązkach podczas przemówienia podporucznika AK, żołnierza powstania warszawskiego, Władysława Bartoszewskiego w rocznicę wybuchu powstania. Ekstremum zaś wstydu przypadło na okres (buuuchachacha) „dobrej zmiany”, gdy PiSowskie boCHatery (że tak nawiążę do słynnej wypowiedzi profesÓr Pawłowicz- żadne „lewactwo” nie będzie mnie uczyć ortografii) za pośrednictwem całkowicie uległego IPN próbowały sądzić bohatera powstania warszawskiego, wówczas majora, a dziś generała brygady Ścibora- Rylskiego. Ja sobie mogę mówić i pisać o wstydzie do woli, ale przecież, jak mawiał prezes pan, jego sekty nikt nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe, choć krok za krokiem zbliżała się kompromitacja.

            Zaczęło się od wszelkiego rodzaju koszulek i plakietek z powstańczymi odniesieniami. Większość z nich żenująco kiczowatych, do granic groteski przesyconych symbolami. Prywatnie, największy niesmak budziły we mnie koszulki udające zakrwawione ranami odniesionymi w walce, noszone (a jakże!) przez przeróżnych maminsynków, ewentualnie przez wychuchane córcie tatusiów, które co prawda widziały krew co mniej- więcej miesiąc, lecz nijak nie chciała ona pochodzić od postrzału. Ponieważ sekta nadal nie chciała zauważyć różnicy między marzeniem o byciu bohaterem a bohaterstwem, ta ponura groteska eskalowała, aż na rynku pojawił się poniższy produkt:

            Tak, tak..., doskonale rozpoznajecie, to kij baseballowy z kotwicą Polski Walczącej. Podobno będzie w tej sprawie śledztwo, choć prywatnie uważam, że powinno objąć również łajdackie włączenie paranoi smoleńskiej do obchodów rocznicy powstania warszawskiego przez Antoniego M.!

            Zacząłem od wizyty na Lubelszczyźnie i na niej zakończę. Okazja ku temu jest istotna, bowiem zakończyła się aukcja koni w Janowie Podlaskim- tamtejsza stadnina, niegdyś chluba Polski, a po „dobrej zmianie” siedlisko przestępstwa i nieudolności, za wszelką cenę starała się udowodnić, że partyjniocy z PiS nie zrujnowali jej renomy. PiSowscy wyrobnicy starali się to zrobić w jedyny znany sobie, przestępczy sposób, podstawiając SŁUPA do podbijania licytacji w celu wywindowania ceny sprzedawanych klaczy. Albo, żeby nie narazić się na oskarżenia o pomówienie, odwołam poprzednie zdanie, zastępując je tym: PiSowscy wyrobnicy, wbrew praktyce zabezpieczenia uczciwości aukcji, tym razem NIE WPROWADZILI WYMOGU WADIUM, UMOŻLIWIAJĄC SŁUPOWI BEZKARNE PODBIJANIE CENY KLACZY. Na nieszczęście „dobrej zmiany”, SŁUP podbił cenę o jeden raz za dużo i nikt już nie chciał go przebić, więc korzystając z tego, że dzięki PiSowskim partyjniokom nie musiał wpłacać żadnego zabezpieczenia, po prostu zniknął bez śladu. Aukcję powtórzono, lecz najpoważniejsi, skłonni zapłacić najwięcej klienci wycofali się widząc, że są robieni w bambuko. Straty stadniny spowodowane tak przeprowadzoną licytacją, to grubo ponad milion złotych, ale prawdziwych strat, wynikających z utraty zaufania wieloletnich klientów nie da się wycenić. Przypomnę, że cała historia zaczęła się od tego, że senator z ramienia PiS, a prywatnie hodowca koni, Jan Dobrzyński próbował szantażować nadzorujących aukcję koni arabskich Marka Trelę (dyrektora stadniny w Janowie), Jerzego Białoboka (dyrektora stadniny w Michałowie) oraz Annę Stojanowską (ekspertkę z Agencji Nieruchomości Rolnych d.s. Koni Arabskich), żądając od nich wystawienia swojej klaczy z zawyżonym numerem startowym (domagał się dla niej miejsca w pierwszej dziesiątce). Gdy nadzorujący aukcję się nie ulękli i przydzielili klaczy należne 23 miejsce, senator Dobrzyński nie mógł być zadowolony. I patrzcie, jakimż to zbiegiem okoliczności właśnie te trzy osoby zostały po „dobrej zmianie” zwolnione i zastąpione PiSowskimi miernymi, ale wiernymi. Wcale nie zemsta, prawda?! Później na skutek braku wiedzy PiSowskich aparatczyków, padły dwie arcyważne dla hodowli w Janowie klacze należące do najbardziej chyba rozpoznawalnej klientki stadniny, Shirley Watts, małżonki słynnego perkusisty z The Rolling Stones, Charliego Watts. Pamiętajmy jednak, że „dobra zmiana” nastąpiła nie tylko w stadninach koni, gdzie gra toczy się o marne miliony. Partyjni aparatczycy z PiS objęli stanowiska w najpoważniejszych spółkach Skarbu Państwa, gdzie stawką są dziesiątki i setki milionów, a nawet miliardy złotych oraz BEZPIECZEŃSTWO KRAJU!

 

            Wracając do stadniny w Janowie Podlaskim. Po skandalicznej aukcji do dymisji podał się wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych, Karol Tylenda, a dymisja została przyjęta przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Krzysztofa Jurgiela. A bohater filmu poniżej, inżynier Mamoń, również został zdymisjonowany przez RADĘ REJSU, bo przecież nadużywał piwa w godzinach urzędowych!

 

 

21:02, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (14) »
niedziela, 10 lipca 2016

           Za nami warszawski szczyt NATO, umiejscowiony w Polsce dzięki staraniom i zasługom poprzedniego rządu (choć oczywiście nie byłby możliwy bez tych wszystkich, którzy wprowadzali Polskę do NATO i zaznaczali naszą obecność w sojuszu). Niby to jest oczywiste, ale na wszelki wypadek przypominam, bo być może czytać będzie ten felieton ktoś z sekty toruńsko- żoliborskiej. To żenujące, że trzeba od tego zaczynać, ale wobec PiS- owskiej propagandy gumkującej z naszej historii Wałęsę, Geremka, Kuronia, Mazowieckiego, Bartoszewskiego, czy Kwaśniewskiego- nie mam wyjścia. A teraz do rzeczy!

            Z oczywistych powodów gospodarzem szczytu była teoretyczna głowa państwa, niewolnik Duda. Formalnie Prezydent RP, realnie długopis Kaczyńskiego. Z równie oczywistych względów, do głosu dopuszczony był Wielki Eciepeci PiS i Pierwszy Kukunamuni Sekty Smoleńskiej w randze Ministra Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz. Kogoś tu jednak brakuje i podpowiem, że nie chodzi o teoretyczną premier Beatę Szydło, ani o nadpapieża Rydzyka. Tak! Dobrze kombinujecie- chodzi o małego! Zauważyliście, że ten, przed którym Duda grzywą gotów pajęczyny omiatać, do którego żoliborskiej willi melduje się po nocach, którego polecenia podpisuje nawet ich nie czytając, ani nawet nie stwarzając pozorów, że je czyta, że ten to właśnie Jarozbaw Żółtozęby był podczas tego szczytu omijany, jak trędowaty? Unikano go, niczym Łukaszenki w ONZ. Ponieważ media pominęły ten fakt milczeniem, czuję się w obowiązku go podkreślić. Niejako przy okazji tego, jak Wolny Świat traktuje obecne władze, zachęcam do obejrzenia filmiku, zwłaszcza w okolicach 9 minuty, gdy Barack Obama przypominając zasługi Polski w walce o demokratyczne wolności mówi, że również w tej chwili Polska o nie walczy, następnie wyraża zaniepokojenie działaniami dotyczącymi Trybunału Konstytucyjnego RP i przypomina o wolności prasy i niezależnych sądach- zwróćmy też uwagę, że nawet rydzykowa telewizja Trwam (celowo użyłem filmu z jej anteny, choć między minutą 9:40 a 9:45 tłumacz pominął wymienione przez Obamę instytucje demokratyczne- sądy i wolną prasę) wyemitowała słowa Obamy- w odróżnieniu od „Wiadomości” kurwizji Kurskiego Jacka, które wzorem bolszewickich stacji, „omówiły” słowa Prezydenta USA, oczywiście tak omawiając, by nie powiedzieć, co powiedział. Zwróćmy też uwagę na końcówkę filmu, gdy Barack Obama POKLEPUJE DUDĘ ANDRZEJA po plecach. Sekciarze powinni to sobie puścić z dziesięć razy. Przypomnę, iż bandycka propaganda PiSowskich zdrajców Polski głosiła, że gdy Donald Tusk był poklepywany, oznaczać to miało lekceważenie. Oczywiście głoszono to, gdy nikt z PiS nie mógł nawet pomarzyć, by się spotkać z kimkolwiek znaczącym, stąd i nie mógł być potraktowany tym popularnym na Zachodzie gestem przyjaźni. Wystarczyło jednak postawić Dudę obok Obamy i widzimy, co się stało. No, ale w Grajdołkowie, gdzie „Suweren” krąży między knajpą, a sklepem z winem prostym i kruchtą, dalej uważają, że coś wiedzą o politycznych obyczajach.


            Cały czas przypominam, że tak naprawdę zignorowany, wręcz zupełnie pominięty został szef sekty- Kaczyński Jarosław. To z nim nikt znaczący się nie spotkał, ani nie wyjawił takiej chęci, to jego schowano do izolatki, niczym trędowatego. Spotykano się z Donaldem Tuskiem, Andrzejem Dudą, nawet z Antonim Macierewiczem, David Cameron spotkał się z Beatą Szydło, przyjęto też ukraińską delegację z prezydentem Petro Poroszenko na czele i Nadiją Sawczenko u boku, a posłowi Kaczyńskiemu pokazano miejsce w szeregu, omijając go szerokim łukiem.


 

00:04, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (19) »
wtorek, 28 czerwca 2016

           Zanim przejdę do właściwej części felietonu, jedno wspomnienie. Mniej- więcej 10 lat temu miałem wątpliwą przyjemność podróżowania w jednym przedziale z dwoma młodymi „patry-jo-wariatami” z Młodzieży Wszechpolskiej- dumnie przyodzianymi w koszulki z logo tej organizacji. Podobno jechali na zjazd europejskiej organizacji zrzeszającej faszystów i nacjonalistów. Już sam fakt istnienia takiej organizacji stanowi kuriozum, gdyż to taka „międzynarodówka narodowców”, czyli taki klub towarzyskich samotników- sprzeczność sama w sobie. Dokładnie ten sam sens ma głodówka z przerwami na posiłki, czy trzeźwość wzmocniona zażywaniem spirytusu, który zresztą wspomniani młodzieńcy spożywali podczas podróży w formie przemysłowo rozcieńczonej wodą i koncentratem owocowym, zwanej w tamtych rejonach kraju „męczennikiem”, czy „czachojebem”, ewentualnie „mózgotrzepem”. Podczas spożywania dziwnych płynów, chłopcy wymieniali się „złotymi myślami” na temat „ŻYDOSTWA”, „NIEMCÓW” i „LEWACTWA” niszczącego Polskę, niejako przy okazji padł także jakiś „żarcik” o tym, gdzie powinien leżeć asfalt. Na stacji Puławy Miasto dosiadła się do nas grupka studentów, powracających z językowego obozu UNESCO w Puławach. Pracowali tam, jako lektorzy- wolentariusze. Traf chciał, że była to grupka wielonarodowa i w dodatku „różnokolorowa” (biało- żółto- czarna). Podpici młodzieńcy wszechpolscy nagle zapragnęli integracji towarzyskiej i zupełnie nie poczuli dysonansu między celem zlotu, na który się udawali z celem obozu UNESCO, z którego wracali studenci. Szczęśliwie, nikt z nich nie wiedział, co to jest „Młodzież Wszechpolska”, bo wykazujący braki językowe chłopcy potrafili jedynie wydukać, że jadą na „meeting of that organization” (z dumą prezentując polskie napisy na koszulkach). Jeszcze szczęśliwszym zbiegiem okoliczności było, że studenci w Radomiu przesiadali się do innego pociągu, więc „integracja” nie trwała więcej, niż godzinę. Goście z zagranicy pojechali zwiedzać egzotyczny dla nich kraj, a męczennikiem zmożeni patryjowariaci się pospali. Zgadnijcie, kto z nich lepiej poznał Polskę?

            Dziś- po upływie tylu lat od zdarzenia myślę sobie, że tych dwóch młodzieńców zupełnie nieświadomie stało się metaforą dyplomatolstwa z PiS. Jechali w jednym przedziale z wykształconymi Obywatelami Świata, jednak woleli spijać swojego męczennika, niż wynieść cokolwiek dla siebie. Ich drogi się rozeszły: Studenci pojechali poznawać Świat i integrować z ludźmi, a oni pojechali pić w większym gronie- integrować się z głoszącymi niemożność integracji.

            Zauważmy, że „przyjaźnie” zagraniczne PiS ograniczają się do polityków o separatystycznych tendencjach, których kraje są zainteresowane Polską jedynie propagandowo, bo ich gospodarki nie mają zbyt wielu wspólnych interesów, ze względu na bliższy dostęp do innych, sprawdzonych partnerów (jak Wielka Brytania) lub zwykłą słabość (Węgry, Słowacja). W dodatku, przyjaźnie te są iluzoryczne, bo każdy rząd o nacjonalistycznych poglądach jest z definicji zapatrzonym w siebie, krótkowzrocznym egoistą. Właśnie Wielka Brytania zostawiła Polskę z jej PiSowską władzą na forum unijnym i poszła swoją drogą. Jak mawiają żołnierze: „Fuj jej w pupę i karabin na plecy” (czy jakoś tak)! Nieco wcześniej Węgrzy Orbana pokazali, jak dalece mają w tyle interesy „przyjaciół” znad Wisły i olali sankcje wobec Rosji, piejąc peany na cześć Putina. Wynika to z silnego związku gospodarki węgierskiej z Rosją i pomijalnego związku z gospodarką Polski. Na ostatnim spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej PiS próbowało stworzyć sojusz przeciw demokratycznym wartościom Europy i już w trakcie tego spotkania dostało kubeł zimnej wody na łeb, bo ani Czechy, ani Słowacja nie były zainteresowane wejściem w otwarty konflikt ze starymi państwami Unii Europejskiej. Pytanie brzmi: Czego się spodziewało PiS? I co na tym zyskała Polska?

            Tymczasem na Żoliborzu i Nowogrodzkiej powstają plany, na wieść o których psychiatrzy z Tworek szykują świeże kaftany. Prezes Pan chce ROZLICZYĆ przywódców unijnych. Wiecie za co? Buuuchachacha..., za BREXIT!!! Tchórz z Żoliborza, który moczy się na myśl o spotkaniu twarzą w twarz z obrażanymi przez siebie politykami, chodzący w wiecznym otoczeniu wianuszka przydupasów i ochroniarzy (nawet w pełnym ochrony Sejmie), chce rozliczać przywódców europejskich z tego, że tacy zdrajcy jak on sam, knuli przeciw Europie i gdy tylko mogli, starali się ją osłabić. Dyplomatolstwo PiS przyjęło szaleńczą strategię szantażu UE tym, że jeśli Unia nie pozwoli Kaczyńskiemu podeptać prawa wraz z demokracją, to strona polska oficjalnie poprze tendencje separatystyczne w Wielkiej Brytanii, a póki co, będzie siedzieć cicho życzliwie przyglądając się wyspiarskim nacjonalistom, ale oficjalnie ich nie popierając. Podstawowym defektem tej strategii było to, że jest do dupy, bo wraz z BREXITEM skończyła się możliwość szantażu, bo i czym teraz mogą straszyć- ponownym zastrzeleniem trupa?!

            W sobotę odbyło się spotkanie ministrów sześciu państw- założycieli UE. To jasny sygnał dla różnych Kaczyńskich, Orbanów i innych leszczy: „Unia Europejska świetnie sobie radziła bez was i teraz albo się dostosujecie, albo możecie spadać na drzewo banany prostować. Wielka Brytania spada, wy możecie się dołączyć- droga wolna, my sobie poradzimy”! Co na to Kaczyński? Ogłasza, że chce rozliczać polityków unijnych! No już widzę, jak spać nie mogą, bo mały frustrat z Żoliborza puszcza bańki nosem i dym uszami! W Polsce miał on za sobą tzw. „zwyczajnych ludzi”. Tymczasem rzućmy okiem, co myślą tacy sami „zwyczajni”, co to w Polsce głosowaliby na PiS.

            Ledwie Wielka Brytania przegłosowała BREXIT, a brytyjskie mury i równie brytyjski internet pokryły się hasłami wypisywanymi przez „ZWYCZAJNYCH”. Ciekawi jesteście jak brzmią? Na przykład „POLSKIE ROBACTWO DO DOMU” i temu podobne teksty, dobrze znane moherowej sekcie, która do wspomnianego domu wysłałaby „ROBACTWO” zgoła innych nacji. Możliwe, że chodzi o mityczny „DOM PANA”, bo do jakiegoż innego domu wraz z Arabami i Żydami odsyłaliby „LEWAKÓW” (przy czym lewakiem może być na przykład ktoś, kto zna zasady polskiej ortografii i pisze „WZIĄĆ”, zamiast „WZIĄŚĆ”, jak by chciała twierdząca, że tego jej uczono profesÓr Krystyn a' la Pawłowicz).

            Nie mogłem się powstrzymać od drobnej memowej złośliwości dotyczącej BREXITU z EURO 2016, jaki reprezentacji Anglii zafundowała Islandia- polarny kraj liczebnością populacji ludzkiej dorównujący Lublinowi. Jeśli zaś chodzi o komentarze do tego meczu, najbardziej podobał mi się ten nieznanego mi autora, że Anglicy grali tak, jakby zwycięstwo im się od Islandii należało. Od siebie dodam, że PiS również zachowuje się tak, jakby coś od Europy mu się należało- podobnie jak Anglia, dostanie to, co mu się naprawdę należy.

 

 

16:33, baluwolanda.blog.onet.pl
Link Komentarze (17) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 50
Tagi